Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mulasztott a rendőrség, mit...

Mulasztott a rendőrség, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A rendőrség elfelejtette iktatni egy e-mailben tett feljelentésemet, magánvádas ügyben. Emiatt kicsúsztam a magánvádas indítvány harminc napos határidejéből. Bizonyítható, hogy a rendőrség mulasztott. Mi történik ilyenkor az üggyel? Ki a felelős?

2016. febr. 23. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Fordulj a bírósághoz.


Lehet eleve a bírósághoz tartozott volna az ügy, nem feltétlenül a rendőrségre. Pl könnyű testi sértés kapásból teszik át a bíróságra.


Lehet nem is megfelelő formában tetted meg.


Ez egyszerű, mert a te elküldött e-mail fiókodból ki tudod nyomtatni a kimenő üzenetet.


HA nincs meg gáz van, mert nem tudod bizonyítani, hogy egyáltalán tettél feljelentést. Az is kérdés milyen e-mail címre küldted. Lehet olyanra küldted amin nem is fogadnak feljelentést, mivel 1 évben egyszer nyitják meg.

2016. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szó sincs ezekről.


A feljelentést a hivatalosan megadott e-mail címére tettem a kapitányságnak. Törvény lehetőséget ad rá, hogy elektronikus levélben tegyek feljelentést. Nem adta át semmilyen más szervnek, még egyszer leírom, ha nem lett volna elsőre érthető, ELFELEJTETTÉK IKTATNI!


A feljelentés elküldésének másnapján telefonon megkérdeztem, hogy megérkezett-e az e-mailem, azt a szóbeli választ kaptam, hogy meg. Még aznap a tértivevény is visszaérkezett, a kapitányság hivatalos e-mail címéről.

2016. febr. 23. 19:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csúsztál ki.


A magánindítványodat megtetted, csak a nyomozást nem rendelték el.


MAjd elrendelik most ha panaszkodsz nekik.

2016. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!