Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan tudok fegyverviselési...

Hogyan tudok fegyverviselési engedélyt szerezni gáz fegyverre? És mért szabályozzák ilyen keményen amikor a hatása egy paprika sprayjel vetekszik?

Figyelt kérdés

Egy kisvárosban lakok pestmegyében. Nem a lehető legrosszabb környéken, de este szinte senki sincs az utcákon, így ha szembejön velem 1-2 zűrös alak, védtelen vagyok. Történt már ilyen ismeröseimmel és sok történetet hallok. Nehezen ismerembe de 20 éves (180 magas 95 kg, sportos ) fiú létemre sötétedés után félek ki menni az utcára. Tudom, hogy a futás vagy közreműködés a legbiztonságosabb, ha véletlenűl megpróbálnának kirabolni, de van az a pont amikor az sem segít.

Ezért eldöntöttem, hogy veszek egy gázriasztó pisztolyt, de akármikor valahol magyarországon önvédelemből eldördűl egy, mindig terrorista ként állítják be a használóját még akkor is ha nagy túlerővel szemben jogosan használta.


Pl.: Ebben az esetben is a megtámadottat tartóztatták le.

[link]


Hogyan lehet szabályosan hordani/használni önvédelmi helyzetben? Mi számít annak? Mikor vagyok jogosult használni? Milyen engedély kell ? ( Hallotam, hogy nem rég szigorították )



2017. márc. 31. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Rejtve ruha alatt kell hordani , bizonyos helyekre nem lehet bevinni . Megtámadnak vagy reális veszélyben érzed magad használhatod . Törvény erre vonatkozó részeit olvasd el . Rendőrségre beviszed a stukkert ott kitöltik a kérelmet és eligazítanak , 2 ezer Ft .
2017. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 árokpart ***** válasza:
Szigorításról nem tudok, sőt könnyítették azt hiszem pár éve az engedély megszerzését is.Ha nem volt semmilyen rendőrségi ügyed, akkor minden mérlegelés nélkül automatikusan megadják. Nem priuszosként szinte állampolgári jog. Csak is gáz-riasztóra és arra a gázpisztolyra amire a viselési engedély szól.
2017. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!