Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tapasztalatok a bűnügyi...

Tapasztalatok a bűnügyi nyomozó szakmáról?

Figyelt kérdés

Először is kérek mindenkit, hogy ha valami rosszindulatú véleménye van a rendőrökről ne itt, egy névtelen fórumon, az én kérdésem alatt élje ki magát. Köszönöm.

Tudom, hogy nagyon sok ilyen kérdés van itt, de vannak olyan kérdéseim amikre még nem kaptam választ. Reménykedek abban, hogy van ezen az oldalon valaki aki rendelkezik megfelelő tapasztalattal a bűnügyi nyomozó munkával kapcsolatban, és segítene nekem. Régóta ez az álmom, bár még elég fiatal vagyok, de nagyon fontos számomra a jövő. Kislány korom óta ez az álmom. :)

Nyugodtan válaszolhattok privátban is. Minden jószándékú, segítőkész választ szívesen fogadok.

A kérdéseim:

-Hogyan zajlik egy nyomozó átlagos napja?

-Milyen a képzés az NKE-n?

-Nőként mennyire nehéz bekerülni?

-Milyen bűntények tartoznak a bűnügyi nyomozó hatáskörébe?

-Mennyire változik meg az ember élete, ha ezt a munkát választja?

Kérlek ne bántsatok, hogy ennyi mindennel nem vagyok tisztában ezzel kapcsolatban.

A válaszokat előre is köszönöm. :)

Kellemes ünnepeket!



2017. ápr. 16. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két haverom az, egyik vidéken, másik Pesten. Utóbbinak sokkal lazább, van hogy egész nap bent ül és nincs semmi és a pénze se rossz, utóbbinak meg tele a töke, mert annyi ügye van, hogy nem bírja és Pesten az a pénz kevesebbet ér.

A suliba nehéz bekerülni, de ott már full laza, sok a lány.

Javarészt majd a lopás, rablás, garázdaság meg testi sértések lesznek.


Szeretik, de ez a munka is tipikus magyar, állami. Minden szar, nincs pénz semmire, a főnök valakinek a valakije stb.

Én nem csinálnám az tuti.

Mondjuk ők is elismerik, hogy lenne valami épkézláb szakmájuk meg gyakorlat, akkor mennének.

2017. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszod! Örülök, hogy nem szépítettél, leírtad a valóságot, köszönöm! :)
2017. ápr. 16. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

- Hogy milyen a nyomozói munka, nagyban függ attól, hogy az ember hol és milyen területen dolgozik és mennyi, milyen méretű üggyel. De általában igaz, hogy viszonylag sok a papírmunka, és ehhez mérten relatíve kevés az idő arra, hogy kijusson az irodából. Persze némi munkaszervezéssel egy keveset lehet javítani az arányon.

- A mostani képzést nem ismerem, de jót nem hallok róla, mióta létrejött az NKE, és egyre-másra vezetnek be mindenféle tantárgyat, gondolom az átjárhatóság jegyében, amire egyébként rendőrként semmi szükséged nem lesz. Cserébe nincs idő olyan tárgyakra, amik viszont nagyon-nagyon fontosak lennének, mint pl. intézkedéstaktika. De még az RTF-es időszakban is inkább másodlagos volt a sok jogi és elméleti tárggyal szemben.

- Nem gondolom, hogy nőként nehéz bekerülni, és férfiként sem, nagyon sok lány tanul az egyetemen. Egyedül talán a jó tanulmányi eredmény, ami fontos, a fizikai átlagos edzettséggel teljesíthető, az orvosi alkalmasság meg vagy megvan, vagy nincs, ezen nagyon nem lehet variálni.

- A nyomozók mindenféle bűnténnyel foglalkoznak, elég szélesen lefedik a Btk-t. Persze van olyan is, ami mondjuk az ügyészség hatáskörébe tartozik. Na de ebbe ne is menjünk bele. A lényeg itt is az, hogy attól függ, hol dolgozol. Kezdő vizsgálóként hely szinten (kapitányság) garázdaság, testi sértés, ittas vezetés, tartás elmulasztása, stb. Ha éppen jól állnak létszámmal. De az is lehet, hogy kezdőként rád pakolnak 40 ügyet, benne 3 előzetessel, mert egyszerűen nincs, aki csinálja. Bűnüldözési területen vannak "szakterületek", mint például rablási előadó, gépjárműves, betörési. Akár ilyenbe is bele kerülhetsz kezdőként. Ez majd ott és akkor derül ki, mikor felszerelés előtt állsz, és kiderül, hova kerülsz. Bármi lehet, és annak az ellenkezője is.

2017. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

A fizikai tényleg nem olyan kemény? Azt hallottam elég veszélyes.

2017. ápr. 18. 14:24
 5/9 anonim válasza:
100%
A fizikai nem is de az utánna lévő 5 hetes alapkiképzés az ami kicsit nehezebb. Viszont ha jo a kondid ,mindegyiket el lehet szépen végezni. :)
2017. ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Van még egy pár évem de most is napirendbe van véve az edzés, szóval remélem menni fog. :)
2017. ápr. 18. 15:27
 7/9 anonim válasza:
Fejlemény??
2020. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
engem is erdekel, hogy mi lett
2021. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
engem is érdekelne
2021. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!