Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tennétek ha a nyílt utcán...

Mit tennétek ha a nyílt utcán egy szembejövő minden átmenet nélkül belétek rúgna? És vajon mi ilyenkor a helyes válasz viselkedés?

Figyelt kérdés
A rendőrségi ajánlás is érdekel, ha valaki tudja.
2016. máj. 12. 20:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

A helyes viselkedés ilyenkor megkérdezni, hogy miért csinálta és ha folytatja, akkor felszólítani, hogy hagyja abba. Ha ezt nem teszi meg, önvédelemhez kell folyamodni.

Ezzel szemben a logikus az, amit az emberek többsége és én is csinálnék: olyan pofont lekeverek neki, hogy azt is megbánja, hogy betévedt erre az utcára. De csak szigorúan egyet. Én nem szeretem az erőszakot.

2016. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Attól függ milyen erősen tenné ezt., meg, hogy milyen bőrszínű az illető.

Ha fehér tenné ezt akkor visszarúgnám majd elgáncsolnám vagy betörném az orrát.

Viszont ha sötétebb bőrű teszi ezt akkor én azonnal elmennék attól az illetőtől minél távolabb, mert ha visszaütök akkor börtönbe kerülök, mert bántalmaztam egy ártatlan kirekesztett kisebbségit.

2016. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
45%
Először nagyon meglepődnék, a könnyeim biztos megerednének és értetlenül néznék rá...vissza biztosan nem támadnék, soha életemben nem ütöttem meg senkit.
2016. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A visszaütéstől sajnos könnyen kerülhetünk jogi bajba is.


Igazából a kombinációk végtelenek.


Ez konkrétan velem történt meg tegnap előtt éjjel és fogalmam sincs mi lett volna a leghelyesebb.


Ezért tettem fel a kérdést hátha jutunk itt valamire mi a legjobb reakció.


Mondjuk hozzá kell tenni néhány dolgoz ehhez a konkrét esethez.

1. a rúgás nem engem ért hanem a táskámat és abban vagy tartalmában semminemű kárt nem okozott. (Az önbecsülésemet nem a táskában hordom, az viszont kissé sérült.

2. Az illető nem volt egyedül hanem ketten voltak én pedig egyedül voltam.


Szóval ilyen helyzetben nem feltétlenül jó ötlet visszaütni.

Az elbeszélgetés ötletét azért nem tartom jó ötletnek, mert nem hiszem hogy egy ilyen emberrel szót lehet érteni.


Szóval én a részletek fényében feléje fordultam, majd láttam az arcán hogy az illető nem beszámítható (nem egy hülyét láttam inkább valami nácihoz hasonlót mikor az ép zsidót lát) jobbnak láttam egyszerűen tovább menni.


Az eset érdekessége, hogy kb. 2 perccel később arra cirkált egy rendőrségi autó.

ha visszaütök s ebből verekedés fajuk, szinte biztos hogy az éjszakát a fogdában töltöm, ez pedig nem jó program.


Ennek fényében úgy tűnik a reakcióm jó volt, bár érdekelnek ellenérvek is valamint egyéb kombinációk esetére vélemények mi a helyes.

(egyen vannak többen vannak)

roma-nem roma)

(táskát érő rúgás vagy testet érő rúgás)

(anyagi kár okozás vagy sem)

(rendőr jelenléte, később feltűnése esetén ki mit) (tenne, (kérne e segítséget ha igen, hogyan?)

2016. máj. 12. 21:40
 5/18 anonim ***** válasza:
Biztos nem sikerült jól a latin érettségi...
2016. máj. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
:))))
2016. máj. 12. 22:02
 7/18 anonim ***** válasza:
Megkérdezném, hogy mi a zsiráf román k.urva anyja baja van. Választól függően több szenárió is lehetséges.
2016. máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Meglepődnék,az tuti.

Semmiképpen nem ütnék vissza,mert az nagy eséllyel azt eredményezné,hogy megint nekem jön.

Ha azt látnám,hogy folytatni akarja,akkor elfutnék előle,renduseresen futok,így nagy eséllyel ha utánam futna,ő hamarabb megAállna.

Semmiképpen nem szeretnék sérülést szerezni.

Egy ismeretlennél nem tudhatod mire képes,meddig menne el....

Lehet valakinek ez ciki,de szerintem a futás nem ciki,hanem egy rúlélési stratégia.

2016. máj. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
végülis elfutnom se kellett, elég volt csak tovább mennem...
2016. máj. 13. 05:02
 10/18 anonim ***** válasza:
Érdekes, engem arra oktattak, ne hagyjam magam. Van benne ráció, mert ha nincs reakció, a másik ettől vérszemet kaphat és azt hiszi, megtehet akármit.
2016. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!