Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gimnázium után NKE?

Gimnázium után NKE?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem gimnáziumban. Hogyha rendőr szeretnék lenni, rendészeti szakközép nélkül is mehetek a rendészettudományi karra, 'sima' gimnáziumi érettségivel?

Előre is köszönöm a válaszokat.:)



2016. márc. 13. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mehetsz gond nélkül, csak sikerüljön a felvételid.
2016. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mehetsz.


Lényegesen kisebb az esélyed bekerülni, de elvben lehetséges.

Én azt tanácsolnám neked, hogy azért jelentkezz valamelyik rendészeti szakközépbe is, és ha nem vesznek fel az NKE-re, akkor kezd el azt!

Azzal lehet, hogy jobban is jársz.

Egyrészt csak két év - vagyis két évvel korábban kezdesz pénzt keresni, másrészt lehet, hogy fél után rájössz, hogy nem neked való a rendőrség, és akkor nem dobtál ki 4 évet az életedből egy olyan diploma megszerzésére, amit sehol máshol nem tudsz hasznosítani.

Ráadásul utána, már hivatásosként, sokkal könnyebben bejuthatsz az NKE-re, levelező képzési formában.

Ugyanazt a diplomát adja, de közben kapsz illetményt, és biztosítják a tanuláshoz szükséges időt ( a havi összevonásokat szolgálati időnek számolják, a vizsgákra, évfolyam és szakdolgozatra szabadság jár...).

2016. márc. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán bekerülhetsz. Én közgáz szakközépből jelentkeztem idén :) Tavalyi évfolyamba volt ismerősöm aki szintén gimiből került be :) A felvételin múlik minden. Legyen meg a pontod és teljesítsd a követelményeket és bent vagy.
2016. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmivel nem kisebb az esélye bekerülni gimiből, mint rendészetiről, sőt, erre az opcióra van kialakítva a rendszer.
2016. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Semmivel nem kisebb az esélye bekerülni gimiből, mint rendészetiről, sőt, erre az opcióra van kialakítva a rendszer."

Mire gondolsz?

Ha a rendészeti szakközépre, amit érettségi után végezhet el, akkor tévedsz. Annak elvégzése után ugyanis, már hivatásosként, levelezőre is jelentkezhet, nem csak nappali képzésre - oda pedig, mivel csak hivatásosok jelentkezhetnek, lényegesen kevesebb a jelentkező, mint a nappalira.

2016. márc. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban nappali képzésre gondoltam, de alapvetően mindegy is, mert mind a nappalin, mind a levelezőn óriási a túljelentkezés.


Nappalin az alkalmassági sokkal többet szűr le szerintem, mint később ha levelezőre megy, viszont ott nincs beleszólása a parancsnoknak.

Habár abból a szempontból előnyösebb a szakközépből átmenni, hogy lesz mögötte 2 év amíg leszerelhet ha nem jön be neki, és nem kell semmit visszafizetni. Pláne, hogy 4 évre emelik a képzést.

2016. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"viszont ott nincs beleszólása a parancsnoknak. "

Alapvetően sehol nincs beleszólása a parancsnoknak.

Ha felveszik akkor köteles az elvégzéshez szükséges időt biztosítani. A szolgálatszervezés szempontjából a havi egy hetes összevonás szolgálati időnek számít, a vizsgákra és évfolyam/ szakdolgozatra tanulmányi szabadság jár.


"Habár abból a szempontból előnyösebb a szakközépből átmenni, hogy lesz mögötte 2 év amíg leszerelhet ha nem jön be neki, és nem kell semmit visszafizetni. Pláne, hogy 4 évre emelik a képzést."

Hát, ja.

Mondjuk, abban nincs igazad, hogy szakközépnél nem kell visszafizetnie semmit, ha önhibájából szűnik meg a jogviszonya.

[link]

6. oldal, K pont.


Nem tudom most pontosan mennyi, de amikor én végeztem ( igaz, akkor még a Kerepesi úton volt a suli), akkor kezdett az első olyan évfolyam, akik ebben a rendszerben kezdték meg a tanulmányaikat - nekik 96-ban olyan másfél milla volt a két éves képzési költségük, ezt kellett volna visszafizetniük. ( Természetesen időarányosan.)

2016. márc. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, kicsit megnyugodtam.:) Nem hiszem, hogy a pontokkal baj lenne, eddig 430 pont volt, amit el akartam érni, úgy is tanultam, és, ha jól néztem, itt olyan 410 körül volt, ami annyira már nem vészes.

Még egy kérdés: mekkora baj, hogy rövidlátó vagyok? -2-es a szemüvegem, de versenyszerű sport miatt van kontaktlencsém, és a szemműtét is szóba került, de úgy néz ki, azzal még egy ideig várni kell.

Mindenkinek ment a zöld kész, köszi:)

2016. márc. 13. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam, hogy a szakközépben is vissza kell fizetni ha leszerelsz (vagy kirúgnak), ma is tanultam valamit! Habár itt csak a juttatásokat írja, nem tudom, hogy a képzés "árát" is kifizettetik-e így, az NKE-n tuti. Ott a 3 év olyan 2 misi környékén lehet.


Nincs gond ennél a dioptriánál, ha 0-ra korrigálható szemüveggel.

2016. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!