Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Munkáltatóm nem akar elengedni...

Munkáltatóm nem akar elengedni rendőrségi meghallgatásra-mit tehetek? Elvileg még fel is jelenthetem őt csak ezért –megtegyem vajon?

Figyelt kérdés

rendőrségi idézést kaptam szabálysértési ügyben, adott napon órában meg kell jelenjek meghallgatáson, ha nem megyek előállíthatnak melynek költségét rám verik majd-szóval mennem kell. Erre a jogszabályok szerint el kell engedjen a munkáltató nincs mese, nincs apelláta. El kell engedjen nem vonhat le érte semmit nem írhat ki szabit, nem rendelhet be helyette plusz munkára. Ha ütközik a munkaidővel akkor ez van.

De a főnök nem enged el, megmondta nem mehetek és pont. Be kell menjek. Más időpontot a rendőrség nem ad, pláne nem ezzel hogy a „főnök nem enged el”. Megmondták, ha nem enged el a cég, adják ezt írásba és ők, a rendőrség bűnügyi eljárást indítanak a cég,. ill annak képviselője ellen hatósági munkaakadályoztatása címen.

Na most ezzel van két gond , az egyik az hogy sose fogja írásba adni (na vajon miért nem) és a másik hogy ha nem enged el és nem megyek be dolgozni akkor meg kirúg.

Mit tehetek? Mi van ha nem megyek el a rendőrségre és előállítanak és rám verik még a költségét is?

Mi van ha elmegyek és másnap már nem kell menni dolgozni? Mert kirúgnak?

És ugye a bizonyítás…. a főnök sose fogja írásban elismerni hogy nme enged el, sőt adott esetben még azt is letagadja majd hogy én szóltam neki hogy meghallgatásra kell mennem.

Teendők? Lehetőségek?


2017. febr. 1. 08:48
1 2 3 4
 1/36 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Teendőd, hogy írásban közlöd a tényt a munkáltatóval, 2 példányt viszel magaddal + az idézés fénymásolatát. Az egyik példányon aláíratod, hogy átvették. Ha erre sem hajlandóak, akkor ajánlott levélként feladod. Persze így is előfordulhat, hogy elküldenek.
2017. febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Szimeon ***** válasza:
Köteles lenne elengedni. Egyébként meg egy kapcabetyár az illető. Mit dolgozol?
2017. febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

"Köteles lenne elengedni"


Ezzel nem vagyok előrébb. Ezt én is tudom ő is tudja, csak ő szarik rá, én meg féltem az állásom.

Vagyis nem alternatíva az sem hogy "akkor is elmegyek" mert ha kirúgnak?

2017. febr. 1. 11:15
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Na ittvan emberek a nagy "Magyarország erősödik", semmit se enged meg a munkáltató, a 12 órás munkát elvárja, ami után minimálbért fizet, mert úgyis van 500 másik jelentkező mindíg, mert nincs munkahely szétosztani őket.


Szerintem menj el a meghallgatásra, most, hogy már tudja a főnököd hol van a helye a te fejedbe, ha az ő kedvéért és a munkádért cserébe még a hatóságoknak is ellent mondsz és hajlandó vagy pénzbüntetést is kifizetni neki, akkor miest kimész, elkezd majd maszturbálni(talán 2x egymás után), mert megütötte a lottófőnyereményt a század hülyéjével.


Az életed pokol lesz, már nem 12 óra, hanem 13-14 nem fizetett túlóra lesz, mert tudja, hogy te még a rendőrséggel is szembemész a munka miatt, ezt ő megteheti. Ha kell, a munkamennyiséget megkétszerezi, mert tudja, hogy mennyire képes vagy ezért a munkáért.



Sajnálom, hogy így alakult kérdező, de vagy vállalod ezeket, vagy új állás után kell keresned. Az életednek ezen szakasza sajnos véget ért, fogadd el.

2017. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 árokpart ***** válasza:
Ez az állás már úgysem ér semmit, mindenképpen arra játszik a főnök, hogy magadtól mondjál fel ,ellenkező esetben balhét provokál. Ez tisztán látszik, mert sajnos én is jártam hasonló cipőben. A zsarukhoz meg okvetlen menjél be, mert ha netán a következő munkahelyed valami jó hely lesz és esetleg kérnek rólad rendőrségi véleményt hát finoman szólva nem lesz kellemes. Ha véletlenül is elkövetsz ezek után egy szabálysértést már lesz rólad anyaguk és az bizony hátrány. Egy minimálbéres állásért manapság priuszt bevállalni az maga az őrület. A legkomolyabban mondom, hogy ha netán hajléktalan lennék akkor is kerülném a bajszom összeakasztását a hatóságokkal. Valaki vagy gengszteréletet él vagy átlagos polgári életet.A kettő között lavírozni nincsen értelme, ugyanis egy átlagos ember csak rosszul jöhet ki a dologból.
2017. febr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Hagyjátok, ez már megint a kamu munkaügyi kérdések szakértője.
2017. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Nos van egy megoldás nem kicsit bicsknyitogató és némi pénzbe kerül nem sokba de marha kíváncsi leszek mit lépne erre a munkáltató.

Vélemények?


A dolog annyi hogy előre jelzem a rendőrségen hogy előállíttatást kérek saját magamra. Erre jogom van. Adott időben megjelenik kettő rendőr és bekísér. Költsége se horror km szám és intézkedő rendőrök számának függvénye kb 2x4000 huf.


Vajon mit lép a főnök ha ott áll a kettő rendőr és azt mondja XY-t most bekísérjük? Nekik már nem merheti mondani hogy nem jegyzőkönyv készül majd és ezzel már le se vonhat a munkabérből mert ott lesz hogy előállíttatás és meghallgatás mondjuk 9-11h amely időre mentve vagyok midnen munkahelyi kötelezettség feladatvégzés alól és le se vonhatnak érte egy fillért se.

Vélemények?

2017. febr. 1. 12:42
 8/36 Szimeon ***** válasza:
Nekem tetszik.
2017. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
Majd ird meg mire jutottál :)
2017. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Ha valaki szarik széles ívben a jogi - munkajogi - kötelezettségeire és nem enged el egy hatósági eljárásban a feladataidat teljesíteni, szerinted érdekelni fogja, hogy előállíttatod magad?


Az ilyen vadbarom munkáltatót nem fogja érdekelni, akár meg le is von a fizetésedből és ki is rúghat.


Más kérdés, hogy egy munkaügyi jogvitát simán nyernél vele szemben...


Ja és az ilyen munkahelyet ne sajnáld... a munkáltató egy barom állat.

2017. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!