Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kik végzik a gyilkossági...

Kik végzik a gyilkossági ügyek "izgalmasabb" részét?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt Gyakorikérdéseken nyomozó témában, mert gondolkodom, hogy bűnügyi nyomozónak tanulnék. Viszont elég vegyes a kép. A kérdésem a következő: (és ez a része, tudom, hogy fikció, de viszonyítási alapnak szánom) a filmekben, sorozatokban a nyomozók mennek terepre, kihallgatásokra, követnek embereket vagy figyelnek meg, rakják ki a kirakós darabjait és kapják el a bűnöst. No már most, itt több választ is láttam, ahol azt mondják, a bűnügyi nyomozók az idejük 80-90%-át papírmunkával töltik és a fent említett dolgok nagy részét a járőrök végzik. Ez tényleg így van? Ha engem a nyomozás fent leírt része érdekel jobban és szeretek agyalni a megoldásokon, akkor válasszak másik szakot? Vagy bűnügyi nyomozó elvégzése után váltsak?


És egy bónuszkérdés (mert ez is érdekel): magánnyomozóként izgalmasabb lehet és ha igen, egyből annak tanuljak vagy az egyetem elvégzése és a szerződésem lejárt után tanuljam ki?



2016. ápr. 22. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan jellegű az ügy, akkor a járőr a bűnügyi helyszínelő kiérkezéséig őrzi a helyszínt, hogy senki ne nyúljon hozzá semmihez. A bűnügyi helyszínelőkkel együtt már kimehet a nyomozó a helyszínre, de neki sem ajánlatos addig semmihez nyúlni, amíg a helyszínelők nem végeznek. Ha azok végeztek, utána jön a nyomozó munkája, minden olyan felderítési munkát, kihallgatást ő végez, ami hozzásegít az ügy felderítéséhez.


Ha meg van a tettes, átadja az ügyet a vizsgálónak, aki már konkrét személy ellen folytatja le az eljárást.

2016. ápr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aha, tehát végül is a filmek sem térnek el annyira a valóságtól, szimplán nem mutatják az "unalmas" részeket. Akkor ilyen szempontból megéri a bűnügyi nyomozó szak? Szóval meg van itt is helyszíni szemle, kikérdezés stb..? Tudom, hogy talán 10 esetből 1, ami igazán érdekes, de pont ezek érdekelnek annyira, hogy elviseljem a többi 9-et.
2016. ápr. 22. 15:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyilkos végi a legizgalmasabb részét
2016. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyomozó valamilyen szinten egy kordinátor.

Begyűjti az adatokat a helyszinelőktől, tanúktól, szakértőktől, adatbázisokból.

Felállt azok alapján egy verziót, hogy mi történhetett.

Az alapján további feladatokat határoz meg, például behív másik szenélyt meghallgatásra vagy házkutatást csinál.

Vagy mondjuk kér lehallgatást a titkosszolgálatoktól, esetleg a fenti házkutatást úgy csinálja meg a Hős utcában, hogy kéri, hogy rendőrök biztosítsák az egészet.

Aztán ha van gyanúsított, akkor szól a Teknek hogy fogják el vagy kiad körözést.

Ez pedig mind papírmunka.

De ez már elég magas szint, az ügyek nagyrésze lopás, rablás, családon belüli erőszak, garázdaság.

Ha nagy ügyeket akarsz akkor Nemzeti Nyomozó Irodához kell menned.

Bár oda meg nem kerülsz be csak úgy.

2016. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szóval nagyon is érdemes belevágnom. Szóval ha elvégzem az egyetemet, lehúzok pár évet nyomozóként, ahova beosztanak, aztán átnyargalok az NNI-hez. És akkor ebből (sokkal) később akár lehet magánnyomozósdi is?

2016. ápr. 22. 21:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az "izgalmasabb" emberölési ügyeket nem a KR-NNI csinálja, hanem az ORFK Kiemelt Életellenes Ügyeket Felderítő Főosztálya. Egyébként bűnügyi helyszínelői beosztás a magyar rendőrségnél nincs csak bűnügyi technikusi.

Szerintem ha valaki már eljut egy ORFK vagy NNI szintre onnan biztos nem fog elmenni magánnyomozónak. Nagy presztizsvesztés kiemelet életellenes ügy után, apa megcsalja-e anyát szintű ügyekkel foglalkozni

2016. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, valóban nem jól írtam, technikus és nem helyszinelő.

A másikat nem tudom pontosan, én a TV-ben mindig az NNI-t hallom, például romagyilkosságok.

Másrészt lehet presztízs veszteség, de jobban fizet és ott is bele lehet futni komoly ügyekbe. Tudok olyanról, aki már bejárta Európát.


Illetve ezt írtam még anno:

2016. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha tényleg komolyan veszed, akkor NKE RTK.

Utána valami jó putris hely, mondjuk Bp. X. ker.

Ott lehúzol pár évet, majd NNI.

Közben érdemes két nyelvet elsajátítani.

Kb leszel 30 mire eljutsz oda, hogy nagyon újat nem tudnak neked mutatni, megfelelő kapcsolatrendszered lesz meg a többi.

Persze mehetsz ilyen 30 órás OKJ tanfolyamokra is, de..."

2016. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"A gyilkos végi a legizgalmasabb részét"



XD, ez igaz :D :D :D

Meg akkor már az áldozat is, bár ő a "legizgalmasabb részt" inkább csak elszenvedi.

2016. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!