Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egyik barátom három éve...

Egyik barátom három éve autóbalesetet szenvedett és meghalt, de amit megtudtam az felháborított!?

Figyelt kérdés
A nyomozást lezárták öngyilkossággal, holott én tudom, hogy soha nem gyilkolta volna meg magát ilyen keményen meg sehogy sem (kamionnal frontálisan ütközött). Szerette az életet, barátnője volt, tervei az élettel huszonévesen. Viszonylag rendezett családi körülményekkel, sok barátja volt, akik mindig ott álltak mellette. Nem mutatta jelét annak, hogy valami gond lenne, maximum anyagi téren, de azok is olyan dolgok voltak, hogy bármikor megoldható. A balesetet megelőző estét is még a barátaival töltötte. Önzetlen volt, segítőkész, rengeteg jót tett, bármi történt ott termett. Mégis mi alapján következtetett ilyen dologra a rendőrség, hogy valaki ilyen kegyetlenül végezne magával? Igaz egy tragaccsal ment ami valahogy átkerült a szemközti sávba, de voltak féknyomok a helyszínen a kocsijától. A kamion sofőr a balesetet követő félóra múlva már jókedvűen iszogatott egy kocsmában mintha semmi nem történt volna. Akkor ez most mi?

2016. nov. 27. 22:28
1 2
 1/17 Gugu Gabor ***** válasza:
89%

Most nekünk a te leírásodból kéné helyszinelnünk stb?

Ha nem öngyilkos lett hanem elaludt, vagy műszaki hiba miatt tért átt a szemkösztis sávba az változtat valamin?

Mégis milyen választ vársz?

2016. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Talán olyan hozzáértő válaszát, aki megmondja általában mi alapján zárnak le nyomozásokat ilymódon. Természetesen jegyzőkönyvet nem tudok adni, nem is várom el, hogy a nyomozást újranyissák vagy bárki végezzen. Inkább csak analóg esetekről beszámolni képes emberek véleményét várom, akik helyszíneltek valaha balesetnél vagy jártasak a témában. Sértegetést meg tartogasd más kérdés alá.
2016. nov. 27. 22:40
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

# 1


"Ha nem öngyilkos lett hanem elaludt, vagy műszaki hiba miatt tért átt a szemkösztis sávba az változtat valamin?"


Rengeteg dolgon változtat. Mondhatni, hogy mindent teljesen megváltoztat.

- A hátramaradt hozzátartozóknak egyáltalán nem mindegy, hogy öngyilkosság, vagy baleset történt.

- Ha esetleg hívő volt (tök mindegy milyen hívő, az öngyilkosságot minden vallás elítéli) akkor még inkább nem mindegy sem a hozzátatozóinak, sem a hittársainak.

- Öngyilkosság esetén az életbiztosítás sem fizet.

És még sorolhatjuk...

2016. nov. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Vissza nem hozza a halálból, ezzel mindenki tisztában van, de ennyire tükörsimán megállapítani valakiről, hogy ő öngyilkos lett. Búcsú levelet sem hagyott, bejutottak fb-jébe az összes üzenet el lett olvasva. Előre sem tervezhette, hogy most majd jön egy kamion ráhúzom a kormányt. Nem volt jele.
2016. nov. 27. 22:48
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"A kamion sofőr a balesetet követő félóra múlva már jókedvűen iszogatott egy kocsmában mintha semmi nem történt volna."

Ez nem sokat jelent, főleg hogy a leírtak alapján nem Ő volt a hibás. Mindenki máshogy dolgozza fel az ilyen dolgokat, gondolom örülhetett hogy élve megúszta.

2016. nov. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy voltak féknyomok nem zárja ki az öngyilkosságot. Ilyen öngyilkossági kísérleteknél vagy vonat alá fekvésnél a beszámolók alapján szinte mindig felébred a belső életösztön és megpróbál korrigálni az illető.


Valószínűleg a rendőrség a szemtanúk(nem tudom a kamionoson kívül volt-e) elmondása alapján jutott arra a következtetésre hogy öngyilkos lett. Az autó mozgásából jó eséllyel meg lehet mondani hogy az illető elaludt vagy szándékosan kormányozta szembe a kocsit, vagy elvesztette az uralmát a kocsi felett.


Amúgy meg soha nem lehetsz száz százalékig biztos abban hogy mi jár egy másik ember fejében. Nekem egy gimis osztálytársam úgy lett öngyilkos hogy előző este még kinn volt a sziget fesztiválon a haverjaival, senki nem tudja azóta sem hogy miért csinálta. Nagyapám egyik volt munkatársa pedig azután lett öngyilkos hogy kiderült hogy gyógyíthatatlan beteg. Nem mondta el senkinek, csak évek múlva derült ki, gyakorlatilag véletlenül, egy másik városban az őt megvizsgáló orvos fülébe jutott hogy mi történt és ő felkereste a családot. Szóval vannak ilyenek.


De ha te mégis teljesen biztos vagy benne hogy baleset volt akkor mit számít a rendőrség mit gondol?

2016. nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Ez nem sokat jelent, főleg hogy a leírtak alapján nem Ő volt a hibás. Mindenki máshogy dolgozza fel az ilyen dolgokat, gondolom örülhetett hogy élve megúszta."

Nem tudom nálad gondolom mindennapos, hogy halálos baleset után beülsz valahova jókedvűen iszogatni, ha te voltál a hibás, ha nem. Atyaúristen. Milyen emberek vannak. Élve megúszta...kamion vs kis régi autó...kamionról csak a hűtőrács esett le...élve megúszta, eszem megáll. Na mindegy, lezárom a témát.

2016. nov. 28. 14:34
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván nem volt jókedvű, mindenki máshogy vezet le egy ilyet. De mivel vétlen volt nem tudom miért számít. Persze mindenki hülye rajtad kívül.. A vétlen sofőr, a rendőrök, minden válaszoló aki normális hangnemben írt.
2016. nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Drága, az semmit nem jelent, hogy te/ti mit hittetek róla, simán! lehetett öngyilkos.

Én is már sokszor gondolkoztam rajta, mindezt úgy, hogy a hozzám közel állók csak a fejüket fognák értetlenségükben, mert vidám(nak mutatom magam) "vagyok". Az más kérdés, hogy sokszor élni sincs kedvem meg semmi, de erről fogalmuk sincs.


Szóval nem kell általánosíts, az pedig, hogy a vétlen sofőr mit csinál utána, az ő dolga. Van, aki kiborul, meg pszichológushoz jár, van, aki iszik, vagy bulizik, stb.

2016. nov. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha látszólag nem voltak gondjai, attól még lehettek. Az is lehet, hogy fáradt volt és símán elaludt. Nem az első eset lenne.
2016. dec. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!