Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha tartalékos katona leszek,...

Ha tartalékos katona leszek, attól még jelentkezhetek rendőrnek?

Figyelt kérdés
Nyáron elmennék tartalékos katonának, és nem tudom hogy utána kizáró ok e ha jelentkeznék határvadásznak vagy rendőrnek az Ady ligetibe...Segítsetek ugye a kettő nem zárja ki egymást

2017. ápr. 7. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Akár még postásnak is.
2017. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval mehetek nyugodtan tartalékosnak? Felvesznek rendőrnek is?
2017. ápr. 7. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kettő van belőled....
2017. ápr. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a tartalékos szolgálat évente 3 hét (ennyi az, amit ténylegesen le kell szolgálni). Mindenkinek van emellett civil foglalkozása, vagyis elvileg van. Ha te éppen rendőr leszel, akkor te rendőr leszel, emellett tartalékos xy.
2017. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

De, kizárja egymást. Ugyanis hivatásos jogviszony mind a kettő, csak az önkéntes katonai az tartalékos státuszú. Ebben civil foglalkozásúak vesznek részt, akiket kiképeznek, hadiruházattal látják el.


A rendőr viszont nem tartalékos, nyugdíjazásáig szolgálatot lát el, őt behívni katonai tartalékos kiképzésre, vagy szolgálati feladatellátásra nem lehetséges.


Érthetőbben: egyszerre nem lehet valaki hivatásos katona és hivatásos rendőr.

2017. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!