Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az ellopott iratok pótlása...

Az ellopott iratok pótlása tényleg ingyenes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pàr napja ellopták a pénztárcám, és minden lehetséges iratom benne volt.

Egyből hívtam a rendőrséget, ki is küldtek két járőrt, és ők azt mondtàk, hogy nagyon nem tudnak mit csinálni, mivel kamera nem volt a környèken. Azt mondták, hogy mielőtt elkezdem az irataimat újracsináltatni, várjak pár napot, mert elő szokott fordulni, hogy a tolvajok eldobják valahol, és valaki beviszi hozzájuk, de már ez a harmadik nap, úgyhogy ideje elkezdenem újakat csináltatni.

A kérdésem az lenne, hogy ez nekem így ingyenes?

Semmilyen papírt nem kaptam a rendőrségtől. Ha bemegyek az okmányirodába, honann tudják, hogy nekem tényleg ellopták?


2017. febr. 1. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nem.
2017. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ingyenes.

Pontosan 8 napot kell várnod, ennyi időt hagy a törvény a megtalálásnál.

Nem kell papír, az okmányaid körözését kiadják, ezt az okmányiroda is látja. Ha ezek után előkerülne a régi, azt mindenképp jelezni kell a hatóságoknak.

2017. febr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2-es nem elhagyta hanem ellopták..az emberek fejébe teljes a káosz..a megtalálás sose volt lopás! Igen van a jogtalan elsajátítás, de az nem lopás :-)


Szóval ha valóban ellopták - és nem elhagytad aztán itt vádaskodsz lopással kérdező - akkor már mehetsz is! Igen ingyenes! Ha csak elhagytad akkor várj 8 napot és a 9 nap áll a jogtalan elsajátítás..aki pedig nem tudná a 7-nap még semmi sem történt mivel 8 nap áll rendelkezésre addig nincs se szabálysértés se bűncselekmény!

2017. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jobban jártál volna, ha csendben maradsz, de ha már rám támadtál...


Tudod amit a kérdező is írt, a rendőrök mondták neki, hogy várjon az új okmányokkal, mert az iratokat általában el szokták dobni az elkövetők. Na és okoska, na vajon mennyi ideje van annak a tárgy találójának, aki a kérdező iratait megtalálja?

A helyes megfejtésért keksz jár.

2017. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A te fejedben van káosz, és beleböfögsz a megválaszolt kérdésbe.
2017. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as. Ha bemenne azonnal újat csináltatni, ahogy te javasoltad neki, és rá két nap múlva Juliska néni leinti a helyi körzeti megbízottat, hogy nézze uram mit találtam a Morzsi szájába, akkor rohangálhatna a kormányablakhoz a kérdezőnk a régi okmányai körözés alól levételéért, valamint azok érvénytelenítéséért.


Gondolkozz, ha már a rendőrség témakörbe írsz, tudás nélkül.

2017. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Ha lopás történik és feljelentés párosul mellé akkor 3 napon belül megindul a nyomozás! A lopás alatt a vétség/bűntett értendő!

2. A jogtalan elsajátításnál kell 8 napot várni!

3. Ha ellopták és várjon, hogy meglesz az lerázás a rendőrség részéről, mivel minősítő körülmény van..a ellopta valaki de az majd eldobja és valaki megtalálja aztán majd elküldi---bírom a laikusok hozzászólásait :-)


Büntetőjog vizsgán tarolnátok a hülyeségeitekkel :-)

2017. febr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Agyhalott vagy önjelölt jogász, nem nyitok vitát veled.
2017. febr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tényleg ellopták, a táskámból lopták ki a metróaluljáróban de mire észbekaptam már késő volt.

Vártam 8 napot, majd elmentem intèzni az iratokat, és az összeset megcsinálták ingyenesen.

Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 22. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!