Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha civil autóban ülő, rendőrne...

Ha civil autóban ülő, rendőrnek tűnő személyek akarnak igazoltatni, milyen törvényes lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Egy beszélgetésnél merült fel, elméleti szinten. Egyenruhát vagy arra hasonlító jelmezt könnyű beszerezni és fennáll a veszélye, hogy álrendőr állít meg, mondjuk rablási céllal.

Ha az autós ilyenkor nem áll meg, de menet közben felhívja a rendőrséget és kéri, hogy igazolják, hogy az adott kinézetű autóban rendőrök ülnek - mert addig nem áll meg, nem száll ki - azt jogszerűen teszi?


2017. febr. 14. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Civil autó esetén nem köteles senki megállni.


Ha meg értesíted a rendörséget, hogy ilyen gyanud van, akkor ök - elvileg - ellenörzik az esetet.

2017. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Autóban ülő, rendőrnek tűnő személyek nem tudnak igazoltatni!
2017. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minek állnál félre egy civil autónak?
2017. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A rendőrt az egyenruhája igazolja. Ha civilben van, akkor az igazolványával köteles magát igazolni.

Attól, hogy egy rendőr civilnek látszó autóban van, még rendőr. Az utasításai szerint kell cselekedned.

2017. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha civil autóban ülnek, akkor nem állsz meg nekik és kész. Ha rendőr lenne, akkor ezt tuti tudná, és nem akarna megállítani. Tehát ha meg akar állítani valaki civil autóval, az már nagy valószínűséggel nem is lehet rendőr.
2017. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"26. § (1) A rendőrség bűncselekmény elkövetésének megelőzése, megakadályozása, bűncselekmény felderítése, az elkövető elfogása, a közbiztonság védelme érdekében - ha a törvényben meghatározott kötelezettsége más módon nem teljesíthető, és törvény másként nem rendelkezik - kérheti és igénybe veheti a magánszemély, jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet segítségét és a birtokában lévő eszközt. A segítségnyújtás csak akkor tagadható meg, ha az a felkért személy életét, egészségét vagy testi épségét nyilvánvalóan veszélyezteti."
2017. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

"A rendőrt az egyenruhája igazolja"


Meg a nagy eres deres, az. A félméteres. Ne írkáljunk már sületlenséget.

A rendőrségről szóló törvény 20. §-a szerint: "A rendőrt az intézkedés során az egyenruhája és az azonosító jelvénye vagy a szolgálati igazolványa igazolja.

2017. febr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De ha civil autóból integet egy rendőregyenruhás, az igazolványát mutogatva (amit a másik autóból nem látok rendesen, lehet replika is), akkor mi a helyzet? Hívni a rendőrséget és inkább jöjjön ki egy tényleges rendőrautó tisztázni a helyzetet?


Mert nem szívesen állnék meg/szállnék ki, vagy egyáltalán húznám le az ablakot olyan embernek, akinél nem vagyok biztos benne, hogy tényleg rendőr. Főleg, ha tudomásom szerint nem követtem el semmit. Oké, attól még lhet, hogy kiégett a hátsó lámpám, vagy leesett a rendszámom, de ezt autóban ülve csak feltételezni tudom.

2017. febr. 15. 20:24
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mert nem szívesen állnék meg/szállnék ki, vagy egyáltalán húznám le az ablakot olyan embernek, akinél nem vagyok biztos benne, hogy tényleg rendőr."


Akkor majd viseled a dolog következményeit. A való életben elég sok mindent meg kell tenni, amit az ember nem szívesen csinál, mégis megteszi. A hülye vélelmeid még nem adnak ez alól felmentést sem neked, sem másnak.

Viszont ha nem azt teszed, amit a rendőr mond (akár valódinak, akárf kamurendőrnek nézed), akkor hamar a bíróság előtt találhatod magad.

2017. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni ezt így civil autós rendőrnél, h nem dobja fel a kéket ilyen esetben, vagy nem jelzi egyértelműen számodra, h ő rendőr, feltéve, h nem száguldasz keresztül az összes piros lámpán, vagy 5-10 gyalogoson. Utóbbi esetében sztem te magad is gondolhatod, h miért üldöz, akár civil, akár rendőr.


Na ilyenkor a legjobb megoldásnak azt gondolom, (bár tényleg nem tudom elképzelni, h ne jelezzék neked egy sima leállításnál, h ők bizony rendőrök), h leállsz, lezárod a kocsit, mert be vagy tojva tőlük, és megnézed a jelvényüket mondjuk lehajtott ablaknál. Ha a jelvényen alulra egy sorszám van nyomva, akkor bizony rendőrök lesznek nagy valószínűséggel. De még ilyenkor is nyomhatsz egy telefont a rendőrségre, h ezzel a jelvényszámmal dolgozik-e náluk vki. Nem fogják feltörni a kocsidat, mert azt jogilag nem tehetik meg, ha nem csináltál semmi törvénybeütközőt, de ha sokáig ott várni fognak rád, akkor bizony utána lehet, h kicsit be fognak vinni a rendőrségre elbeszélgetni veled, és akkor nem 5 percet csesztél el a napodból, hanem ha jól tudom akkor 6-7 órát is benn tarthatnak, és lehet, h amiért kibsztál velük benn is fognak tartani. :) Szal mérlegelni kell, h mi a kisebb rossz. :)

2017. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!