Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lopott lefoglalt telefon jogilag?

Lopott lefoglalt telefon jogilag?

Figyelt kérdés
Harmadik tulajdonosa voltam egy Galaxy S7 típusú telefonnak amit december 30.án vettem meg természetesen adásvételi szerződéssel. A helyzet a következő a telefont az emag.huról rendelték meg, de nem került átvételre majd pedig a visszaküldés előtt a raktárból kilopták számlával együtt, amit megvett az a személy akitől én vettem a telefont. A kérdésem a következő akitől én vettem a telefont azelőtt kapott a rendőrségtől a telefonnal kapcsolatban tanúskodásra idézést hogy megvettem volna (ekkor még valószínűleg ő sem tudott róla hogy lopott) viszont ő ennek ellenére eladta nekem ezért én csalás vádjával jelenthetem fel amennyiben nem kártalanít eljáráson kívül. Jogerősen jelenthetem e fel ebben az esetben csalással ha elvileg nemtudta mivel kapcsolatban is kapott idézést mivel nem tájékoztatták a részletekről?

#jog #telefon #lefoglalás #rendőri idézés
2017. jan. 30. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
ha nem tudod bizonyítani, hogy ő tudott arról, hogy lopott, akkor buktad a pénzed. Egy idézésbe pedig ilyet nem szoktak beleírni.
2017. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ehhez minimum azt kellett volna sejtened legalábbis, hogy az eladód tudhatta -e valahonnan, hogy lopott a telefon.


Ha nem, akkor a csalás nem áll meg.


"Jogerősen jelenthetem e fel ebben az esetben csalással ha elvileg nemtudta mivel kapcsolatban is kapott idézést mivel nem tájékoztatták a részletekről?"


Jogerős feljelentés nincs. Legfeljebb ítélet lehet jogerős.


Az idézésben benne van, - többek között - hogy milyen ügyben idézik az illetőt, milyen minőségben, ha ismert az elkövető, akkor annak a neve, és hogy mivel gyanúsítják a terheltet.


Szóval, ha más nem is, annak ki kellett derülnie az idézésből, hogy milyen bűncselekményben és milyen minőségben kívánják meghallgatni az eladódat.

2017. febr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!