Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet az, hogy a rendőr...

Hogy lehet az, hogy a rendőr ilyen rendes egy gyanusítottal?

Figyelt kérdés

Nyáron csináltam egy kis hülyeséget amit megbántam nagyon,többet nem csinálok semmi bűncselekedetet.


Strandról egy táskából elloptam egy pénztárcát mindenféle iratok ,igazolvány volt benne valamint pénz 80 ezer ft körűl,már pontosan nem tudom.

Elhagytam a strandot és egy bokorban megnéztem,hogy mi van benne,a pénzt kivettem ,az iratokat megnéztem és visszatettem a pénztárcába és ahogy mentem hazafelé,óvatosan mikor nem látta senki,bedobtam a pénztárcát a rendőrség udvarára,mivel azt akartam,hogy az iratok visszakerüljenek a tulajdonoshoz,és gondoltam,hogy a rendőrök tuti visszaküldik.


Ez volt egyszer,és egy hét múlva ismét megpróbáltam a strandról lopni egy pénztárcát,de ott elkapott a gazdája és szólt a biztonsági őröknek,közben rendőrt hívott és az őrök pedig feltartottak a rendőrök megérkezéséig.


Akkor bevittek és bezártak valami fogdába és azt mondták,hogy addig ott kell maradni míg nem jönnek a nyomozók kihallgatni. Ott voltam bezárva kb. 2 órát,mire jött egy civil ruhás fegyveres fazon aki egy irodában kihallgatott,az volt a nyomozó.


Bevallottam neki mindent és kérdezte,hogy először loptam vagy csináltam már ilyet máskor is,én pedig be voltam nagyon rezelve és bevallottam,hogy előtte egy héttel is loptam onnan a strandról,erre le is esett neki,hogy ugye én dobtam be a múltkor a pénztárcát a rendőrség udvarra,mondtam igen.


2 rendbeli akármivel meggyanusított és azt mondta,hogy lopás miatt büntetőeljárást indítanak ellenem.


Kérdeztem,hogy akkor haza sem mehetek,hanem visznek innen az előzetesbe és erre azt mondta nekem,hogy "Én úgy gondolom meg tudumk egyezni,hogy ne kelljen őrízetbe venni és előterjeszteni az előzetest,mivel erről jelen pillanatban én döntök." Ezt a nyomozó mondta,kérdezte,fogok még lopni,mondtam nem soha többet ilyet nem csinálok,megbántam,azt mondta,hogy lehetek szabadlábon de,ha még egyszer lopok akkor,már nem mehetek haza.


Szóval ilyen rendes volt.

Létezik,hogy egy rendőr ilyen rendes legyen egy gyanusítottal?

Én azt hittem,hogy aki bűnözőként van a rendőrségen,az a rendőröknek egy utolsó senki. De ezek szerint nem.

És végig nagyon nyugodtan szép hangon beszélt velem,nem durván.


Az,hogy lehet,hogy a nyomozó dönti el,hogy legyen -e előzetes vagy sem? Nem a nyomozó főnöke dönt erről vagy az ügyészség?

És,hogy lehet,hogy ilyen normális egy rendőr a gyanusítottal?



2016. szept. 22. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Írásos alapján nem tűnsz egy buta gyereknek, mért lopsz?
2016. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Előzetes letartóztatásról bíróság dönthet, nem a nyomozó. Szimplán kamuzott a rendőr, bevett módszer.
2016. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Az ügyészség akkor dönt, ha a rendőrség indítványozza az előzetes letartóztatást.

Esetedben nem indítványozta. Az előzetesnek vannak kritériumai, például a bűnismétlés, a tanúk befolyásolásának, szökés veszélye. A nyomozó úgy ítélhette meg, hogy nem áll fent ezen veszélyek egyike sem. Meg nyilván ők sem akarják az ezzel kapcsolatos cécót, ha nem feltétlenül szükséges.

2016. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Miért ne lehetne rendes? Látta, te is rendes voltál mert azért az iratokat visszajuttattad.
2016. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2#: a rendőr az előzetes előterjesztését mondta. arról tényleg ő dönt.
2016. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne?Persze,az is lehet,hogy csak nem volt kedve veled,meg a papírmunkával vesződni.
2016. szept. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk a rendőrnyomozók többségének van komolyabb problémája is - eltűnt emberek, fenyegetések, bűnszövettségek, gyilkosságok - egy fiatal tolvajszarka nekik csak n+1 piti bűnöző. Na meg gondolom ő is észrevette a viselkedéseden, hogy be vagy rezelve izomból, most mit csináljon ő is magának plusz munkát? Egyébként tényleg elég sok szemétkedő rendőr előfordul, főleg a fiatal járőrök között, de a jogi kötelezettségeiket is be kell tartaniuk, mert ők ugye a hadbíróság előtt felelnek minden túlkapás miatt. Kvázi olyat azért nem nagyon fogsz látni, hogy valaki a hatáskörének túllépésével kacérkodik, inkább igyekeznek ingerküszöb alatt tartani a napi rutint.
2016. szept. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Az a baj, hogy cigány vagy. Te amíg élsz lopni fogsz.
2016. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!