Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi alapján döntik el a bűnözők...

Mi alapján döntik el a bűnözők, hogy kit érdemes kirabolni, én jó prédának számítok?

Figyelt kérdés

Egy nagy darab (180cm, 95kg), átlagnál jóval izmosabb, fiatal fiú vagyok. Talán azért törekedtem, hogy minél nagyobb és erősebb legyek, mert félek az atrocitásoktól.

Nagyon erő morál kódok szerint élek, ezért ha valaki megpróbálna kirabolni, még 100 forintot sem tudnék neki adni, sőt amiután végeznék a rablóval engem állítana elő a rendőrség. (Volt már rá példa hogy önvédelemből én vertem meg, egy engem kirabolni akaró cigányt)


Ennek ellenére rettentően békés vagyok, talán egy kicsit naiv is és nagyon izgulok stresszes szituációkban.

Általános logika szerint külsőleg nem vagyok jó préda (drága ruhákban járok, talán ez lehet az ok) mégis egyszer megtörtént a baj...


Mi szerint választják ki, hogy kit rabolnak ki?

Hogy mérik fel, hogy érdemes-e kirabolni valakit?

Még most is az a bevett módszer, hogy megkérdezik mennyi az idő, hogy lássák az áldozat telefonját?

Hogy a legjobb ezeket a szituációkat kezelni?

Mik a leggyakoribb esetek?



2017. júl. 16. 03:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában az előzetesen elkövetett bűncselekményekből szerzett tapasztalatok útján tanulják meg, hogy kit érdemes kirabolni például. De ez függhet még attól is, hogy esetleg ittas vagy kábítószeres állapotban van e például. A bűnöző sok mindent figyel egyszerre, de elsősorban olyan személyt fog kiválasztani, aki nála sokkal gyengébb. Vagy legalábbis annak érzi. Az elkövetés előtt/alatt folyamatosan megfigyeli az áldozatát. Testsúly, testmagasság, testtartás, mimika, beszéd öltözködés... stb. A helyszínt pedig úgy választja meg, hogy a az számára a lehető legbiztonságosabb lehessen a cselekménye végrehajtására. Legkönnyebb védekezés ezek ellen a az elkerülés. Pl.: éjszaka lehetőleg kivilágított, bekamerázott helyen megyek, ha látom az utcának azon az oldalán, ahol éppen vagyok ott vannak kétes emberek, akkor inkább átmegyek a másik oldalra, nem vonom el a saját figyelmemet (pl zenehallgatás telefonnal vagy egyáltalán a telefon nyomkodásával)... stb.

Az pedig, hogy valaki drága, úgymond divatos ruhákban járkál, az nem jelent semmit. Sőt az inkább figyelemfelhívó tud lenni adott esetben.

2017. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valószínűleg megalapozatlanok a félelmeim, de szorongó emberként nem sok mindent tudok csinálni. Mindig próbálok más dolgokkal kompenzálni.
2017. júl. 16. 23:23
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Ez bűnözőfüggő, meg alkalomfüggő, nincs egységes kotta, hogy kikre utaznak jobban. Miskolcon vacak 20 forintért is öltek már embert például.

Nagy általánosságban azt lehet mondani, hogy kifigyelnek valakit, követik, esetleg kiismerik a szokásait is, és ez alapján választják ki, hogy mikor, hogyan csapnak le rá. Nekik is van kockázat a dologban, mert mondjuk ha egy gyengének látszó, hivatalnokféle muksóra dörrennek rá a bugylibicskájukkal, hogy pakoljad kifele a zsebeidet, öreg, lehet hogy nem a pénztárcáját kapja elő a zsebéből, hanem egy stukkert.


A mai magyar jogrendszer pedig minden szempontból a bűnözőt védi, sajnos. Mit gondolsz, miért terjed ennyire iszonyú iramban a bűnözés? Mert kifizetődik, csak nyerni lehet vele. A policájok leszarják a dolgot, inkább a vasúti átjáró mellett trafiznak, mert abból jön a zsé, dehogy fogják ők a bűnözőt kergetni, még a végén romlana a statisztikájuk. Elvégre Sintér Sanyika megmondta, hogy 2 hét alatt rend lett, tehát amit nem vesznek észre, az nincs.

2017. júl. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hiába vagy nagy darab, ha a testtartásod, járásod nem sugároz magabiztosságot, messziről látszik. Vagy ha feltűnően drága ruhákban jársz, elég ha egyedül vagy egy elhagyatott helyen, és a támadók többen vannak.
2017. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!