Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van itt szakközepet (Nem...

Van itt szakközepet (Nem Fősulit) végzett rendőrnyomozó? Tulajdonképpen mi a különbség a kettő között fizetésben valamint munka szempontilag? Hogy lehet szakközépből nyomozó az ember?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
A mi kapitányságunkon(borsodi kisváros), a nyomozók többsége tiszthelyettes. A nyomozói beosztás nincs rendfokozathoz kötve, akár őrmesterként is lehetsz nyomozó.Ugyanaz a feladatuk, mint a tiszteknek.(nyomozás, járőrözés-elég sokat vannak utcán...).Ők is megkapják a nyomozói pótlékot(130 körül kereshetnek).Természetesen a tiszteknek magasabb a fizetésük.Ha elvégzem Miskolcon a rendőrszakközepet(még 1 év)valószínűleg a közrendeseknél kezdek majd, de szeretnék én is mihamarabb átmenni a bűnügyesekhez.
2010. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:


Tulajdonképpen mik a feltételei, hogy a nyomozókhoz átkerülhessen valaki?

2010. ápr. 16. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen az a feltétele, hogy legyen hely! És legyen egy kis hátszeled! Annyi a tiszt, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük és igy egyre kevesebb tiszthelyettes lehet tiszti beosztásban!


Egy rendőr

2010. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat.


Annyit kérdeznék még, hogy rendőrségi szakközép felvételijénél mennyire hátrány az ha nem tudok úszni illetve enyhén allergiás vagyok.


Úgy hallottam, hogy az allergia az gond, de ha esetleg elmegyek és kezeltetem magam vagy szedek gyógyszert és lenne javulás akkor ezzel a módszerrel ez orvosolható?(a felvételi szempontjából)

2010. ápr. 16. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz úszni nem gond, lesz majd úszás oktatás, legalább is nekünk volt és ott majd kezdő csoportba kerülsz, igy max nem lehetsz vizi rendőr, mert ott kikötés az úszni tudás!


Az allergiád, ha nem vészes tagadd le. Ne vigyél róla orvosi papirt és kész, a felvételin nincs allergia vizsgálat. Ezt amúgy is hülyeségnek tartom, mint kizáró okot, mert ha később leszel allergiás, ha már dolgozol, nem fognak kirakni a testülettől, nem is éretm, hogy miért kizáró ok.


Sok sikert!


Második voltam

2010. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ.


Még annyit szeretnék kérdezni, hogy egy fél- illetve egy negyed dioptriás szemüveg kizáró ok lehet-e?

2010. ápr. 18. 19:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kizáró ok, ha csak ez a baj.Nekem is +0,5 D-s szemüvegem van, és azt hiszem, hogy 3 D-n túl kizáró ok csak...(mondjuk nekme csak tanuláshoz kell,(kéne) de ahhoz sem szoktam használni.)


! ! >>A válasz megírásának időpontja: 04-16 19:11<<! !

RTF nélkül is lehetsz nyomozó akkor?? Amúgy én is az MRSZKI-ba szeretnék bekerülni, és szintén közrendvédelem érdeklne, és aztán a bűnügyi nyomozói oszt.:)

Mik a feltételei annak, hogy "átkérd" magad?Valami továbbképzést kell elvégezni?Mennyi szolgálati idő után kérvényezheted az áthelyezést?

Nagyon nehéz átkerülni?:SMin múlik az, hogy átkerülsz-e?

Bocsi az offért, csak ezek a kérdések érdekelnének.

2010. jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!