Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » S. O. S.! Miért idéztek be?...

S. O. S.! Miért idéztek be? (Pozitív drogteszt)

Figyelt kérdés

Még júniusban pozitív lett a rendőrségi drogteszem THC-ra. Ezt továbbküldték toxikológiai vizsgálatra. Tegnap kaptam levelet, hogy 23-án a fent említett ügyben gyanúsítottként jelenjek meg. Mégis mire számíthatok?

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!


2016. szept. 20. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Btk. 178. § (6): "Aki kábítószert fogyaszt, illetve csekély mennyiségű kábítószert fogyasztás céljából megszerez vagy tart, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Mész a sitkóra, haver.

2016. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem anno a rendőrcsaj azt mondta hogy bíróság, aztán elterelés. Ezért én csak bírósági papírt vártam ezugyben, de köszönöm.
2016. szept. 20. 18:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor igen rosszul mondta a rendőrcsaj.


Bíróig el sem jut az ügy, ha rendesen végigcsinálod az elterelést.


Az idézés pedig gyanúsított kihallgatásra szól, ha nem tévedek.


Az eljárás rövid menete: Miután téged megfogtak kábítószerrel (fogyasztás és/vagy birtoklás), büntetőeljárás indult, amelyben - a leírásod szerint - igazságügyi toxikológiai szakértőt rendeltek ki, gondolom vizeletvétel volt. Miután az visszajött, és megerősítette, hogy fogyasztottál, gyanúsítottként fognak kihallgatni. Ezt nem tudod kikerülni, mindenképp el kell menned.Ott szépen elmondod, amit akarsz (ha akarsz), majd pedig megkérdezik, vagy elmondod automatikusan, hogy részt kívánsz venni a 6 hónapos (ha még annyi) elterelésen. Majd elmész (minél előbb!) egy ilyen szolgáltatást nyújtó intézményhez, ahol kiállítanak egy igazolást arról, hogy elkezdted az elterelést. Ezzel az igazolással szépen bebattyogsz a kapitányságra, beadod az előadónak, amely alapján felfüggesztik az ügyedet. Ha később pedig igazolod, hogy teljesítetted a hat hónapot, akkor megszüntetik a büntetőeljárást, ha pedig nem, akkor megy vádemelési javaslattal az Ügyészségre.

2016. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az hogy csak kábítószer van a vérében már bűn?
2016. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Második válaszoló!

Nagyon köszönöm, 100szazalekban kielégítő választ adtál!!

2016. szept. 20. 20:07
 6/7 A kérdező kommentje:
Első vaszolonak meg üzennem, hogy nem értem gondolják egyből hogy faszi ha szív valaki. Haver.
2016. szept. 20. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es! Igen, a jelenlegi törvények szerint a fogyasztás is bűncselekménynek számít.
2016. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!