Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csalás áldozata lettem jófogás...

Stevy kérdése:

Csalás áldozata lettem jófogáson, el szeretnék menni a rendőrségre feljelentést tenni, elsülhet a dolog rosszul az én szemszögemből?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hirdettem egy négyértékű laptopot, amelyre akadt vevő, utalni szeretett volna, el is utalta állítása szerint a pénzt, elküldte a bizonylatot és kérte, hogy postázzam el neki mert sürgős, ajándék lesz. Így is tettem én hülye, megbíztam benne, elküldtem a gépet, átvette, pénzt azóta se kaptam meg, 2 hete történt az incidens, 350.000Ft-tól van szó. Kamu nevet, számot és címet adott meg, ezt megtehette mert csomagautomatába kérte a csomagot, így egyik sem kellett hozzá direktbe. Kérdésem az, hogy ha elmegyek a helyi rendőrségre, feljelentést teszek az ügyben, bemutatok minden beszélgetést, a kamu bizonylatot stb. az összeget is, hogy 350.000Ft-ról volt szó, sülhet ez el rosszul? Szóval jöhetek én ki ebből rosszul bármilyen szempontból, vagy legrosszabb esetben nem találják meg és bebuktam a dolgot?
2017. jún. 11. 18:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
nagy értékű laptopot*
2017. jún. 11. 18:25
 2/12 anonim ***** válasza:
Tipikus csalás áldozata lettél. Már régóta fent van a neten is, hogy ilyen csalásokra ne adjunk. A rendőrségre nyugodtan elmehetsz, ismeretlen tettes ellen tehetsz feljelentést. Valószínű, hogy nem te leszel az első vagy utolsó akit így becsaptak. A rendőrség után jár ameddig tud. Ha szerencséd van, akkor megtalálják az illetőt. Ha nincs, akkor ez egy nagyon drága tanulópénz volt neked.
2017. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De semmiképp nem jöhetek ki abból rosszul, hogy 350.000Ft-ért akartam eladni, stb. mert ezután ugye se nem adózok se semmi. Tehát mint mondtad te is legrosszabb esetben nagyon drága tanulópénz volt...
2017. jún. 11. 18:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Maximum, ha lopott volt a laptop, amit "eladtál". A rendőrség nem a NAV.
2017. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Milyen bizonylatot mutatott?
2017. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pont itt sérelmezi egy jómadár, hogy a kamu bizonylatra nem kapta meg a telefont, sőt az eladó csalás kisérletéért feljelentette. https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__8668.. Buta voltál, mert ma egy átutalást 1-2 óra alatt jóváírnak a számládon. A legrosszabb esetben, ha este küldi a pénzt, reggel van a számládon.
2017. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem üzletszerűen árusítottad, hanem a saját laptopodat árultad, akkor nem lehet bajod.
2017. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ezt a kerdest mar egyszer feltetted par napja, nem fogsz csoda valaszt kapni, mar akkor is mondtuk, hogy rendorseg... ezek szerint nem sikerult oda eljutni...
2017. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


asszem válaszoltak már rá jó páran....

2017. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom ő ragaszkodott az előreutaláshoz gyanús módon, amit észre kellett volna venned, főleg ilyen nagy összegnél.. Az utánvét sokkal jobb megoldás erre, mert ott kevesebb a lehetőség az átverésre. A futár vagy postás előtt fel lehet felbontani a cuccot, és ha nem az van a csomagban amit kértek, akkor vissza lehet küldeni. Így jó eséllyel mindkét fél azt kapja amit várt. Van esély, hogy vissza kapod a pénzed, bár az ilyen dörzsölt alakok általában előre biztosítják, hogy ne lehessen semmit bevasalni rajtuk anyagilag.. De egy próbát megér mindenképpen. A feljelentésből neked semmi bajod nem származik. Nem tilos használt műszaki cikket eladni.
2017. jún. 12. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!