Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan lehet fegyvertartási...

Hogyan lehet fegyvertartási engedélyt szerezni?

Figyelt kérdés

Tehát, ha szeretnék venni egy kézi lőfegyvert, azt milyen módon tehetem meg? Az a helyzet, hogy a kiskaliberű pisztolyok szerelmese vagyok.

Használhatom ezeket mondjuk sportlövészetre? És ha igen, hol? Vannak ilyen céllövöldék?

Vagy ha máshogy nem, önvédelmi célokra hivatkozva szerezhetek-e rá engedélyt, vagy ahhoz valami nagy embernek kell lennem?

Ha esetleg nincs esély rá, vannak ugye ezek a cuki gáz-riasztó pisztolyok. Ezekkel lövöldözhetek-e a kertben céltáblára? Egyáltalán hasonlít az érzés az igazira?

És mekkora biztonságot nyújtanak egy esetleges támadóval szemben? Csak otthon viselhetem, vagy ha esetleg rosszabb környéken lakom, utcán is?

Bocsi a sok kérdésért, de tényleg kíváncsi vagyok.

Jelenleg be kell érnem egy airsoft pisztollyal, de az pics*füst. Egyszer voltam sportlövészeten, azóta teljesen beleestem a fegyverekbe :)

Köszi a válaszokat! Hasznosra megy a zöld kéz.


2016. dec. 25. 02:08
 1/9 A kérdező kommentje:

Kérlek a "fegyver rossz dolog, beteg állat vagy" kommenteket mellőzzétek.

Soha nem tudnék emberre lőni éles fegyverrel, még a gondolata is rossz.

A céllövészettel viszont nem tudom mi a baj...

2016. dec. 25. 02:11
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja, és ez a fegyver minek számít?

[link]

Csak mert úgy árulják, mint a cukrot (különböző színekben, mintákkal meg minden baromsággal), és a tesztvideók alapján komolyabb sérülés okozására lényegében alkalmatlan.

Az ilyen kis fegyverekről beszéltem, ezt lehet használni itthon, vagy csak amerikában?

2016. dec. 25. 02:27
 3/9 A kérdező kommentje:

Kicsit beleolvasgattam más emberek kérdéseibe. Az éles lőfegyver téma kilőve, szóval inkább a gáz/gumis/légfegyverekre lennék kíváncsi. Ezeket lehet engedély nélkül tartani, és ha nem, hogy lehet rájuk engedélyt szerezni? Melyik adja vissza az igazival való lövés élményét, illetve melyik képes megállítani egy támadót?

Légfegyverhez azt hiszem nem kell engedély, de ahogy olvastam, az egyikben sem a legerősebb.

2016. dec. 25. 02:51
 4/9 anonim ***** válasza:
ez a ruger speciel egy éles lőszerű fegyver. Milyen videóban nem okoztak vele sérülést?
2016. dec. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ha esetleg nincs esély rá, vannak ugye ezek a cuki gáz-riasztó pisztolyok. Ezekkel lövöldözhetek-e a kertben céltáblára"


Természetesen.


"Egyáltalán hasonlít az érzés az igazira?"


Már hogy hasonlítana?


"És mekkora biztonságot nyújtanak egy esetleges támadóval szemben?"


Nullát


"Csak otthon viselhetem, vagy ha esetleg rosszabb környéken lakom, utcán is?"


Akár utcán is, de nem környéktől függ, hanem engedélytől.

2016. dec. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon jelenleg rendkívül nehezen szerezhetsz 7,5 joule fölötti csőtorkolati energiájú lőfegyver tartására engedélyt.


Sportlövészetet csak igazolt sportlövő versenyző folytathat, nekik lehet saját sport lőfegyverük, amit otthon tárolhatnak, utcára csak a lőtérre és onnan hazaszállítva (külön előírt szabályozás szerint) vihetik.


Önvédelmi célra kizárólag a fegyveres testületek hivatásos állományú tagjai kérhetnek tartási engedélyt, de nekik is igazolni kell, hogy legalább évente egy alkalommal lőtéren használták.

Az őrző-védő testületek civil tagjai utcán csak kitárazva az üres tárat, külön csomagolva a lőszert és külön a marokfegyvert (zárt dobozban) szállíthatja, nyíltan és rejtve tilos szállítani.


Jó hír: a következő 3 évben 197 új (50 és 100 méteres) nyílt lőteret építtet a kormány a meglévő 25 mellé. Ennek célja a civil lakosság lőképzése. A koronglövők sportolására nem épül pálya, őket egyik helyről a másikra zavarja a lakosság (a zaj miatt).


A lőtereket a Honvédelmi Sportszövetség fogja működtetni. 2017-től megalakulhat a Magyarország állampolgárainak a haza védelme iránti hazafias elkötelezettségét és áldozatkészségét az önkéntesség figyelembevételével Magyarország nemzeti védelmi képességének fenntartásába és fejlesztésébe minél szélesebb körben bevonó szervezet, ahol mindenki a kedvére lövöldözhet. Ezek a nyílt lőterek helyettesítik majd a falusi vásárok légpuskás céllövöldéit.

(aztán ehhez mit fog szólni a lőterek közelében élő helyi lakosság, hogy a pufogtatások zaja miatt értéktelenedik a lakásuk/házuk, az más kérdés)

2016. dec. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.
2016. dec. 25. 15:29
 8/9 A kérdező kommentje:
4# videóban láttam, ahol kartonlapokra lőttek. Nyilván átütött néhányat, egy embert is harcképtelenné tehetne, de semmi komoly ütőereje nincsen.
2016. dec. 25. 15:31
 9/9 kovpet ***** válasza:
Kérdező! Először is menj le egy lőtérre és lőj. Ehhez nem kell semmi más, csak pénz. Mondjuk abból azért jó sok, de más nem. Aztán, ha tetszik a lövészet és bírod anyagilag is (ez egy technikai sport és mint ilyen, nem olcsó), akkor ráérsz majd a továbbiakat tervezni.
2016. dec. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!