Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem kaptam hivatalos idézést,...

Nem kaptam hivatalos idézést, csak szóban. Jogilag lehetséges?

Figyelt kérdés
Egy kocsmai balhé esetben kellett volna tanúként megjelennem. (nem vettem benne részt csak a helyszínen fogyasztottam) Hivatalos levelet viszont nem kaptam, de a rendőr megjelent a házunknál és azt mondta hogy egy nappal előbb kell bemennem mint ami az idézésben van írva, és én azt sem tudtam miről van szó, kérdezte hogy nem kaptam idézést? mondtam hogy nem és azt sem tudom milyen ügyben van, erre a rendőr adott egy cetlit (csak az volt rajta kézzel írva hogy nem 30.-án hanem 29.-én) és mondta hogy mennyek be. Se időpont semmi. Hivatalos okmány nélkül én nem jelentem meg. Majd telefonon beszéltem az ügyésszel, ő azt állította hogy kaptam hivatalos szóbeli idézést 11:00 órára. Most akkor ez hivatalos idézésnek számít ha egy rendőr azt mondja hogy "te, ezen vagy ezen a napon gyere be"?

2017. márc. 29. 12:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Nyugi majd előállítanak.
2017. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!