Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek? Hogy törhetett...

Mit tehetek? Hogy törhetett össze?

Figyelt kérdés

Az interneten vásároltak tőlem egy mobiltelefont. A telefon hibátlan állapotú volt, készülék csere miatt adtam el 11.000Ft-ért. Valós, saját képekkel hirdettem a mobilomat. Egy hölgy megvásárolta, én még aznap feladtam MPL-lel utánvételesen.

Másnap átvette a csomagot, és miután elment a futár jelezte nekem hogy egy betört képernyőjű mobiltelefont kapott kézhez.

Azt mondja, hogy a dobozon amiben elküldtem nincs semmilyen sérülés.

Feladás előtt, a telefon csomagolása közben készítettem még azért a biztonság kedvéért képeket a mobiltelefonról, mert a nővérem ezt tanácsolta, azt mondta ez hogy sosem árthat.

Ezeken látszik hogy hibátlan.

Jelenleg rendőrséggel fenyeget.



2016. dec. 5. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Rendőrséggel hiába fenyeget, mert azokat még a bűncselekmények sem mindig érdeklik, nemhogy az üzletkötések.
2016. dec. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Értékbiztosítással kell feladni, akkor ilyen esetben fizet a posta.


Mondd neki, h küldje vissza, és te visszafizeted az árát, ha megjött.

2016. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 KecskeShajt újra! ***** válasza:
100%

Miért kell visszafizetni?

A posta okozta a kárt, ha nem volt értékbiztosítás, akkor senki sem fog fizetni.

2016. dec. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 KecskeShajt újra! ***** válasza:
Mondjuk, ha rosszul csomagoltad, a te hibád is volt, de ilyen ügyért senkit sem szoktak megbüntetni.
2016. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Fenyegessen nyugodtan, 11 ezerért a rendőrség a kisujját sem fogja megmozdítani. Te hibátlanul küldted el, tudod bizonyítani, innentől bekaphatja a hazugságaival. 100% hogy csak át akar verni.
2016. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Fogadni mernék, hogy semmi baja a telfonnak, ha meg visszaküldetnéd vele (addig természetesen egy forintot se fizetnék ki), akkor kapnál egy valóban törött telefont, csak más IMEI számmal, aztán fenyegetőzhetnél te a rendőrséggel, akik ugyanúgy semmit sem csinálnának, mint fordított (jelenlegi) esetben.
2016. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most megnyugodtam! :)


Elkeserítenek az ilyen emberek, hiszen bőven engedtem is az árból, hiszen karácsony van és azt írta hogy ajándéknak szánta.

2016. dec. 5. 20:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem az is magas, hogy ha utánvételesen küldted, akkor az nem azt jelenti, hogy a kézhezvételkor kellett fizessen?

Részemről egy törött mobilt biztosan nem fizetnék ki. Ha meg igen, így jártam...

2016. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"egy törött mobilt biztosan nem fizetnék ki."

Akkor utolsó légy szíves, magyarázd el, hogy ellenőrzöd a küldeményt azelőtt, hogy fizetnél a postásnak.

2016. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves zoligyerek! Jogos az észrevétel.

Csak azt nem értem, hogy ilyen feltételekkel, ki mer rendelni bármit is? Főleg magánszemélytől.


Velem megtörtént egyszer, hogy a kiszállított mosógépről kicsomagoláskor kiderült, hogy a tetején egy jókora repedés van. Az áruház szó nélkül kicserélte egy másikra.


Még valami, hogy a kérdésre is feleljek:

Volt pár internetes eladásom, de minden alkalommal a személyes átvételt preferáltam.

A vevő látta mit kap, a pénzt ott helyben kifizette.

A vételárat pedig legalább 3 hónapig nem költöttem el, mert mit lehet tudni? Én visszafizettem volna, ha beüt a krach. Ez van. A win-win üzlet híve vagyok.

2016. dec. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!