Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Rendőrség

A kérdés

Halk zene is csendháborításnak számít? Legközelebb rendőrt hívok.

Szóval van egy német szomszéd, aki folyton zaklat. Évek óta hallgatok zenét a ház végébe hátsó szobába szoktam hallgatni. A melettünk lévő szomszédot se zavarom, soha senki nem jött még át. A melettünk lévő szomszéddal szembe van egy német aki nyaralni jön át. De ha felveszem teljes hangerőre direkt ki is mentem a ház elé mennyire hallatszik és nagyon halkan hallatszót hogy megy a zene.

Ma is egy 10 perce hallgatok zenét jön a szomszéd isten áldjon meg miért kell így hallgatni visszhangzik a házam. Ja és bejön a kerítésen csak úgy, mind ha otthon lenne. Meg ilyen megalázó szövegekkel illet kapcsold ki fizetek is neked csak kapcsold ki. Megmondtam neki, hogy ez volt a utolsó hogy bejött. Ha mégegyszer bejön rendőrt hívok és én fogom feljelenteni zaklatásért és bírtokháborításért. Egyik rendőrnek múltkor szóltam, és ö mondta röhejes hogy ez a pici épp hogy halható hang valakit zavarjon. Ők viszont kötelesek kijönni. Mit kezdjek az ilyen szomszéddal, csak néha 1 hétre jönnek le. Azt se tudtam itthon van, amúgy nem hallgattam volna zenét se.

07-28 17:21  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Minden csendháborításnak számít ami másokat indokolatlanul zavar. Tehát a szabálysértést akkor követed el, ha valaki rendőrt hív.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 36%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 07-29 05:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A többi szomszéd füvet nyír, hajnalba a traktor bögeti. Én is hívhatnák mindegyikre rendőrt még se hívtam egyszer se még. És nem egy kategória hangerőbe a 2, az enyém egy épp halható zene a másik meg több mint 100 decibel erőteljes hang az ablakom előtt. Hülyeség hogy nincs különbség, ennyi erővel feljelentek majd én is mindenkit.

# 2/3Időpont 07-29 09:48 Privát üzenet
Az a baj, hogy a fűnyírás az rendeltetésszerű használat, azért nem lehet feljelenteni senkit, a fúrás-faragásért szintén, a kutya vagy a gyerek vonyításáért szintén, de ha összeülsz sörözni a haverokkal vagy hallgatsz egy kis zenét, rögtön a nyakadon van valaki. Vegyél te is fűnyírót inkább, aztán arra ugráljon a szomszéd :D

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 07-29 23:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha kiülünk az utcára zenélni, de nem rakunk ki tálkát hogy pénzt kérünk, csak a magunk szórakoztatására játszunk, az is bűncselekmény és ezért is megbüntethet a rendőr?
Kihívhatják a rendőröket, ha családi házban éjszaka hangosan szól a zene?
A közeli kávézó / kocsmában a zene hajnalig szól, mikortól számít ez csendháborításnak?
NKS-Police című zenéjét pár éve egyenruhában adták elő az OSG-n. Honnan szereztek rendőrségi egyenruhát és egyáltalán mennyire megengedett, hogy egyenruhába koncerteztek?
Csak úgy lefoglalhatja a gépem a rendőr?
Most hajnali fél 1 van, az utcán szemben a kocsmából hangos zene hallatszik. Nem felvételől megy, ez élőzene a hangok alapján. Senki nem tud aludni a házban, a kisfiam sem. Ez nem..

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Rendőrség rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu