Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha tudomásom van róla hogy...

Ha tudomásom van róla hogy valaki engedély nélkül tart fegyvert otthon, de bizonyítani magam nem tudom, lehet-e feljelenést tennem?

Figyelt kérdés
A szóban forgó személy éles forgótáras lőfegyvert és számos elöltös fegyvert birtokol, valamint puskaport is, de úgy tudom nincs lövész engedélye, és vadász sem. Feljelenteném, de valószínüeg sejti,és lehet már elrejtette a fegyvereket. Van érteme feljelentenem?

2015. dec. 9. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Az elöltöltős fegyverek nem engedélykötelesek

2. Az a fogótáras pisztoly alkalmas hogy egybeszerelt lőszert töltsenek bele? Csak mert forgótáras fegyver is lehet elöltöltős.

3. Biztos hogy birtokol puskaport?


Egyébként ha te ráhívod a rendőröket és nem találnak nála semmit, akkor nagyon csúnyán megütheted a bokádat.

2015. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kimegy hozzá is a tek, aztán aztán bejelentik, hogy veszélyes terroristát fogtak, aki ORbán Viktor Minszter Elnök ÚR életére akart törni a muskétájával.
2015. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nem kötekedésképp, csak szeretném egy kicsit jobban szemléltetni a dolgokat.


Itt van öt fegyverről kép, nézd meg őket alaposan:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


El tudod dönteni hogy melyik fegyverre melyik jogszabályok vonatkoznak? Vajon mind az öt fegyver igaz? Mind az öt fegyverre kell engedély? Meg fogsz lepődni, de a képen lévő 5 fegyver közül csak egyre kell engedély.


Első kép: Még az átlőtt konzervdoboz is ott van mellette, tehát biztos hogy igazi ugye? Tévedés. Ez egy Zoraki R1 GG gáz-riasztó fegyver, amit elöltöltősként is lehet használni, de ólom/acél/stb. lövedéket nem tudsz vele kilőni, csak gumilövedék kilövésére alkalmas. Nem engedélyköteles. Sőt, még az utcán a kabát alatt viselni is lehet betöltve, ha erre van külön engedélyed. (ami 4000 ft)

Besorolása: Gáz-Riasztó fegyver (nem engedélyköteles)


Második kép: Szintén igazinak tűnik igaz? Ez egy Dan Wesson airsoft pisztoly. Jogilag légfegyvernek számít. 6mm-es kis műanyag golyókat köpköd. Ezt tulajdonképpen arra használják hogy játékból egymást lövik vele, annyira gyenge, tehát még az első képen lévő fegyvernél is ártalmatlanabb. Nem engedélyköteles. Csak érdekességképpen megjegyzem, hogy a Dan Wesson gyárt igazi fegyvereket is és az igazi fegyverekről mintázza az airsoft játékfegyvereit. Még egy hozzáértő sem mondja meg első ránézésre, hogy a képen egy igazi vagy játékfegyver van e. Csak kicsit alaposabb szemrevételezés után.

Besorolása: Légfegyver (nem engedélyköteles)


Harmadik kép: Taurus .44 Magnum. Ez már igazi, idehaza B kategóriás tűzfegyvernek számító fegyver. Tehát engedélyköteles. Ezt csak szemléltetésképpen raktam a listába, hogy ez egy igazi, engedélyköteles fegyver.

Besorolása: B1 kategóriás tűzfegyver (engedélyköteles)


Negyedik kép: Ez egy elöltöltős Uberti forgótáras pisztoly. Belerakod az ólomlövedéket, beleszórod a lőport, belerakod a csappantyút és lehet vele lőni. Az ereje nagyjából akkora, mint a harmadik képen látható .44-es Taurus Magnumnak, tehát simán lehet vele embert is ölni. Bármennyire is meglepő, ez nem engedélyköteles.

Besorolása: Muzeális fegyver (nem engedélyköteles)


Ötödik kép: Ez egy Traditions Vortek távcsöves vadászpuska. Akkora ereje van hogy minden további nélkül le lehet vele teríteni egy szarvasbikát akár több száz méterről. Bármennyire meglepő és nem tűnik annak, ez is egy elöltöltős fegyver ami nem engedélyköteles.

Besorolása: Muzeális fegyver (nem engedélyköteles)


Mint mondtam, ezt nem kötekedésképpen írom. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy 1000% hogy a szomszédod engedélyköteles fegyvereket tart engedély nélkül? Mert hogy őszinte legyek, erre nem nagyon látok esélyt. Inkább az a helyzet áll fenn mint az esetek 95%-ban, hogy az ember megrémül, ráhívja a szomszédjára a TEK-et mert fegyvert látott nála, majd a feljelentő koppan egy hatalmasat amikor a nyakába varrják a rágalmazást és a teljes költséget. A szomszéd pedig ugyanúgy a helyén van fegyverestől, mindenestől.


Ha lőport vagy az elöltöltős fegyverekhez szükséges csappantyút birtokol engedély nélkül, az már valóban bűncselekmény. (nem, a gázpatronok, riasztópatronok és a startpatronok nem számítanak annak) Kérdés hogy 100%-ra biztos vagy e benne, hogy valóban birtokol e ilyeneket?

2015. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
49%

Telefontanú. csak felhívod egy fülkéből,ahol nincs kamera.

[link]

2015. dec. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Azon kívül, hogy fegyvert tart otthon, milyen más okod van a feljelentésre, és milyen előnnyel jár a számodra a feljelentés? Te vagy a helyi igazságosztó, vagy valóban bűnöző az illető?
2015. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Te vagy az utcabizalmi? Mint a régi rendszerben?

Nagyon ráérsz!


Aki meg a telefontanút javasolta a másik önkéntes rendőr.

Fogadom hóhérnak is beállnátok, ha valakire ráfognák, hogy könnyebb a libánál!

2015. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok a helyi igazságosztó. Egy vitás ügyünk van amit bíróságra akarok vinni, másokkal egyetemben, és megfenyegetett. A puskapor az biztos, mert a társaságomban lőtt vele az egyik elöltöltős fegyverrel. És ő maga mondta, hogy erről csöndben legyek, mert illegális. A forgótáras pisztolyt csak láttam, az nem 100%, hogy működőképes, csak rémlik, hogy mondta, hogy igen. Az nem elöltöltős. Olyan pisztoly mint a cowboyoknak a filmekben van. Még van hozzá egy olyan kis keret is amivel egyszerre lehet a forgótárat betölteni.


Az a gond, hogy nagy a gyanúm rájött, hogy hibát követett el mikor megfenyegetett, és már elrejtette ezeket. Elég ravasz muksó, úgyhogy el tudja úgy rejteni szerintem, hogy a rendőrség nem találja meg. De ettől még ha elborul az agya, lehet használni fogja valamelyiket.

2015. dec. 10. 07:09
 8/9 A kérdező kommentje:
A forgótáras egyébként hasonló, mint felülről a 4. linkelt kép. Azt tudom róla, hogy valami régi darab, és nem gázpisztoly vagy utánzat, hanem eredeti. Nem emlékszem pontosan, de mintha azt mondta volna működőképes. Amiatt is erre tippelek, mert van több egyéb működőképes fegyvere, igaz azok mind elöltöltősek, sokat ő maga készített.
2015. dec. 10. 07:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Na mi történt? Feljelentetted?
2019. nov. 10. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!