Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Büntetés végrehajtásban...

Büntetés végrehajtásban dolgozókhoz lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az az igazság, hogy nem tudom, hogy az ilyen munkakörű emberek mesélhetnek-e a a munkájukról egy ilyen oldalon. Természetesen megértem, ha nem, csak akkor kérem azt jelezze valaki és akkor nem várom a válaszokat. :)

Volt már itt egy hasonló kérdésem, de sajnos akkor értelmes választ nem kaptam...Éppen ezért, és a félreértések elkerülése érdekében kérem, hogy csak olyanok írjanak akik tényleg jártasak a témában. Ez egy olyan oldal ahol bárki azt ír magáról amit akar, de azért bízom benne, hogy vannak olyanok akik segítenének nekem. :)

Nyomozónak készülök, de nagyon elkezdett érdekelni a büntetés végrehajtás, de lenne pár kérdésem. Az a gond, hogy nincs olyan ismerősöm aki tudna segíteni, ezért remélem, hogy van itt valaki aki segítene.

A válaszokat előre is köszönöm, és inkább privátba várom. :)



#börtönőr #Police #rendőrnő #büntetés végrehajtás. rendőr
2017. jún. 5. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Mik lennének a kérdéseid? Nem vagyok büntetés végrehajtásban dolgozó, de néhány dolgot tudok róluk. Talán tudok segíteni.
2017. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia! A kérdéseim a következôk: Ugye nem kizáró ok, hogy nő vagyok?

Ahhoz, hogy pl börtönőr legyek elöször x évet rendőrként kell töltenem?

Milyen a büntetés végrehajtás képzés az NKE-n?

És úgy összességében érdekel az egész, szeretném megismerni a munkájukat, sok mindennel nem vagyok tisztában ezzel kapcsolatban.

Köszönöm, hogy felajánlottad a segítséget. :)

2017. jún. 6. 15:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye nem kizáró ok, hogy nő vagyok?"

Természetesen nem, vannak női biztonsági őrök, rendőrök, nyomozók, katonák és ugyanúgy dolgoznak a büntetés végrehajtásban is.


"Ahhoz, hogy pl börtönőr legyek elöször x évet rendőrként kell töltenem?"

Nem, a rendőrség és a büntetés végrehajtás két külön szakma, különbözik a képzés, a munkakör, a feladatkör. Eltérnek egymástól, épp ezért nem is kötelező hogy rendőr legyél előtte.


"Milyen a büntetés végrehajtás képzés az NKE-n?"

Erről nem tudok nyilatkozni. Személyes tapasztalatom nincs, az elmondások alapján egész jó, de tudtommal máshol nincs is egyetemi képzés, csak OKJ-s.


"És úgy összességében érdekel az egész, szeretném megismerni a munkájukat, sok mindennel nem vagyok tisztában ezzel kapcsolatban."

A börtönőrök feladata elsősorban a büntetés-végrehajtási szerv védelme, mely a teljesség igénye nélkül elsősorban olyan feladatokban merül ki, mint például az intézet területére beléptetés-kiléptetés; a járművek rakodásának ellenőrzése; őri (kapuban, őrtoronyban), ügyeleti, készenléti és járőri feladatok; fegyveres biztosítás; szolgálati hely átadása-átvétele stb. A börtönőrök őrzéssel, felügyelettel vagy ellenőrzéssel biztosítják a fogvatartottak mindennapi tevékenységét, mely szigorú napirend szerint zajlik. Végrehajtják a fogvatartottak előállítását, szállítását és kísérését (pl. tárgyalásra, közkórházba, másik bv. intézménybe stb.), motozását, elhelyezését és kiadását a lakókörletből, a fogvatartott ellenszegülésének kényszerítő eszköz alkalmazásával való megszüntetése, melyek használatának szigorú jogi követelményei vannak, továbbá vezetik a rendszeresített okmányokat, nyilvántartásokat, ill. jelentést tesznek szóban vagy írásban. Ezen feladatokat elsősorban a tiszthelyettesek (őrmesterek) látják el, míg munkájukat közvetlenül az altisztek (zászlósok) irányítják és ellenőrzik, akikre így a "átlagos smasszermunkán" túl már több adminisztrációs feladat hárul.

A büntetés-végrehajtási intézmények totális jellegéből adódóan a börtönőröknek munkájuk során sokrétű kapcsolatrendszerrel kell szembesülniük, hiszen együtt kell működniük az intézményben dolgozó polgári alkalmazottakkal (pl. egészségügyi személyzet, jogászok, pedagógusok, lelkészek stb.), továbbá szükséges esetekben más hivatásos szervek munkatársaival (rendőrök, nyomozók, tűzoltók), ill. magával a fogvatartott rokonaival.

Személyes tapasztalatom nincs, így ennél pontosabb leírást nem tudok adni, de YouTube-on vannak videók amik bemutatják a MAGYAR börtönőrök munkáját. Figyelj arra hogy magyar legyen, mert külföldön teljesen más a rendszer.

2017. jún. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy időt szántál a válaszra. Sokat segítettél, van még időm gondolkozni, de jobb így, hogy pontos képem van erről is. Youtuben pedig nézegetek videókat. :) Mégegyszer köszönöm.
2017. jún. 6. 21:21
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
szadista vagy? :D
2017. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tessék?
2017. jún. 11. 00:10
 7/9 A kérdező kommentje:
Utánanéztem. Nem :) nem vagyok az.
2017. jún. 11. 00:13
 8/9 anonim ***** válasza:
A válaszíró kimádosolt egy cikket a bv. feladatairól.... Azt küldte válaszként. Nincsenek altisztek. Vannak tiszthelyettesek, zászlósok, tisztek, főtisztek...... 18 éve börtönőr vágyok törzszászlósi rendfokozatban.... Tudom miről beszélek...
2017. júl. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. júl. 25. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!