Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Alkalmassági teszt. Nincs...

Alkalmassági teszt. Nincs valami kiskapu?

Figyelt kérdés
Rendőr szeretnék lenni de kis mértékben színtévesztő vagyok. Ha ez alkalmassági vizsgálaton kiderül akkor alkalmatlan minősítést kapok. Jól tudom, hogy lehet fellebbezni ezen határozat ellen? És utana elküldenek egy széles körű vizsgálatra ahol több teszt van és jobbak az esélyek. Katonaságnál van ilyen tudtommal.
2017. febr. 3. 00:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
De akár más kiskapu is érdekelne. Remélem a dokikat is ;)
2017. febr. 3. 00:03
 2/18 A kérdező kommentje:
Ha Deák igazolványt elfogadnak
2017. febr. 3. 00:04
 3/18 Shai-Hulud ***** válasza:
90%

Ja. És utána TE akarod betartatni a törvényeket másokkal, ugye?

A helyedben én összeszégyellném magam.

2017. febr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 PresidentEvil ***** válasza:
90%
Ugye nem a korrupció-ellenes ügyosztályon akarsz dolgozni?
2017. febr. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Te hülye vagy, szerintem gyorsan felejtsd el a hülyeséged.
2017. febr. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Inkább neked kéne szégyellni magad te álszent. Azért tegyünk már különbséget a dolgok között lelkiismeretes ki barátaim. Azzal hogy csúsztatok hogy bekerülhessek, szerinted kinek ártok vagy teszek kárt? Gondolkozz mielőtt butaságokat írogatsz tökmag ;) ha még azt írtam volna ki, hogy hogyan lehet a legtöbb pénzt bezsebelni rendőrként függetlenül attól, hogy tisztességes még megértem a reakciókat... Nem baj még szerencse, hogy ebben az országban csak keményen és tisztességesen dolgozó emberek vannak. Tipikus "jókatolikus" kis balfékek...
2017. febr. 3. 23:56
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Sértődj meg, ha akarsz, kérdező, de pont te vagy az a fajta ember, akik miatt az emberek utálják a rendőröket. Csalni akarsz, megvesztegetéssel próbálkoznál és nemhogy bűntudatod nincs ezzel kapcsolatban, de rendkívül arrogánsan még ki is oktatod azokat, akik erre felhívják a figyelmedet. Ha így kerülsz be a rendőrséghez, hogyan lehetünk biztosak abban, hogy máskor, máshol tisztességesen fogsz dolgozni és nem próbálkozol valami törvénytelen dologgal?


"Azzal hogy csúsztatok hogy bekerülhessek, szerinted kinek ártok vagy teszek kárt?"


Te nem csúsztatsz, hanem csalsz és vesztegetsz, utóbbi konkrétan bűncselekmény. Hogy ezzel kinek okozol kárt? Nekünk, azoknak, akiket védened kellene, mint rendőr. A testületnek is kárt okozol, mert nem vagy odavaló, ha a csalás annyira természetes számodra, hogy még csak nem is érted, hol a probléma.


"Nem baj még szerencse, hogy ebben az országban csak keményen és tisztességesen dolgozó emberek vannak"


Igen, szerencsére még vannak egy páran. De szükség is van rájuk. Többek között miattad.

2017. febr. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ez még mindig csak mellébeszélés. Honnan lehetnél biztos abban hogy nem probalkoznék-e csalással rendőrként? Onnan, hogy ha a penz szamitana és csalni akarnék akkor nem rendőrnek mennék. Elárulom, hogy a rendőrségnél még csekélynek mondható a korrupció más szakmákhoz képest. De ha az lett volna a kérdés, hogy hogyan kerülhetnek be ugyanezzel a módszerrel pl szakácsnak, már mindjárt nem jelzett volna a kis érzékeny lelketek, és nem irogattatok volna ilyeneket. Az meg megint vicc, hogy ilyenen háborogni tudtok de az nem zavar, hogy a kormány gátlástalanul lop.
2017. febr. 4. 10:12
 9/18 Shai-Hulud ***** válasza:

"Ez még mindig csak mellébeszélés."

Ahogyan védekezel a nyilvánvaló ellen, az valóban csak mellébeszélés. Nem kell tovább mosakodnod, látjuk, hogy milyen vagy.


"Honnan lehetnél biztos abban hogy nem probalkoznék-e csalással rendőrként?"

Nem lehetünk biztosak benne. Hiszen éppen most bizonyítottad be, hogy szívesen benne vagy egy kis korrupcióban.


"Elárulom, hogy a rendőrségnél még csekélynek mondható a korrupció más szakmákhoz képest."

Ebben messze nem vagyok biztos. Legalábbis úgy tudom, hogy egy gyári munkást, egy levélkihordót, vagy egy takarítónőt viszonylag ritkábban vesztegetnek meg, mint egy közlekedési rendőrt, vagy egy gazdasági nyomozót. De szólj, ha te több ellenpéldát látsz, megvitathatjuk...


"De ha az lett volna a kérdés, hogy hogyan kerülhetnek be ugyanezzel a módszerrel pl szakácsnak, már mindjárt nem jelzett volna a kis érzékeny lelketek"

A szakács valószínűleg nem fog elém állni azzal, hogy ha fizetek neki pár ezer forintot, akkor nem kell megennem, amit főzött.


"de az nem zavar, hogy a kormány gátlástalanul lop."

De zavar. Nagyon zavar. Viszont az, hogy a kormány lop, nem jogosít fel téged a korrupcióra, nekem pedig hadd legyen meg a saját negatív véleményem a kormányról is, meg rólad is.

2017. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, egy próbát megér. És mivel az orvosi és a pszichológiai alkalmassági vizsgálat együtt van, te pedig pszichológiailag nyilvánvalóan alkalmatlan vagy, a helyedben a pszichológusnál is egy deákigazolvánnyal nyitnék. Ha ezeken túl vagy, az NVSZ nevű szervezet majd fog készíteni nálad egy környezettanulmányt, mindenképp menj biztosra, és mindkét NVSZ-esnek adj fejenként egy húszast, hogy minden rendben legyen. Igazából ez legfontosabb, őket mindenképp fizesd le, akkor nem lehet baj.
2017. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!