Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Nemzeti Közszolgálati...

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karára szeretnék jelentkezni idén, kizáró ok a színtévesztés?

Figyelt kérdés
Számomra igazából mindegy lenne maga a kar, a lényeg, hogy felvegyenek. Teljes mértékben kizáró ok az, ha színtévesztő vagyok?
2017. jan. 9. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapképzési szakon rendőr hallgató nem lehetsz, mert nekik az 57/2009. (X. 30.) IRM-ÖM-PTNM együttes rendelet szerinti I. egészségügyi alkalmassági kategória követelményeinek kell megfelelniük felvételkor.


Viszont sok olyan hivatásos rendőr van, aki közalkalmazott, kormánytisztviselő volt korábban, most III-IV. egészségügyi kategóriás hivatásos beosztásban van pl. jogi, személyügyi, műszaki, informatikai területen. NKE RTK mesterképzésre jelentkezéshez már elég, ha jelenlegi beosztása alkalmassági követelményeit teljesíti.


A III-IV. kategóriában is csak a deuteranomál lehet „AS” abban az esetben, ha részére az a) és b) pontban meghatározottak nem feltétele


[link]

2017. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem fognak felvenni. Nappalira semmiképpen, és kétlem, hogy hivatásos állományú lennél.
2017. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már...

Kamionsofőr se lehet színtévesztő aztán egy csomó ilyen sofőr van.


Lehet nem is vagy színtévesztő, nekem is csak bemesélték annak idején.

Nemrég voltam I-es alkalmassági vizsgálaton és csont nélkül végigolvastam a semmit nem érő Ishihara könyvet. Én kamionsofőrnek készülök.


Egyébként megfellebbezed a rendeletet és elmész olyan helyre ahol jobban vizsgálják...lehet csak enyhéd van.


Nehogy emiatt otthagyd a neked tetsző szakmát vagy mit...(Nem nagyon értek ehhez.) Ha meg nagyon nagy mértékben téveszted akkor sajnállak.

Azért sok sikert! :)

16/F

2017. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!