Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Minek számít, ha egy rendőr...

Minek számít, ha egy rendőr ilyesmit csinál? Szabad így viselkednie?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha rossz kategóriába írom, de nem tudom, pontosan hova illene a kérdésem. Talán butaságnak is tartják majd az emberek, de fúrja az oldalamat.

Voltam egy buliban. Ittam egy sört még a party kezdetén. Rá több órára, úgy döntöttem, hogy hazamegyek. Nyilván autóval voltam. Elindultam, és útközben lemeszelt egy rendőr. Megfújatta velem a szondát, és 0.16-ot mutatott a kütyü, (egyáltalán nem voltam részeg, vagy akármi, de a szonda ezt az értéket mutatta.) Közölte velem a rendőrúr, hogy mivel meghaladta az érték a 0,15-öt, ezért ő előállít engem, és bevisznek az őrsre is. Nem voltam boldog, de ez van, az az icipici már elég volt ahhoz, hogy balhé legyen. Bevittek, jött a papírmunka, megkaptam a bírságot, és kicsit bent is tartottak egy irodában. Ment a tipikus hatalmi játszma, amit a legtöbb rendőr űz. Az egyik üvöltözött velem, a másik meg teljesen felháborodott, amikor szóltam neki, hogy a nyomtatványokra rosszul írta fel a rendszámomat. (Nem pofátlanul, csak teljesen normális hangnemben megjegyeztem, hogy a két papíron az egyiken hibás a rendszámom, mert elírta.) Erre elkezdett velem bunkózni, hogy én itt ne karattyoljak, mert ő széttép engem kettébe a hülye papírokkal együtt, (szó szerint ezt mondta nekem), aztán, amikor kiment a helyiségből, a kezébe vette a pisztolyát, és elkezdte hintáztatni a kezében úgy, hogy néha felém fordította a fegyver csövét egy-egy másodpercre, mintha rám célozna vele. Eléggé egyértelmű, hogy rémisztgetésnek szánta a dolgot. Egy rendőrnek szabad így bánnia azzal, akit bevisznek ittas vezetésért? Ez nem minősül törvénybe ütközőnek? Mármint, eléggé fenyegetőnek tűnt ez az egész. Hozzám ugyan nem nyúlt, de akkor is... Nem értem miért kell úgy bánni velem, mint egy darab sz*rral. Nem csináltam valójában semmit sem. A csekkre írt összeget kifizetem, mert nincs más választásom, de ez a viselkedés azért szerintem eléggé durva. Ti mit gondoltok?



2017. jan. 15. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Ez egyértelműen hatalommal visszaélés. Kiabálni azt még lehet, meg vannak hülye emberek az még nem törvény szegő. De egy civilre fegyvert fogni, normális országban, ilyenért instant rács mögé kerül a rendőr. Tehetsz feljelentést, de ki tudja bizonyítani? A bíróságon te csak egy ittas autó vezető leszel, aki a tiszteletben álló rendőrt próbálja besározni. Hacsak nem volt ott valami kamera ami ezt rögzíthette.
2017. jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát, eszem ágában sem lenne valami feljelentési cécót végigcsinálni. Szerintem nem érné meg. De ezek szerint jól gondoltam, hogy ez a fegyveres dolog nem legális ilyen helyzetben.
2017. jan. 15. 17:24
 3/16 árokpart ***** válasza:
Azonnal jelenteni az ügyészségen és kirúgatni a fenébe. Próbálta volna velem eljátszani ezt. Ilyenkor igenis azt kell mutatni, hogy nehézfiú vagy, mert látod az egyszerű szabálysértővel tudják ezt megcsinálni. Na meg Pesten, mert itt vidéken azonnal kirúgnák,sőt le is csuknák nem beszélve, a megszégyenülésről, hogy ugye mindenki ismer mindenkit. Gond lenne neki egy üzletbe bemenni, mert az ismerősök előtt szégyenkezhetne. Korábban én is szerettem volna Pesten lakni, de egyre több hír hallatán rájöttem, hogy jól tettem, hogy itthon maradtam. Ha még esetleg közmunkára kényszerülnék akkor is. Itt vidéken szerencsére nagyon korrektek és polgárbarátok a rendőrök. Szinte az összeset tisztelem is a munkájáért. Az ilyen kollégát itt egyből kivetnék maguk közül és még az életben utána szóba sem állnának vele.
2017. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%

Figyelj. Eloszor is tedd fel magadnak a kerdest h miert kerultel ilyen helyzetbe? Ittasan lehet autot vezetni? Nem. Te ittal amikor kocsiba ultel. Igen.

Ennyi.

Ha TE betartod a szabalyokat, akkor a zsaru tovabbenged es kesz.

Nyilvan volt elozmenye h igy viselkedtek veled.

Nem feljelenteni kell oket, hanem legkozelebb nem szabad inni.

A regi rendszerben még felholtra is vertek volna a kapson. Na AKKOR volt rend es tekintely!!!!!!!!!!!! Ma is ilyen rendorseg kellene...

2017. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 árokpart ***** válasza:
100%
Egy sörért agyonverték volna persze. Ezt te sem gondolhatod komolyan utolsó? Ha feltehetőleg minden úgy történt ahogy a kérdező elmondja( ellenőrizni persze nem tudjuk) és együttműködött és elismert a szabálysértést ez nem adhat okot egy hatósági szervnek, hogy így viselkedjen egy demokratikus országban. Ne mondd már nekem, hogy egészséges ha egy ugye nyugati ország szeretnénk lenni, tehát egy EU-s országban ilyen feszült a hatóság és a lakosság közötti viszony. Természetes az is, hogy a rendőr is ember és sokszor főleg olyan súlyos bűncselekményeknél, amelyeket a társadalom is elítél, nehezen tudja magát türtőztetni és sajnos olykor elcsattan egy füles ez a világon bárhol előfordul. Na de könyörgöm egy szabálysértés elkövetőjével így viselkedni? Még Ceausescu Romániájában sem fordult volna elő. Ilyenkor (persze újra azt mondom, ha nem volt előzmény és valóban így történt), az lett volna a normális , ha esetleg a rendőrök elköszönéskor azt mondják, hogy legközelebb tartsa be a szabályokat és napszaknak való köszönéssel elköszönni. Sőt nem túlzás ha azt mondom, hogy egy ilyen túlkapás után illene a fejeseknek,főrendőröknek sajtótájékoztatót tartani, hogy ez az intézkedés nem a magyar rendőrség álláspontját tükrözi.
2017. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Azt azert te sem hiszed h ha barmi is tortent akkor az ok nelkul tortent ugye???? Te sem hiszed h a kerdezo leszegett fejjek, megszeppent jofiukent valtotta ezt ki a kékekből?!
2017. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Az ittas vezetők ellen tűzzav-vassal kell küzdeni. Kérdező, téged itt csak a hasonló ittas vezetők sajnálnak, hogy milyen gonoszak voltak a rendőrbácsik.
2017. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig előfordul ilyen, hogy mindenféle komolyabb ok nélkül elkezdik játszani a Janit.
2017. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 árokpart ***** válasza:
100%
Zoligyerek:Nem vagyok ittas vezető, sem jogosítványom, sem autóm, sőt jelen helyzetben még kerékpárom sincsen. Küzdeni kell és meg is kell büntetni, meg is tették a bírsággal de ennyi. Átlagos szabálysértő állampolgárral nem keménykedünk. Az erős, hatékony fellépést meg lehet érteni szervezett bünözői körökkel, bandákkal sőt azokkal úgy is kell fellépni, mert számolni kell akár fegyveres ellenállással is. Viszont egy átlagos állampolgárral aki el is ismerte a szabálysértést, mindvégig együttműködő azzal nem. Sőt amíg valakit szabálysértéssel vagy bűncselekménnyel nem gyanúsítanak meg addig előállított ergo egy sima állampolgár. Ilyen esetben amilyen sérelem a kérdezőt érte nyugodtan meg lehet keresni az őrs vagy kapitányság parancsnokát és nála panaszt kell tenni vagy az ügyészségen. Egy rendőri vezető egyébként nem hinném, hogy beosztottaitól elnézné ezt a magatartást, főleg úgy, hogy neki is van felettese. Gondolom a fejesek előtt nem szívesen mosakodna ha valaki panaszt tenne és netán a sajtó is felkapná az ügyet.
2017. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 árokpart ***** válasza:
A másik meg a szolgálati fegyver. Szolgálatban játszadozni a fegyverével? Elő sem vehetné ha nincsen konkrét lőfegyverhasználat. Reggel mikor felveszi a szolgálatot és beteszi tokjába a fegyverét azt a szolgálatának befejezténél előbb nem veheti ki a tokjából.Egy átlagos polgár még elvileg a saját lakásában, otthonában sem használhatja csak úgy a riasztópisztolyát ( nem puffogtathat vaktölténnyel,mert ha valaki netán jelenti garázdaság lehet belőle, pedig a többsége spiáterből készült szinte játékpisztoly), nemhogy egy éles ráadásul szolgálati lőfegyverrel hadonászni szolgálatban az őrsön. Ráfogni az állampolgárra? Nem is kicsi katonai bűncselekmény.
2017. jan. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!