Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelenthet valaki azért...

Feljelenthet valaki azért mert nem voltam hajlandó visszavenni egy eladott állítólag hibás mobilt és ráadásul előre visszafizetni az árat mielőtt egyáltalán visszaadná a terméket? Mert megtörtént!

Figyelt kérdés

A sztori köznapi egy darabig. Apróhirdetési oldalon eladásra kínálom magánszemélyként használt már nem garis mobilom. Valaki megveszi de vidéki előre utal és postázni kell neki.

Érték: 25.000

Megteszem. Megkapja ezt el is ismeri (+ persze igazolni is tudom a feladást).

De jelzi hogy szerinte a termék rossz és vegyem vissza de azonnal, ráadásul utaljam vissza az árát előre és majd ha ő megkapja a pénzt visszaküldi.

Na erre nem vagyok hajlandó. Mondom, ha visszakaptam és tényleg rossz (mert hibátlanul adtam el) visszafizetem. De előre utalni így ebben a szituban - szó se lehet róla.

Ő meg erre nem hajlandó és feljelentéssel fenyegetőzik.

Meg is tette idézést kaptam tértivevényes levélben hogy „szabálysértési ügyben tulajdon elleni vétség miatt eljárás alá vont személyként jelenjek meg….”

Hol valósul itt meg a tulajdon elleni vétség? Árat kifizette terméket megkapta maga is elismeri…

Mi lehet ebből?

Érték mint írtam 25.000

Az hogy a telefon rossz-e vagy nem azt egy ilyen ügybe gondolom bizonyítani is kell és ráadásul neki kell bizonyítani első körben mert ő állít valamit rám nézve.


Neki kell bizonyítani hogy rossz volt eleve (és nem ő rontotta el) és nem nekem hogy jó volt.


Tehát feljelentés mert nem voltam hajlandó a semmire bemondásra a már elküldött termék után az árát is elküldeni egy vadidegennek mert kamuzik valamit hogy „hát ez rossz”?

Tulajdon elleni vétség?

Rosszul látom ezeket? Mit tudok rosszul?


2016. nov. 25. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Veled kb semmit nem tudnak tenni.

Max akkor ha tobb embertol erkezik ilyen ugyben feljelentes.

2016. nov. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jah es igen,neki kell bozonyitani azt amit allit.
2016. nov. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem meg tök gerinctelen vagy .Vedd csak vissza az ùgy korrekt. Ha sérült akkor a postát számon lehet kérni , ha volt megnevezett érték . Ha nem írtál be semmit abbol kijöhetsz rosszul is. Nem így megy az hogy lerázod magadrol a felelősséget. Megmondod hogy csak utánvételesen veszed át vagy sehogy és kész.
2016. nov. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még hányszor fogod megkérdezni ugyanazt?


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__8246503-r..

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__8236841-f..


A meghallgatásra el kell menned. Előadod hogy te sértetlenül küldted el, a vevő nem fogja tudni bizonyítani az ellenkezőjét, az ügyet lezárják. Szánalmas már ez a rettegés amit itt leversz.

2016. nov. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Túlizgulod az egészet. Feljelentést bárki tehet, a rendősrég köteles fogadni és intézkedni, de bizonyítani is kell azt.A te esetedben nem lehetséges bizonyítania a feljelentőnek amit állít, ezért ha meghallgattak téged is aki tagadsz mindent egyszerűen meg fogják szüntetni az eljárást. Egyik ember szava a másikkal szemben kiüti egymást, nem lesz győztes.


A telefont én is előbb látni akartam volna, tipikus csaló módszer, hogy bizalmat kelt azzal, hogy előre utal, aztán reklamál, küldd a pénzt, aztán ő sosem küldi a telefont. Nyert egy telefont meg még az árát is.


Ja és a rendőrségen be kell mutatni a telefont is neki, vigyázz mert azzal is próbálkozhat, hogy egy másikat visz a tőled kapott helyett!!!!! Tele a vatera ilyen történetekkel.

2016. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

", vigyázz mert azzal is próbálkozhat, hogy egy másikat visz a tőled kapott helyett!!!!!"


Az tuti na de hogy bizonyítja hogy az az amit tőlem kapott? És nem megy másik tényleg rossz?

Másik megközelítés-hogy bizonyítom hogy az nem az amit én adtam?

2016. nov. 26. 08:53
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja és a fő kérdés: ha ennyire semmit nem tudnak velem tenni és ennyire semmi esély hogy engem megfogjon-akkor minek bajlódik a feljelentéssel?


Hát akkor kár a fáradtságért mit vár ettől?

Neki is macera mert neki is el kell majd menni a rendőrségre!

2016. nov. 26. 08:54
 8/10 A kérdező kommentje:

"Előadod hogy te sértetlenül küldted el, a vevő nem fogja tudni bizonyítani az ellenkezőjét, az ügyet lezárják."


Szóval a kérdés akkor: ha ez ennyire tök egyszerű minek a feljelentés? Mi értelme?

2016. nov. 26. 09:06
 9/10 anonim ***** válasza:

"Az tuti na de hogy bizonyítja hogy az az amit tőlem kapott? És nem megy másik tényleg rossz? "


Ebben igazad van, rendőrség szempontjából ez sem elég, hisz te meg jegyzőkönyvbe elmondhatod, hogy ez nem az a telefon. Végül is semmi egyéb dolgod nincs csak tagadni tagadni tagadni. Megfoghatatlan vagy ebben az ügyben. Ez valahol jó, de ha tényleg átverted az illetőt meg igazságtalan persze, ezt csak te tudod.



Feljelenteni azért érdemes, mert a rendőrség mindenképp elindít egy ügyet. Tudod hányan vannak akik erre rögtön berosálnak és inkább utalnak csak ne kelljen vele kínlódni?

2016. nov. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

" és inkább utalnak csak ne kelljen vele kínlódni?"


Na de ez meg a másik baromság: hát ha egy ügy elindult akkor már hiába is utalnék esetleg. Mert az ügy akkor is megy tovább.


Ez olyan hogy betörök egy házba feljelentenek eljárást indítanak erre én visszahordom a lopott cuccot és ezzel téma lezárva?

Nem, az ügy attól még megy tovább. És ha bizonyítást nyer hogy betörtem elítélnek akkor is (max a kár megtérül ami enyhítő)

2016. nov. 26. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!