Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet ennyire lehúzó a...

Hogy lehet ennyire lehúzó a rendőrség? Nem inkább szolgállnak és védenek, hanem le is húznak?

Figyelt kérdés

A bátyám ma egy ici-pici közlekedési hibát követett el a kocsijával ami tényleg szabályszegés de nem súlyos nem veszélyes. A rendőrkocsi villogva megállította és közölték vele,hogy mi van. 10 ezer ft büntetés lett belőle. A bátyám elismerte,hogy megszegte a szabályt de még nem volt ilyen neki és szépen megkérte,hogy nem lehetne,hogy ezt elengedjék,és azt mondták a rendőrök,hogy nem.

Amikor mondta ezt az egészet el a bátyám nekem,mondta,hogy nem a helyszínen kellett kifizetni,hanem csekket adtak,ezen meglepődtem,mert ha a helyszínen kellett volna nekik a pénzt odaadni akkor azt gondoltam volna,hogy azt teszik is el mert az a zsebükbe megy,de így hogy csekket adtak is nekik megy majd a pénz mert a csekkre a Megyei Rendőr Főkapitányság címe és száma van feltüntetve. Szépen a bátyám befizeti, megkapja a főkapitányság a pénzt és a 10 ezerből gondolom valami jutalékot kap az a rendőr aki megbüntette. Szerintem ezért büntetnek állandóan a policájok,hogy minél több embert el tudjanak kapni valami hibán és a pénz jutalékokat a bünetésekböl szedik össze.


Miért ennyire lehúzó a rendőrség?



2016. febr. 21. 21:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
A bátyád szabálytalankodót, hát megbüntették, mi ebben a meglepő?
2016. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%

Mert magyar rendőrség.

Ausztriában segédmotorral véletlenül autópályára tévedtem. Meg is jelent a villogó rendőrfurgon, majd gondosan betették a motort a furgonba és lementünk a tilos helyről, majd elmagyarázták hogy merre menjek hogy ne tévedjek újra a tilosba és további jó utat kívántak. Szerintetek mit tett volna ugyanezért a magyar rendőrség? Addig ugyanazt hogy bepakolják a furgonba, de tovább?

2016. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Igen, mióta ilyen éhes kormányunk van , csak a pénz beszedés a lényeg.
2016. febr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy forint jutalékot nem kap a büntetésből az intézkedő rendőr!


A rendőr a leírás alapján törvényszerűen járt el, hiszen sok esetben nincs mérlegelési joga, hogy mekkora büntetést ad. Tudtommal egyébként a 10.000 Ft jelenleg a legalacsonyabb helyszíni bírság összeg.


Persze előfordulhatott volna, hogy olyan rendőrrel találkozik, aki azt mondja, hogy menjen tovább, ha tényleg olyan "ici-pici" szabálysértés volt csak. De ez nem ilyen volt. De ez nem azt jelenti, hogy az összes rendőr ilyen. Végképp nem jelenti, hogy a rendőrök valamiféle kitalált jutalék miatt élvezettel büntetnek embereket.


A bátyád - ha meg nem haragszol - így járt. Ha nem tetszik a törvény, a Kossuth téren kopogtasson. Hidd el, a rendőr pont le...csinálja, ha esetleg holnaptól nem kell majd büntetnie azért, amiért most megbüntette a bátyád.

2016. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Folytatva... ha bármi jutalékot kap a rendőr, nem gondoljátok, hogy akkor nem 10.000 Ft-ra büntetne? Meg akkor nem lépten-nyomon büntetne mindenkit? Mert akkor biztos nem lenne gondjuk a fizetésükre.


Szóval, nem a rendőrség lehúzó, hanem max. aki ezt a sok pénzbírságot kitalálja.

2016. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Pont azért kell csekken befizetni, hogy ne tehessék zsebre. A helyszíni bírság mint olyan - tudtommal - meg is szűnt, mindent csekken kell már fizetni.
2016. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A szocializmusban még emberségesebb rendőrökkel találkoztam. Sokszor megállítottak amiért kismotorral szabálytalankodtam, például nem volt sisakom vagy mert szállítottam rajt mégegy személyt, sisak nélkül és iratok sem voltak nálam. De amikor megláttak hogy nem bűnöző féle lehetek hanem tisztességes munkásember, mindig elnézték ezeket. Sőt még az is előfordult hogy jóbarátok lettünk.

De a rendszerváltással igencsak átalakultak. Gondoljunk csak a Gyurcsány elleni tüntetésre. Vagy arra hogy ma az ellenőrök úgy tepernek le egy bliccelőt mint ha Bin Ládent kapták volna el.

Persze a rendfenntartóink azt elfelejtik hogy az igazi rosszfiúk azok nem az övet felejtik el becsatolni hanem milliárdokat lopnak még a rendőrök adójából is. Azzal is kéne ám foglalkozni, akkor nem zavarna ha akár zsebkendő nélküli tüsszentésért letartóztatnak.

2016. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Vagy arra hogy ma az ellenőrök úgy tepernek le egy bliccelőt mint ha Bin Ládent kapták volna el."


Az ellenőrök nem tepernek le senkit, maximum a közteres/kerületi rendész. Azoknál is minden esetben bebizonyosodott, hogy a békés, szegény bliccelő ugrott nekik először. Csak ugye azt már nem vette a gyökérájfón.

2016. febr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Almát hasonlítasz össze a körtével! Szerintem! Más korszak, más társadalmi-politikai környezet, más törvények. Változott a társadalom, változtak az emberek is. De! A rendőrök ma is, akárcsak a szocializmusban ugyanúgy a nép soraiból kerültek ki. Tehát, ha a rendőrök, vagy a rendőr mint "fogalom", önmagában nem változhatott meg. Másrészt, megint a régi kor nosztalgiáját érzem. Biztos van olyan, aki bőven tudna arról mesélni, hogy hogyan vegzálták a rendőrök az embereket, mondjuk politikai nézeteik miatt, miközben semmi törvénybe ütközőt nem követtek el. Nem nagyon hiszem, hogy akkoriban annyival jobbak, jobb fejek lettek volna a rendőrök, mint most. De sok minden változott azóta. Ma már például büntetlenül szidhatja bárki a rendőröket, régen is megtehették ezt?


Stb. stb. stb. Lehetne naphosszat folytatni, de nem biztos, hogy van értelme.

2016. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A másik... ez az "igazi rosszfiúk". Azok mégis kicsodák? Költői kérdés persze, tudom, hogy kire, kikre gondol mindenki.


Magyarországon állítólag a befolyásos vállalkozók, üzletemberek, sőt, politikusok a legnagyobb gazemberek, korrupt bűnözők, stb. Hogy ez mennyire igaz, az most más kérdés!


Akkor egy ilyen országban hogy várható el egy rendőrtől, hogy fellépjen velük szemben? És itt nem arról van szó, hogy hogy lépjen fel a "kenyéradó gazdájával" szemben, nem erkölcsről van szó. Hanem arról, hogy azok ellen várjuk a fellépésüket, akik éppen a törvényeket hozzák, és a közéletet befolyásolják. Mintha azt várnánk, hogy a kígyó a saját farkába harapjon, épp annyira logikátlan az egész gondolatmenet.

2016. febr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!