Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentés megtétele? Azonnal...

Feljelentés megtétele? Azonnal vagy később?

Figyelt kérdés

Ha ellopnák a táskádat/mobilodat/akármidet mikor tennél feljelentést?


azonnal vagy 2 hét múlva esetleg 1 hónappal később? Mi lenne a legkésőbbi időpont?


2017. jan. 14. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Minél hamarabb annál jobb.
2017. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
54%
Én nem tennék feljelentést. Hiszen mennyi az esélye, hogy vissza kapom, mondjuk a 20 ezer ft-ot, ami a pénztárcámban volt, amit egy cigány a zsebemből kilopott? Elszaladna a pénztárcámmal egy cigány mondjuk a 8. kerületben, az se derülne ki, hogy ki volt az. Aztán meg akkor minek jelentgessek? Én utálom azokat akik lopnak, de a jelentgetős embereket se szeretem, akik mindjárt hívják mindenért a zsarukat. Nekem ilyesmivel kapcsolatban van rossz tapasztalatom, szóval nem hiszem, hogy tennék feljelentést.
2017. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
39%
Én amúgy sok mindennel nem értek egyet a rendőrséggel kapcsolatban. Sok minden nem jól van szerintem. Szóval a rendőröket mindig mindenbe bevonni, meg mindjárt egy embertársunkat rendőrkézre adni szerintem szemét dolog. Én pl. azt utálom, amikor minden verekedés miatt, meg fenyegetőzés miatt egyik ember kihívja a zsarukat. Meg van a becsületsértéses dolog, hogy összeveszel valakivel, oszt te beszólsz neki valamit, ő meg feljelent a rendőrségen, oszt csinál neked egy rendőrségi ügyet. De mi a f.a.s.z.n.a.k. kell mindenért feljelentést tenni? Egymás között rendezniük kéne az embereknek a dolgokat, ha valaki úgy érzi, hogy meg lett sértve a becsülete, akkor sértse vissza a másikat, ha valakit megütnek, akkor üssön vissza, de nem kell mindjárt a rendőrségre menni másoknak a s.z.a.r.t kavarni egy feljelentéssel. Bár a kérdés csak lopásra vonatkozik, de én csak akkor tennék nagy értékű lopás esetén is feljelentést, ha vissza kapnám mindazt, amit tőlem elloptak. Ha nem kapom vissza, akkor meg nem jelentem fel az utolsó cigányt se, mert én nem leszek attól boldog, ha valaki ellen a zsaruk eljárást indítanak, meg valakit lesittelnek. Szóval, ha ellopják a pénzem, mobilom, bármim, akkor csak annak örülök, ha az ellopott dolgokat vissza kapom. Ha nem kapom vissza, akkor meg majd veszek másik mobilt, s máskor jobban figyelek az értékeimre.
2017. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azonnal, mert az idő az elkövetőnek kedvez.


Az előttem lévő hozzászólónak:

Tudod, én azon az elven vagyok, hogy ha egy polgártársam lop, akkor vonják felelősségre a tettéért, és ha kell jogi úton érvényesítem az anyagi hátrányomat.

Ha belém köt egy hülye, akkor elmegyek onnan. Ha mégis megütne, levinném a földre, és ott tartanám a rendőrség kiérkezéséig. Nekem és sok más embernek nem ott van a színvonal, ahol nálad. Nem vagyok már kis hülye gyerek, hogy a kocsma előtt verekedjek, mondjuk nem is járok kocsmába. Azzal pedig garázdaságot követnék el, ha én is beszállnék a bunyóba, annak mi értelme? Hogy dolgoznék priusszal?

2017. jan. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!