Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a büntetés garázdaságért,...

Mi a büntetés garázdaságért, és testi sértésért ( 8 napon túli)?

Figyelt kérdés
Van egy ismerösöm( tényleg , nem én csináltam ezeket a dolgokat!) akit garázdaságért fognak a bíróságon meghallgatni.De a sztori lényege, hogy belé kötöttek pár éve, összeverekedtek, de mind az ismerösöm, mind az "ellentábor" eléggé megsérült.(Vagyis 8 napon túli sérüléseik voltak.)Ismerösömnek pl. a szeme is bedagadt, foga is kitört, az orra is eltörött, úgy elbántak vele. Ő nem tett feljelentést, viszont a másik fél(felek) viszont igen,meg ők többen is voltak ügye. Közben valahogy az autón is kisebb kár keletkezett.Mire számíthat az ismerösöm, ha nem volt büntetett elö életű, és a bírósági idézésen csak a garázdaság van feltüntetve, és ügye ő is megsérült?Köszönöm a válaszokat, és bocsánat, nem vagyok jártas jogi témákban.

#bíróság #testi sértés #garázdaság #büntetlen elő életű
2015. ápr. 28. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Garázdaság


339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot


a) csoportosan,


b) a köznyugalmat súlyosan megzavarva,


c) fegyveresen,


d) felfegyverkezve vagy


e) nyilvános rendezvényen


követik el.



Testi sértés


164. § (1) Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, testi sértést követ el.


(2) Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség nyolc napon belül gyógyul, az elkövető könnyű testi sértés vétsége miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség nyolc napon túl gyógyul, az elkövető súlyos testi sértés bűntette miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a könnyű testi sértést


a) aljas indokból vagy célból,


b) védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személy sérelmére, illetve


c) a bűncselekmény elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére


követik el.


(5) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a könnyű testi sértés maradandó fogyatékosságot vagy súlyos egészségromlást okoz.


(6) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a súlyos testi sértést


a) aljas indokból vagy célból,


b) védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személy sérelmére,


c) a bűncselekmény el hárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére,


d) maradandó fogyatékosságot vagy súlyos egészségromlást okozva,


e) különös kegyetlenséggel


követik el.


(7) Aki a (3) vagy (6) bekezdésben meghatározott bűncselekményre irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(8) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a testi sértés életveszélyt vagy halált okoz.


(9) Aki a súlyos testi sértést gondatlanságból követi el, vétség miatt


a) a (3) bekezdésben meghatározott esetben egy évig,


b) a (6) bekezdés b)-c) pontjában meghatározott esetben három évig,


c) életveszélyes sérülés okozása esetén egy évtől öt évig


terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(10) A (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény csak magánindítványra büntethető.



Amúgy magad is megkereshetted volna:

[link]

2015. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, csak szerintem a kérdező nem arra kíváncsi, hogy mit ír a törvény, hanem hogy ténylegesen milyen büntetésre számíthat az ismerőse.


Egyébként leginkább felfüggesztett lehet a vége, büntetlen előélettel letöltendőt ilyen ügyben nem szoktak adni. De akár ennél enyhébb is lehet, de ezt az ügy részletes ismerete nélkül nehéz megmondani, sőt még úgy is.

2015. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Első: igen, így én is megtaláltam, de nem erre voltam igazán kíváncsi, de tényleg köszönöm a válaszaitokat.
2015. ápr. 29. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!