Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha szétverik az autómat akkor...

Ha szétverik az autómat akkor van jogom gyanúsítani azt a drogos csávót aki pénzt kért tőlem de nem adtam?

Figyelt kérdés

Most este kimentem elállni az autóval mert a szomszéd helyén volt csak hely és mikor kiszálltam rámköszön egy zavart csávó, hogy " csá tesóm tudnál adni 200 forintot ?" én meg mondtam, hogy nem, nincs mastercarddal fizetek. Majd monda, hogy "akkor csá tesó " és közben hosszasan nézte az autót majd elment.


Mivel én roppant szerencsés ember vagyok, lehet, hogy visszajön és szétveri bosszúból az autót, mivel megteheti, nekik nincs határ semmi, mint tudjuk.


Nos, ha megtörténik én emlékszek a csávó arcára, akkor gyanúsíthatom a rendőröknél?


2016. szept. 29. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
gyanusíthatod, de bizonyíték vagy vallomás nélkül semmire se mész.
2016. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanú, fotó, videó, vagy bármilyen bizonyíték híján nem gyanúsíthatsz meg senkit.
2016. szept. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Van jogod gyanúsítani. Azt gyanúsítasz, akit akarsz.

Bűncselekménnyel vádolni viszont nincs jogod, ehhez a rendőrségnek, vagy az ügyészségnek van joga, megfelelő bizonyítékok alapján.

Ha pedig bizonyítékok nélkül vádaskodsz, akkor az általad megvádolt személynek van joga kártérítési pert indítani ellened, a jó hírnevének megrontása miatt.

2016. szept. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A legböszmébb Feri ***** válasza:
Persze. Ha jólesik, rám is gyanakodhatsz.
2016. szept. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!