Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bejelentettem egy rongálást /...

Bejelentettem egy rongálást / lopást de most rosszul érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Reggel mentem a buszhoz, amikor szolt egy idos bacsi hogy a ruhankontereket epp egy pasi pakolja ki es szerinte szolni kene a rendorsegnek. Felhivtam a 112-t hogy ez a helyzet, azt mondta a csajszi hogy szol a helyi copoknak es raneznek.

Kettos erzes van bennem hiszen lattam egy buncselekmenyt, de kozben azt is erzem hogy miert kellett most ebbe beleszoljak.. Elovehetnek engem is? Nem akarok nagyon belefolyni ha nem muszaj :(



2016. máj. 28. 07:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanúként egész biztos meghallgatnak, és jegyzőkönyvezik... Tisztességből, becsületből jól vizsgáztál!!

Más oldalról viszont, meglehet, hogy nekem is lennének hasonló gondolataim, hogy miért pont én nyitottam ki a számat, egész biztosan látta azt más is... sőt még az is meglehet, hogy a bácsika zsebében is ott lapult a telefon, csak így ő nem került látókörbe...

2016. máj. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Felteve ha ott volt meg az elkoveto a helyszinen... :/
2016. máj. 28. 08:13
 3/11 Alain Delon ***** válasza:
57%
Eddig süllyedt a magyar társadalom, hogy valaki bejelent egy bűncselekményt, rosszul érzi magát?
2016. máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs miért rosszul érezni magad.

Mind jogilag, mind erkölcsileg helyesen cselekedtél.

2016. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jól tetted. Az más kérdés, hogy hiába, mert a rendőrség ennél komolyabb bűncselekményekkel sem foglalkozik.
2016. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha pedig foglalkozik, akkor először a bejelentőt, a tanút kezdik el faggatni, sokszor a bejelentőnek van olyan érzése, mintha ő lenne az elkövető... nem a társadalom süllyedt idáig, hanem a hivatalok, a törvények, az eljárások színvonala... ez a szomorú, hogy a becsületes, tisztességes állampolgár bizony a fenti okok miatt 100x meggondolja, hogy egyáltalán szóljon-e!
2016. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy társadalom pont olyan színvonalú hivatalokat, hivatalnokokat (rendőröket), törvényeket termel ki magából, amilyen színvonalú maga a társadalom. Hiszen életszerűtlen, hogy egy jó társadalom - csúnyán fogalmazva - hulladék hivatalnokokat termeljen ki magából. És fordítva is!


Hogy sokszor (bár ezt is vitatom) a bejelentő érzi úgy, mintha ő lenne az elkövető, ezt a kommunikációs színvonalat meg lehet figyelni éppúgy "hétköznapi" embereknél, hétköznapi szituációkban. Gyakorlatilag egymás fikázása, anyázása, és zsidózás, nácizás, komcsizás és hasonlók nélkül gyakorlatilag az emberek nagy része nem tud már diskurálni. Az meg, hogy képtelenek vagyunk elfogadni a más véleményeket, mert mindenki hülye, aki másképp gondolja, az a hab a tortán.


De ez csak az én véleményem! :)

2016. máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon sok pitiánernek mondható üggyel foglalkozik a rendőrség!
2016. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha lesz kovetkezmenye akkor hany napon belul szamithatok megkeresesre a rendorsegtol?
2016. máj. 28. 15:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Isten útjai kiszámíthatatlanok!

- ha egyáltalán foglalkoznak az üggyel

- ha efogták a tettest, és az beismerte

- ha,... ha.... ki tudja???

2016. máj. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!