Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Itt Magyarországon alkalmaznak...

Itt Magyarországon alkalmaznak a bűnügyek megoldásához profilozást?

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi, hogyha én ezzel szeretnék foglalkozni, lesz e alkalmam rá itthon...nálunk nem sűrűn kószálnak sorozatgyilkosok, de gondolom más ügyekhez is használható ez a módszer...vagy rosszul gondolom?
2010. ápr. 18. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Ja, mint a gyilkos elmékben, mi? Egyszer hoztak ilyen nagyon okos efbíájos emberkéket, mikor voltak a cigánygyilkosságok, hát csak pislogtak mint hal a szatyorban.
2010. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi az a profilozás?
2010. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nagyon is jól gondolod! az esetek 99%-ában nem sorozatgyilkosokhoz használják (mert mint írtad nincsenek) a technikát! Mo-n is van ilyen csoport, de nagyon kezdetlegs, és fejletlen. Amit az előttem szóló írt, az pedig igaz is, és nem is. Az "efbíáj"-os profilerek, soha nem érkeztek az országba, viszont állítólag kintről az utolsó napokban figyelemmel kísérték az eseményeket. Mivel itt egy maroknyi emberrűl van szó, akiknek figyelemmel kell tartania az egész Egyesült Államokat és Kanadát, úgy gondolom, hogy érthető, hogy egy hét alatt miért nem jutottak semmire.
2010. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*emberről
2010. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, pont, mint a gyilkos elmékben :) a kedvenc sorozatom, de nem emiatt akarok ezzel foglalkozni... már 14-15 évesen érdekelt és egy könyvsorozat keltette fel bennem ezt az érdeklődést, ami egy Maggie nevű profilozó ügyeit,kalandjait mesélte el. Azóta játszadozok a gondolattal, csak nem tudom, érdemes e. Ezért a kérdésem.
2010. ápr. 19. 11:31
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Szállj le a földre és szokj le az amcsi sorozatokról! Nézz inkább Spektrumot, NGC -t, ott tanulsz is valamit. A magyar rendőrségnek arra nincs pénze, hogy rendesen bekakáljon!
2010. ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
te igazán sokat tanulhattál, hogyha ennyi alapján ítélsz meg embereket...mégis honnan veszed, hogy én csak amcsi sorozatokat nézek és hogy tájékozatlan vagy tanulatlan lennék? ezt az egyetlen egy sorozatot nézem egész héten, egyébként olvasni szoktam (tudod, könyvből,amiben az a sok papír van sok szöveggel), és minden témában és az egész világról, nem csak egy adott országról, már folyamatban van egy diplomám, amivel el tudok helyezkedni, de az, hogy valami érdekel és szeretnék valamivel foglalkozni, még nem jelenti azt, hogy nem járnék a földön...egyébként te meg miért nézed az általad felsorolt csatornákat? az orvostudomány vagy az állatvilág érdekel? hát szállj le a földre mert ebben az országban az állatvédelem is a béka segge alatt van...gondolom, ez azt jelenti, hogy már foglalkozni sem érdemes vele
2010. ápr. 19. 13:44
 8/9 anonim válasza:

Szia!Én is viselkedéselemzést szeretnék tanulni!Már akkor ezzel akartam foglalkozni,amikor még azt sem tudtam,hogy ilyesmi valóban létezik,nem is tudtam megnevezni :-) .Aztán jött a Gyilkos elmék,ez volt a döntő "csapás".

Az biztos,hogy Magyarországon még gyerekcipőben jár a bűnügy profilozás (sőt!inkább csak topog),és azt hiszem,hogy jelenleg talán egyetlen vidéki egyetemen,egyetlen professzor tanítja az ilyesmit (legalábbis tavalyról nekem ez rémlik).De könnyen meglehet,hogy mire mi ezt kitanuljuk,addigra itthon is tudunk kezdeni vele valami...

Nekem a legnagyobb problémám a dologgal az,hogy még infot se nagyon lehet gyűjteni a témáról!Engem nagyon érdekelnének a részletek,mert épp olyan könyvet írok/írnék amelyben központi szerepet játszik/játszana a bűnügyi profilozás,de iszonyúan bajban vagyok az adatgyűjtéssel,márpedig nem sci-fit akarok írni.

Neked van már azóta valami infod?Lehet ma már ilyet itthon tanulni?Én ennyit találtam neked,talán ennek is hasznát veszed:

[link]

2011. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem lehet tanulni ilyesmit azóta sem pedig én is ilyen irányban érdeklődöm Budapesten megnyílt európa első fbi irodája ott vannak emberek akik ezzel foglalkoznak de ők sem igazi profilozók.
2016. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!