Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mekkora büntetésre számíthatok...

Mekkora büntetésre számíthatok (kerékpáros)?

Figyelt kérdés

zebrán átmentem biciklivel és a járdán is azzal mentem többszöri figyelmeztetés ellenére (amit nem hallottam, de miután aláiratta velem mondta h ez lett beleírva)

azt mondta 5-50 ezer, nem tudom igaz-e

első eset



2015. júl. 3. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Miért nem olvasod el, mit írsz alá? Abban az összegnek is szerepelnie kellett volna...
2015. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rendőr gyalogos, ilyenkor le kell lépni.
2015. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 5 ezer lesz. Ha nem flegmáztál vele.
2015. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azt viszont nem mondta meg hogy a helyszínen elvileg (haverom mondta) ki lehet fizetni helyszíni birságként 5 ezret, és hogy holnap bemenjek -e a rendőrségre szólni ezért h nem szólt nekem
2015. júl. 3. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit írtál alá? Feljelentésnél semmit nem kell aláírni.
2015. júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom szociális körülményeiről nyilatkozott, azt írta alá. Szabálysértési feljelentésnél van ilyen.

És ne menj be. A rendőr dönti el, hogy csekket ad, vagy feljelent.

2015. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

Azt, hogy zebrán mentél át, nem büntetheti -a KRESZben semmi nincs, ami alapján tilos lenne. A járdán viszont nem közlekedhetsz kerékpárral. Illetve speciális esetben igen, de akkor neked kell bizonyítanod, hogy az úttest alkalmatlan volt a közlekedésre. Ezért viszont bőven jogos a büntetés...

A te esetedben nagy valószínűséggel a "Közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése" címen kiszabható büntetést kapod; ennek összege helyszíni bírság esetén 10000 forint, szabálysértési eljárás során kiszabott bírság esetében 20000 forint.

2015. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!