Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy millió forint értékű...

Egy millió forint értékű lopás esetében meg lesz a tettes?

Figyelt kérdés

Tegnap lementem a konditerembe edzeni,ez egy régi pincéből lett kialakítva és nincs kamera csak riasztó. Mivel még sosem volt lopás,mindenki ott meri hagyni a cuccát az öltözőben mint én is. Ahogy visszamentem,hogy megyek hazafelé átöltözés után eltűnt az egyik pénztárcám amiben csak a svájci frankot tartottam,3400 svájci frank volt benne,ez egymillió ft körüli összeg forintban,a másik pénztárcám amiben az irataim tartom meg a forintomat az megvolt ,azt nem vitte el a tolvaj,aztán amikor kimentem az épület elé ott volt üresen a pénztárcám ledobva tiszta piszkosan összetaposva,gondolom kikapta a valutát belőle és összetaposta,letaposta az ujjlenyomatát róla. A feljelentés folyik ismeretlen tettes ellen,a rendőr azt mondta,hogy azt az üres pénztárcát elkérné,beletette egy nylon zacskóba és eltette. Rendes volt a rendőr,azt mondta,hogy mindent megtesznek a tettes kézrekerítésére.


Én viszont úgy gondolom,hogy mivel kamera nincs,még ötven méteren belűl sem így sehogy nem fogják tudni elkapni,mert ugyan kb. 80 méterre van egy kamera de az utca túloldalán az erste bank épületén,de az nem bizonyíték arra,ha egy gyanús személy sétált el este 9 körűl ott,akkor az edzőtermünkből is tuti ő lopta el a cuccom. Az az egyetlenegy bizonyíték,hogy ha a konkrét lopási cselekményt látta volna kamera az öltözőben,de ilyen nincs. Az egész edzőteremben már csak ketten voltunk,a másik srác ki sem ment míg én edzettem,az ott dolgozó srác meg ilyet nem csinál,amúgy az sem mozdult ki az öltöző felé,ez egy utcáról besurranó volt.


Tegnap este óta ezen gondolkodom,hogy a rendőrség vajon hogy találja meg vajon?


Találtam ezt a topikot és azért tettem fel ide ezt a kérdést,mert gondolom itt sok rendőr válaszolgat és hátha tudnak érdemleges választ adni,mert ott hiába kérdeztem a rendőrt,hogy hogy nyomozzák ám ki,azt mondta,hogy azt bízzam rájuk. Hiába vesznek a péntárcáról ujjnyomatot,mikor össze lett taposva utána.


Kérdésem:

Ilyen összeggel ugye már azért foglalkoznak a rendőrök,megmozdítják magukat? Ez nem 100 ezer forint hanem egy millió forint körüli összeg,ezt biztos komolyan veszik?

Valahogy megtalálják vajon,hogy ki volt?

Ez mégis csak dunántúl ráadásul balaton környéke ahol élek és azt hallottam,hogy itt komolyabban veszik a rendőrök a munkájukat is mint máshol az aországban,merrt itt amúgyis sok a túrista is.


Szerintetek van remény?



2017. febr. 5. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha véletlenül találnak a tárcán értékelhető ujjlenyomatot-ha véletlenül az bent van a nyilvántartásukban, akkor csak el kell fogni a tolvajt, majd vádat emelni és behajtani rajta az ellopott összeget. Egyéb esetben kapsz egy tettes ismeretlen végzést.

Mi a fenéért kellett ennyi pénzzel lófrálni?

2017. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz meg.
2017. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Minek viszel 1 millát magaddal edzeni???


Nekem telefonomat lopták el(aminek ugye van cellainformációja), volt róla kamerafelvétel, és nem kaptek el.


Nem hinném hogy meglesz.

2017. febr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak megkérdezem. Miért viszel magaddal ennyi pénzt edzeni? Ha már igaz a kérdés..
2017. febr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Remény nem sok van, de máskor tényleg ne futkozz ennyi készpénzzel, pláne ne hagyj értékeket öltözőkben. Látod, nem lehet arra alapozni, hogy "itt még sosem volt lopás".
2017. febr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, hogy mit kellene csinálnod? Venni egy nagy pohár hideg vizet, és meginni.
2017. febr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg egy üveg vodkát.
2017. febr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Nem lesz meg.
2017. febr. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Abban az esetben ha már volt ügye a rendőrséggel, szerepel a nyilvántartásban, értékelhető ujjlenyomat van a tárcán!


Amennyiben egyedül dolgozott, első ügye, nem szerepel a nyilvántartásban és később sem követ el semmit- azaz utólag sem tudják összehasonlítani az ujjlenyomatát a tárcán lévővel - akkor soha nem lesz meg!


Tudom 5 év az elévülési idő, de gondolkodjunk már logikusan..nyomoznak X hónapig..zsákutca..felfüggesztik..mégis ilyenkor mi történne? Várnak a rendőrök, hogy majd a társa vagy aki tudd róla beköpi---ha egyedül dolgozott és nem tudd róla senki várhatják ítéletnapig is! Elkövet más bcs-t azért elkapják és utólag rábizonyítják ezt is---ha nem követ el semmit akkor szintén bukta. Esetleg beváltja és a kamerafelvételek alapján körözik--egyszerű nem kell beváltani és nincs bukta :-)


Szóval imádkozz, hogy megrögzött bűnöző legyen és akkor esélyes, ha alkalmi besurranó és eszes a csávó avagy hölgyike akkor tényleg igyál rá hideg vizet!


Tanulság soha nem járkálunk sok pénzzel, ha igen akkor magunkkal visszük és magunknál tartjuk még a wc-n is!

2017. febr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minèl nagyobb az összeg annàl kisebb az esèlye hogy előkerül a tettes.
2017. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!