Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Drogdíler a házban, mit lehet...

Drogdíler a házban, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Adott egy bérház, ahol az egyik lakásban él egy három tagú család ( apa anya huszonéves srác ). A probléma, hogy a srác dogot árul. Szinte minden nap járnak hozzá a környékről, és máshonnan is fiatalok, sunyiban pénzt adnak át, amiért tasakot kapnak cserébe, illetve éjszaka az ablakon kopognak be, mivel a család a földszinten lakik, és ott kapják meg az árut. A röhejes az, hogy a környéken mindenki tudja, mivel foglalkozik a srác, mégsem történik semmi az ügyben. Többször volt náluk a rendőrség, még kutyás rendőrök is jöttek, de semmi, pár óra múlva távoztak. Több olyan lakó, akinek kisebb gyermeke van, már nem meri leengedni a gyerekeket a ház körül ólálkodó vásárlók miatt. Mit lehet ez ügyben tenni ? Pár hete volt itt a házban egy rendőr, egy teljesen más ügy miatt, és tőlem kérdezte, tudok e valamit a drogügyletekről itt a házban. Mondtam hogy igen, konkrétan rámutattam a lakásra, amiben élnek. A rendőr annyit mondott, nap mint nap szembesül a problémával, szeretne a végére járni. Mégsem történik semmi. Gondolkodtam, hogy teszek egy névtelen bejelentést, részletesen elmondom a helyzetet, ezzel megindítanám, megsürgethetném az ügyet ? Vagy tényleg ennyire tehetetlen a rendőrség ? Elég lenne ide egy vagy két civil nyomozó, láthatnák, ahogy gazdát cserél az áru.
2016. ápr. 7. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen szinten tudnak róla, akkor már figyelik a házat és nemsokára elkapják a srácot, neked nem kell semmit csinálni. Szerintem ettől még nyugodtan le lehet vinni a játszótérre a gyereket, nem lesz ettől senkinek semmi baja. Nagyjából minden társasházban van díler, csak a többi jobban csinálja.
2016. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
Azért óvatosan, nem tudom hogy milyen maga a srác de ha ennyien járnak hozzá ahogy azt leírtad akkor biztos nagyban tolja. A nagy dílereknek meg szokott lenni hátterük, sőt az is lehet hogy nem függetlenül árul hanem valakinek dolgozik, egy nagykutyának. Azok meg veszélyesek és ha megtudják hogy kidobta fel a dílerüket akkor baj van. Nem is értem az ilyen embereket, oké hogy törvényt szeg, de akkor is undorító dolog vamzerkodni. Mondjuk a vamzerkodás helyett beszélhettél volna a gyerekkel hogy jó lenne ha nem a házkörül árulna. Ha ez nem megy akkor az apjával, mert biztos hogy nem akarja hogy a fiát lecsukják.
2016. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!