Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha 0.1 alatt fújom ki a...

Ha 0.1 alatt fújom ki a szondát akkor is megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam, hogy ilyenkor nem bizonyítható az alkoholfogyasztás,mit tesz ilyenkor a rendőr ha nem írom alá a papírt?
2017. jún. 30. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvisz vérvételre, és mire arra sor kerül, már rég semmit nem tudnak kimutatni. Én is olvastam pár éve, hogy 0,1 alatt nem foglalkoznak vele, valószínűleg éppen ezért.
2017. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pro Patria ***** válasza:
De ha kimutatja, a vizsgálat költsége is téged terhel.
2017. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak ha elismered. Egyébként nem 0.1, hanem 0.2-ig nem tud semmit csinálni.
2017. júl. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"De ha kimutatja, a vizsgálat költsége is téged terhel."


Ha elismeri a fogyasztás tényét, persze. De mi van ha nem annyira hülye?

2017. júl. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt vannak egyébként az értékek:


0,2-ig = az alkoholfogyasztás nem bizonyított,

0,2-0,50 között = ivott, de alkoholosan nem volt befolyásolt,

0,51-0,80 között = igen enyhe,

0,81-1,50 között = enyhe,

1,51-2.50 között = közepes,

2,51-3,50 között = súlyos,

3,51 felett = igen súlyos fokú az alkoholos befolyásoltság.


0,2 alatt nem csak Magyarországon, de sehol a világon nem fogadják el bizonyítékként az eredményt, ez esetben KIZÁRÓLAG beismerő vallomás alapján indítható eljárás.

2017. júl. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"mit tesz ilyenkor a rendőr ha nem írom alá a papírt?"


Hát ha púposkodsz, arra ráfaraghatsz. Csak nem értem mi értelme. Megúsztad a a szondát/vérvételt, aztán annyira hülye vagy, hogy előállíttatod magad ellenszegülésért?

Lángelme...

2017. júl. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A következő országokban annyit lehet inni, amennyit nem szégyell a vezető: Burkina Faso, Kongó, Vietnam, Angola, Etiópia, Gabon, Togo és Indonézia.


Angliában, Walesben, Malajziában, Máltán, Új-Zélandon, Szingapúrban, Észak-Írországban és Skóciában 0,8 ezrelék a határérték.



0,5 ezrelék – ez a legáltalánosabb szabály világszerte.

Ezt a határértéket veszik alapul a legtöbb országban, többek között Belgiumban, Szlovéniában, Dél-Afrikában, Bulgáriában, Dániában, Finnországban, Franciaországban, Svájcban, Spanyolországban, Németországban, Olaszországban, Görögországban, Peruban, és a sort még folytathatnánk.


0,2 és 0,4 ezrelék közötti határértékek


Hollandiában 0,2 ezrelékig mehet el az, akinek öt évnél fiatalabb a jogosítványa, a többiekre pedig 0,5 ezrelékes határérték vonatkozik. A svédek, a lengyelek, szlovének az ukránok és a kínaiak is igen szigorúak, 0,2 ezrelékig nézik el az italfogyasztást, de Japánban, Szerbiában, Indiában és Oroszországban is igen szigorúak a törvények (0,3 ezrelék). Az oroszoknál egyébként 2010 és 2013 között zéró tolerancia volt érvényben, de aztán a törvényhozók rájöttek, hogy abban az országban, ahol a távolságokat nem is kilométerben, hanem elfogyasztott kupicákban mérik, talán mégsem illik ilyen szigorú szabályokkal terhelni a lakosságot.

2017. júl. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Itt vannak egyébként az értékek:


0,2-ig = az alkoholfogyasztás nem bizonyított,

0,2-0,50 között = ivott, de alkoholosan nem volt befolyásolt,

0,51-0,80 között = igen enyhe,

0,81-1,50 között = enyhe,

1,51-2.50 között = közepes,

2,51-3,50 között = súlyos,

3,51 felett = igen súlyos fokú az alkoholos befolyásoltság.


0,2 alatt nem csak Magyarországon, de sehol a világon nem fogadják el bizonyítékként az eredményt, ez esetben KIZÁRÓLAG beismerő vallomás alapján indítható eljárás.



Ez a vér/vizelet vételnél lévő értékek,én a légalkoholnál írtam a 0.1-et!Légalkoholnál ha minden igaz akkor 0.1-ig nem befolyásolt(alkoholmentes állapot), 0.11-0.25-ig valami közig. eljárás, és 0.25 felett bűncselekménynek minősül.Amúgy nem ágaskodok, csak a múltkor a havernak írtak csekket 0.07-nél és a haver hiába mondta hogy csak ilyen alkoholos bonbont evett(meg is mutatta) akkor is megkapta a csekket.

2017. júl. 1. 04:11
 9/11 A kérdező kommentje:

ma 01:37

Erre volt a kérdésem, ha nem írom alá a papírt mert nem ittam, és az értékhatár szerint nem bizonyítható az alkoholos befolyásoltság, akkor mit tesz a rendőr? Mert ugye ha nem ittam akkor miért is ismerném el az ittasságot? Ez nem ágaskodás szerintem!

2017. júl. 1. 04:16
 10/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék nem szoktam piálva vezetni, abszolút a zéró tolerancia mellet vagyok, csak érdekel ha esetleg valami ilyesmi szitu lesz egyszer mint a havernál akkor mi az amit megtehetek illetve mi az amit a rendőr megtehet.Mert az én logikám szerint ha 0.1 alatt nem bizonyítható és én nem írom alá a papírt a helyszínen akkor elvileg felesleges előállítani meg a vér vizeletet is felesleges megcsinálni.De ha rosszul gondolom akkor kérlek javítsatok ki!Rendőrök véleményére is nagyon kíváncsi lennék!!!
2017. júl. 1. 04:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!