Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr megtehet ilyesmit?...

Rendőr megtehet ilyesmit? Motozás, taperolás? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Este anyámmal jöttünk haza egy szülinapi buliból gyalog. Anyu csinosan fel volt öltözve és útközben igazoltató rendőrökbe botlottunk. Az igazoltatás során meglettünk motozva és anyut szinte már taperolták, a melleihez is nyúlkáltak, stb. Úgy volt hogy szólok, de nem akartam, hogy bajba kerüljünk. Mással történt már hasonló? Lehet feljelentést tenni ilyen esetben?

2016. szept. 6. 18:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
18%

pERSZE meg kell győződnie, nincs-e kokó a szilikon alatt, hogy az-e.


Az sem ritka, hogy testüregvizsgálatot végeznek. Ilyenkor mélyen a pisilőbe és a popsiba is benyulnak.

2016. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
De ez miért van? Annyira nincsen nőjük? Vagy mi az oka?
2016. szept. 6. 18:28
 3/32 anonim ***** válasza:
33%

Rendőr


- Intézkedés alatt, megmotozhat,

- ruházatot átvizsgálhat

- Kiüríttetheti a zsebeidet

- Külön helyiségben ellenkezű nemű rendőrrel testüregvizsgálatot tehet

- kocsidat, eszközeidet átvizsgálhatja és lefoglalhatja

- lakásodat átkutathatja (a beleegyezéseddel, de ha nem egyezzel bele akkor fogda és szereznek bírói végzést, de te addig nem mész haza).



Intézkedés ellenszegülése esetén:


Kényszerítő ezközzel (tonfa, gumibot, gázspray, bilincs usában sokkoló is) vagy arányos testi erő alkalmazásával vagy rendőrkutyával "jobb belátásra bírhat".

24 órán keresztül fogdán tarthat.



A Rendőr nem vicc, hanem a törvény képviselője!!!

2016. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Hol lehet feljelentést tenni ez ügyben? Anyám feljelentést akar mindenképpen.
2016. szept. 6. 18:30
 5/32 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy már vannak Magyarországon is olyan nemzetközi jogvédő szervezetek, amik foglalkoznak ilyen esetekkel. Párat tudnátok írni esetleg? Köszi.
2016. szept. 6. 18:34
 6/32 anonim ***** válasza:
40%

Ezt törvény írja elő, ezt nevezik "intézkedésnek" amelynek minden állampolgárnak kötelessége magát alávetnie.


Ez ellen nem tehetsz feljelentést, maximum amiatt, ha téged közben sértegettek, vagy megaláztak, vagy az adataidat gondatlanul kezelték.


A Rendőrnek intézkedési, és foganatosítási joga van, plusz az előbbiből lemaradt, hogy lőfegyver használatra jogosult!

Rendőrre támadni pedig bűncselekmény, nem szótfogadni neki pedig szabálysértés.

2016. szept. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
6%

# 5


Én is olvastam, hogy sokan látták Jézus-t!

2016. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
45%-os én ezt értem amit írsz, de azért korlátlan jogaik nekik sincsenek szerintem. Az USA-ban például ok nélkül meg sem állíthatnak igazoltatni - rokonom mesélte aki már 4 éve kint él. A motozás és a taperolás között azért van komoly különbség! Láttam mi zajlott, hisz ott voltam. Szerintem ami történt minimum hatalommal való visszaélés volt, de talán a bűncselekménytől sincs túl messze. A feljelentésssel kapcsolatban is tudnál infót közölni?
2016. szept. 6. 18:39
 9/32 anonim ***** válasza:
15%

Najó, de hogy bizonyítod?

Tehetsz feljelentést, de hogy akarod bizonyítani?


Kár a papírért, mellesleg írásosan is alátámasztod ezzel, azt hogy nem voltál együttműködő!


Később rossz pont az ügyésznél..

Magad alatt vágod a fát ezzel, érted...


Rendőrnek mindíg lehet 100+1 oka, hogy éppen miért igazoltat, akár azzal is megindokolhatja, hogy kőrözött személyre emlékeztetted!

Rosszul emlékezni pedig nem bűn, és a törvény sem tiltja.

2016. szept. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
23%
Azt kéne alapesetben megérteni, hogy törvény a törvény szolgájának kedvez és azt védi, nem pedig a nemzetközi jogvédő szervezetet...
2016. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!