Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha otthon az udvarban lövök...

Ha otthon az udvarban lövök gumilövedékessel, akkor most büntethető, vagy sem?

Figyelt kérdés
Úgy értem... ha mondjuk valamelyik szomszéd,vagy bárki aki távolabb meghallja a durranást,és hívja a rendőröket... akkor mi a maximum amivel piszkálhat a hatóság? Papírjai megvannak a gáz-riasztó revolvernek,ami bizonyítja hogy nem éles fegyver.... csak gumi golyó kilövésére alkalmas... keserű pitbull 9mm azért kérdem,mert privátban elég megosztó válaszokat kaptam.. most tényleg ennyire nem tisztázott a dolog törvényesen?
2015. júl. 24. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Mitől lennél büntethető?
2015. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ha valaki mondjuk összecsinálja magát a dörrenéstől.. pl :) mert azt hiszi lőnek valahol... :) akkor esetleg valami bírság... esetleg...
2015. júl. 24. 18:17
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Ha cigány szomszédod van, és ő jelent fel, akkor jó eséllyel megbüntetnek érte. Különösen, ha azt mondja, hogy őrá lövöldöztél.
2015. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
lottózz.... :D utolsó fehér kocka vagyok az utca nevű sakktáblán... de ők nem rossz szomszédok.... nagyon jól kijövök velük egyenlőre... nem miattuk vettem... :)
2015. júl. 24. 18:23
 5/10 anonim ***** válasza:
amikor bömböl a szar zene a szomszédnál vagy nálad akkor szerintem nem is lehet hallani azt a kis pukkanást
2015. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
végül is... de ez elég nagyot dörren... hihetetlen hangos.. a fülem is bedugul... :) üresen próbáltam már... 1 et.
2015. júl. 24. 21:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Volt évekkel ezelőtt, hogy egy öregasszony ráhívta a szomszédra a rendőrséget, akit a TEK vitt el egy kis beszélgetésre. Csak mert lövöldözött légpuskával.
2015. júl. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
na elmennek a kikába...... légpuskáért??? tek??? na ne röhögtessenek már ki... gyerekek. durva nagy probléma lehet magyarországon... a magyarnak ne legyen semmi a kezében... még köpőcső sem.... miért is vagyunk mi ennyire lefolytva jogszabályokkal?... légpuskáért... szégyen...
2015. júl. 25. 10:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű, ahogy elképzeled.

Először is az öreganyó nyilván nem tudta mivel durrogtatnak, így a telefon másik oldalán még kevésbé.

Ha már betelefonáltak a rendőrségre, akkor ott nekik nincs mérlegelési lehetőségük, minden ügyet meg kell vizsgálni. Továbbá, ha lőfegyverrel kapcsolatos ügyről van szó, akkor nem küldhetnek ki egy mezei járőrt.


Amúgy légpuska s légpuska közt is van különbség. Adott torkolati energia felett lőfegyvernek minősül, ami engedélyköteles.

2015. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen azt tudom,hogy van olyan légpuska ami eléggé erős.... de mondjuk ha ilyen gumissal lő valaki az jobban hasonlít az élesre.... ha valaki kihívja őket,és látják a papírokat,meg a játékszert,akkor miért is birságolnak? (esetleg) a durrogásért? vagy mert használtam? de ha egyszer megvásárolható....
2015. júl. 26. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!