Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha rendőr lennél és a felettes...

Ha rendőr lennél és a felettesed azt utasítja hogy erőszakosan lépj fel a békés tüntetők ellen, megtennéd?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy tüntetnek a kormány ellen több tízezren(nincs rongálás, csak skandákás) és mondják a feletteseid hogy gumilövedék meg a gumibot engedélyezett és le is kell rohannod a tüntetőket eröszakosan, megtennéd?

2017. júl. 11. 09:23
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Pont ezért nem mennék ilyen tipusú rendőrnek soha... Max. bűnügyi nyomozónak.

Viszont akik ilyen (igazgatásrendészeti?) rendőrnek mennek azok gondolom az egyetemi jelentkezés előtt ezt a szempontot is figyelembe vették és ha mérlegelés után mégis oda mentek és végezték el akkor gondolom nagytöbbségük válasza igen...

2017. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
hát azért kapod a pénzed
2017. júl. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
2006 tanulságai után alaposan felül lett vizsgálva, és át lett dolgozva a rendezvény biztosítás eljárási rendjét meghatározó szabályzat. A jelenlegi szabályozás nem teszi lehetővé, hogy bármelyik rendőri felettes ilyen utasítást adhasson ki.
2017. júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem csak arról van szó, hogy ezért kapod a pénzed. Ez egy fegyveres testület, ahol a parancsmegtagadásnak súlyos következményei vannak. Cserébe viszont, a parancs végrehajtása, illetve ennek következményei jogilag nem a rendőrt terhelik, hanem azt, aki kiadta a parancsot.


Etikailag persze fontolóra veheti, hogy vállalja-e a parancsmegtagadás jogi és egyéb következményeit. Leszerelnie is bármikor szabad...

2017. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
Ha adnak maszkot,persze
2017. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Én szadista vagyok, természetesen. Azért megyek rendőrnek.
2017. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Attól függ, ki a kormány és a tüntető. Ha a komcsik vannak hatalmon (ideértve a Fideszt és a "Jobb"ikot is), akkor nem mennék rendőrnek. De ha a komcsik tüntetnek, persze, hogy lőnék (de azért nem a szemét lőném ki, mint Gyurcsányék).
2017. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%

"Nem csak arról van szó, hogy ezért kapod a pénzed. Ez egy fegyveres testület, ahol a parancsmegtagadásnak súlyos következményei vannak. Cserébe viszont, a parancs végrehajtása, illetve ennek következményei jogilag nem a rendőrt terhelik, hanem azt, aki kiadta a parancsot."


A rendőr ugyan nem katona de ha a katona lelő egy fegyvertelen civil csecsemőt (igen direkt ilyen abszurd példát hoztam fel) hiába kapott rá parancsot ő a felelős hisz meg is tagadhatja ilyen esetbe parancsot.


Nem tudom rendőrség kereteiben hogy van pontosan de ha rendőr lennék és arra adnának parancsot hogy lőjek a békés fegyvertelen tüntetők közé akár csak gumilövedékkel úgy tudom kérhetek írásbeli megerősítést a parancsról. Az első újságíró kezébe nyomnám a parancsot majd megbilincselném magam de nem lőnék.

2017. júl. 12. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is felelősségre vonják, ha egy fegyveres csecsemőt lő le.
2017. júl. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

8: Az ötlet tetszik, de az van, hogy egy ilyen helyzetben nincs idő írást kérni. Farkasszemet nézel a tüntetőkkel, kötelékben, alakzatban, aminek pont az a lényege, hogy azonnal és visszakérdezés nélkül, az egész különítmény egyszerre végrehajtja. Már alaki kiképzésen is ezt tanulják. Század, balra át! - erre mindenki megfordul balra, és nem visszakérdez, hogy hány fokban, és merre van a balra.

Na erre fel, kiadják a tűzparancsot. Szakasz! Cél a tüntetők! Fegyvert élesít, cél, tűz! Na, ha most kilépsz a sorból, és visszadumálsz, meg írásban kéred a parancsot, meg ügyvédeddel akarsz beszélni, meg sajtót odahívni -- az már parancsmegtagadásnak minősül.

2017. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!