Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megbüntethet a rendőr, ha...

Megbüntethet a rendőr, ha lakott területen belül nincs rajtam láthatósági mellény kerékpározás közben?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömet ezért büntették meg 15 ezer forintra. Pedig a Kreszben is benne van, hogy a láthatósági mellény csak lakott területen kívülre kötelező. Mondtam is, hogy jelentse fel a rendőröket, mert szabálytalanul bírságolták meg. Valószínű, hogy saját zsebre "dolgoztak" a rend éber őrei. Ja és igen, lámpa volt a biciklin, sőt még prizma is.

2015. júl. 12. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

A kresz szerint csak akkor kell ha szükséges, tehát a látási viszonyok követelik.


Lakotton belül nem olyan fontos, ott inkább akkor kellene ha nagy forgalmú úton közlekedsz kocsik között.


Lakotton kívül én viszont kötelezővé tenném.

2015. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%

Az első is hülyeséget írt, leglább tisztában lenne a vonatkozó kresz szabályokkal.


Lakott területen belül nem kell semmilyen egyéb láthatósági ruházatot viselni, csak lakott területen kívül kötelező éjjel vagy rossz látási viszonok között.

Tehát a haverod nyugodtan tehet feljelentést. De ha aláírta a feljelentő papírt, akkor azzal elismerte a szabálytalanságot. Így nem kizárt, hogy ki kell fizetnie a bírságot.


[link]

2015. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Okoska, egy szóval se írtam, hogy kötelező lenne, csak azt, hogy kellene.


Tanulj meg olvasni és csekkold az első mondatomat újra.

2015. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

" Valószínű, hogy saját zsebre "dolgoztak" a rend éber őrei."


Ha csekket adott, akkor nem saját zsebre dolgoztak. Ha a haverod aláírta a papírt, akkor elismerte a szabálysértést. Ha lakott területen belül nem kötelező a láthatósági mellény, akkor nem is azért büntették meg ( a csekk mellé adott papíron ott az indoklás és a hely ). Nem lehet, hogy a haverod épp lakott területen kívülről tekert be a lakott területre és ott történt a tettenérés? xD


Amúgy nem ezen a 300 forintos láthatósági mellényen kellene spórolni, még mindig olcsóbb mint egy temetés, ha esetleg elbszná a haverodat egy kamion...

2015. júl. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már hogy büntethetne meg?
2015. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
elég sok az a 15000, akárhogy is volt. államcsőd miatt van, nyilván mi, Magyarország is államcsődbe fog jutni, előbb mint a görögök. fél év múlva 600 lesz az euró és 700 a benzin és a bankok is bezárnak. fegyveres alakulatok fogják szedni a pénzt.
2015. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem biztos, hogy itt minden érthető. Ha konkrétan lakott területen belül történt és a rendőr csekket adott és a biciglista azt elfogadta, akkor azzal miért is lehetne legalizálni azt, hogy a rendőr ott és akkor megálmodott egy jogszabályt és annak megsértését?? A Kresz elég egyértelműen fogalmaz a témában:


[link]


Keress rá: Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok


Lakott területen belül nem kell fényvisszaverő mellényt vagy ruházat. Téma lezárva.


Na és mi van a helyszni jegyzókönyvön? Abból kaptál egy kb. olvashatlanul fos indigós példányt.


Szóval, ha valóban lakott területen belül történt az eset, akkor minden létező fórumon ellentámadásba kell lépni, én ezt tenném.


És itt van még az az apróság, hogy a hülye közlekedő nem ismeri a Kreszt...

2015. júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

"Egy ismerősömet ezért büntették meg 15 ezer forintra. Pedig a Kreszben is benne van, hogy a láthatósági mellény csak lakott területen kívülre kötelező."

Ha tudja az összeget, akkor helyszíni bírságot kapott, töltsd fel ide a csekket adatok nélkül, vagy a tényállás részbe írtakat. Én annak hiszek, amit látok, mert szerintem a haverod kummantott.



"Mondtam is, hogy jelentse fel a rendőröket, mert szabálytalanul bírságolták meg. Valószínű, hogy saját zsebre "dolgoztak" a rend éber őrei. Ja és igen, lámpa volt a biciklin, sőt még prizma is."

Ha megbírságolják, akkor nem tudnak saját zsebre dolgozni. Én kétlem, hogy egy ilyen egyszerű szabálysértésnél tévedtek a rendőrök, és nem valós szabálysértésért bírságolták meg. Szerintem hazudik a barátod.

2015. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha lakott területen belül volt és tényleg ezért birságolták meg, van egy olyan h szépen a csekkel és a bírság zöld példányával (ha megvan) becammog az illetékes kapitányságra és kér egy helyszíni bírság felülvizsgálatot...visz lát
2015. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!