Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nincs itt valami értelmes...

Nincs itt valami értelmes rendőr? Légyszíves! Tegye tisztába.

Figyelt kérdés

Össze vissza olvasok már ellentétes dolgokat a neten, jó lenne tisztába tenni.


- Egyszer azt olvasom a CN töltet szart sem ér, máshol azt, az a legirritálóbb töltet.


- A CS töltetről hol azt olvasom ér valamit, jó, hol meg azt, a CS jóval kevésbé irritáló, mint a CN.


- A CV töltetről valahol azt írják, be van tiltva EU-ban, hú de veszélyes. Máshol azt, Magyarországon legális.


- A paprika töltetről is néha azt írják, Magyarországon illegális.


- A jogszabályban sehol sem találtam a töltetekről, hogy bármelyik is illegális lenne.


- Oké hogy 20 grammot vihetek magammal, de a spraykre milliliterben írják fel a mennyiséget. Honnan kéne tudnom, hány millilitereset vehetek, hogy legálisan magammal hordjam?


2017. júl. 9. 17:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

A Wikipédia ezt írja:


Közterületen csak 20 g töltőtömeget meg nem haladó, kapszaicin („pepper”) hatóanyagot nem tartalmazó spray viselhető, rejtett módon. Az ettől eltérő önvédelmi sprayk közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősülnek. Ezek magánterületen birtokolhatók és használhatók, de közterületi viselésük szabálysértésnek minősül, és akár 50 000 Ft pénzbírságot is vonhat maga után. A viselhető sprayk darabszáma nincs korlátozva.


Szóval elvileg több spray is lehet, és a paprika töltet mégiscsak tiltott? De hol vannak erre a jogszabályok? És a 20 gr hány ml?

2017. júl. 9. 17:47
 2/18 árokpart ***** válasza:
Nem vagyok rendőr sima hétköznapi ember vagyok. Hidd el ha teljesen legálisan is klappol minden ami nálad van legyen ez gázspray vagy engedéllyel viselt gázpisztoly a gyakorlatban hiába van ez meg, sajnos bizonyos csoportok támadásai esetén úgy is mi húzzuk a rövidebbet. El sem tudod képzelni, hogy netán ha jogosan is odafújsz vagy oda durrantasz neki, nekik, pillanatok alatt 30-40-en összegyűlnek és együttesen fogják azt mondani, hogy te kezdted. Ha rögtön nem is kerül az ügy a hatóság elé, csak napok múlva keresnek meg és elég morcosan lépnek fel veled szemben az intézkedéskor, annak ellenére, hogy áldozat vagy, ez azért történik, mert biztos lehetsz benne, hogy úgy kiszínezték a vallomásukat ellened és olyanokat mondtak, hogy annak negyede sem igaz. Sajnos hallottam hasonló esetről. Nehéz dolog ez.
2017. júl. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A kérdéseket nyomtasd ki, küldd el ajánlottan a BRFK-hoz (1557 Budapest, Pf.: 1), válaszolni fognak. Amit ők írnak az mérvadóbb, mint a gyakorin kapott mesterválaszolók agyszüleményei.
2017. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 árokpart ***** válasza:
Ha esetleg rám célzol én végképpen nem akartam úgymond mesterválaszt adni, nyilván a pontos törvényi tényállást nem tudom a kérdező konkrét esetében a spray-ét illetően, viszont a gyakorlati élet az sajnos hasonló mint amit leírtam.Lehet valakinek szerencséje és nem ez történik, de sajnos a támadok nagyon is ismerik a jogaikat, taktikázni is jobban tudnak mint mi és egzisztenciális félelmük sincsen sajnos a legtöbb esetben. Ez elkövetők esetében nemtől, származástól függetlenül így van.
2017. júl. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. júl. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Természetesen nem, hiszen a válaszodat sem láttam eddig.

De a Rendőrség tudja a legjobban a jogszabályokat, legjobb a hivatalos álláspontjukat kérni.

Én is ezt teszem számos esetben, és a válaszaikat elzárva őrzöm arra az esetre, ha szükség van rájuk.

Mindig a legkompetensebb válasz számít.

Ha pedig a kérdezőnek leírják hivatalos levélben, hogy XY ml/mg és xy hatóanyagú spray közterületen rejtve viselése lehetséges/nem lehetséges, az a legtisztább.

Egy ilyen levél egy esetleges igazoltatás esetén is nagyon hasznos, mert sok talpas rendőr nem naprakész az ilyesmivel.

2017. júl. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A jogszabály szerint pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta tartalmak vannak tiltva. Akkor a paprika nincs. Vagy mi.
2017. júl. 9. 18:11
 8/18 A kérdező kommentje:
Még sosem írtam a rendőrségnek. :D
2017. júl. 9. 18:12
 9/18 anonim ***** válasza:

Mintha bármelyik hivatalnak írnál.

Hivatalos, lényegretörő, átlátható levél.

Emailre nem mindig válaszolnak, ezért javasolt a postai út. Várni kell rá, nekem eddig mindig válaszoltak.

A laikus "válaszom":

[link]

De ezt te is idézted. Eszerint a kapszaicin tilos közterületen. Viszont vehetsz gázpisztolyt, arra kérhetsz viselési engedélyt, és abban lehet kapszaicin tartalmú gáztöltény. Kiskapu.

2017. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hol írja hogy a kapszicin tilos közterületen?
2017. júl. 9. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!