Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A magyar rendőrség vajon...

Árokpart kérdése:

A magyar rendőrség vajon miért nem alkalmaz még több esetben egy akár átlagember jogos elfogása során vagy egyéb más jogos törvényes határozat végrehajtása esetén titkosszolgálati eszközöket?

Figyelt kérdés
Konkrétan a ma esti tv2 híradójában is bemutatott esetre gondolok, mikor 10 rendőr az elfogandó személy lakásában érvényesítette joghatását erőszakos behatolással annak a házaspár lakásába,ahol a gyámügy által a gyermeküket állami gondozásba vették. A fenti kérdésem arra akar rákérdezni, hogy ilyen és hasonló esetben miért muszáj feltétlenül a saját lakásban az elfogás, mikor ha az máshol történne meg, nem keltett volna sok emberben megbotránkoztatást és ekkora rendőri erőt sem igényelt volna. Pl. A család elmegy otthonról vásárolni és esetleg szolidan és szakszerűen a gyámügyi határozatot is bemutatva civil rendőrök segítségével egy parkolóban végrehajtani a törvényes határozatban foglaltakat.
2017. júl. 28. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Az macerás. Egyszerűbb odarendelni pár fakabátot, hogy tudja a polgár, hol a helye.
2017. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem szabadna, hogy macerás legyen, hiszen nem a megfélemlítés a cél hanem az elfogás.
2017. júl. 28. 21:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Saját lakásban egyszerűbb végrehajtani az elfogást. Apa-anya hazaér este, tudják, hogy most már otthon lesznek, lehet menni értük. Ha elmennek bevásárolni, akkor követni kell őket, megtalálni a megfelelő pillanatot, hogy mégse a húspultra lökve kelljen már őket megbilincselni - több a baj vele.

A szökés esélye is nagyobb, otthonról nem szalad el senki. Ráadásul ha a helyzet úgy hozza és van hozzá határozat, rögtön végre lehet hajtani egy házkutatást is, keresni pár bizonyítékot, hogy biztos legyen az előzetes letartóztatás. Ha a bevásárlóközpont parkolójában kapják el őket, lehet, hogy tudnak szólni az ismerősöknek, hogy tüntessék el otthonról a bizonyítékokat.

Rövden összefoglalva: felesleges CSI-t vagy egyéb akciófilmet játszani minden egyes elfogáshoz.

2017. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Maximálisan egyetértek veled, egy indokolt nagyon súlyos bűnténynél PL. szervezett bűnözés vagy egyéb olyan nagyon súlyos cselekmény amely esetben nagyon fontos eszköz az előzetes letartóztatás, hogy a tanúkat véletlenül se érje retorzió, valóban ez a legjobb megoldás. Viszont ez az eset messze nem képvisel büntetőjogilag olyan súlyt, hogy ez a típusú megoldásra lett volna szükség. Itt igazából egyik eset sem állt fent és a család mint intézmény tiszteletben tartása miatt lett volna célszerű az a típusú elfogás amit írtam. Ráadásul hasonló felháborodást keltett társadalmi szinten is mint 2006-ban az öszödi beszéd.
2017. júl. 28. 22:49
 5/10 anonim ***** válasza:
most nehogy már a bűnözőnek a lelkivilágát pátyolgassuk kedves kérdező. Ez az agymenés a libsimédia hazugságai miatt van...amúgy megfordulna bárki fejében olyan, hogy egy bűnöző lelkének mi rossz 1-2 óráig? Szerintem nem.
2017. júl. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem bűnözőkről van szó, hanem egy családról akiknek rájuk törték az ajtót és elvették a gyereküket. Egyébként nem csoda, hogy a férfi ellenállt sőt jól tette. Azzal számolni kell, hogy ha egy apa szeme láttára a saját lakásából viszik el a gyerekét kijön belőle a gonosz. Ezért írtam, hogy más megoldás is lehetett volna. Na de mindegy.
2017. júl. 29. 10:51
 7/10 Zápor 3.0 ***** válasza:
Majd ha tisztában leszel az ún. "titkosszolgálati eszközök" alkalmazását szabályozó jogszabályokkal és egyéb normákkal, akkor visszatérhetünk erre a kérdésre.
2017. júl. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Execlor válasza:

Én is egyet értek veled kérdező...

bár tény hogy a Magyar rendőrségtől nem is vár mást az ember hisz itt minden olyan balkáni..

ne is a nyugatabbi dolgokhoz hasonlítsd hanem a kádárkorszakhoz, ahhoz képest egész jó..

De velünk is volt már ilyen amúgy a rendőrök hajnali 3 kor dörömböltek az ajtón hogy bevigyék a bátyámat mert nem fizetett be valami 10.000-es büntetést :D

A ráadás hogy a bátyám nem is élt ott csak bejelentve volt oda..

de legalább nem késtünk suliból, melóból hála az igen hatásos ébresztésnek....

2017. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó. Nem egyáltalán nem a nyugathoz hasonlítottam, sőt például az USA-ban ennél jóval komolyabb fellépések is vannak az állampolgárokkal szemben, viszont ott érthető, mert szabad fegyvertartás van. Így az esetek majdnem 100%-ban ellenállásra lehet számítani. Én inkább a 90-es eleji, közepi magyarországi az akkori hatósági állapotokkal hasonlítanám össze, ami nekem legalábbis jóval polgárbarátibbnak tűnt. Mikor egy akár tv interjúban megszólalt Doszpot Péter főnyomozó úr vagy Laban Ferenc nem is tudom olyan teljesen nyugat-európaihoz hasonló civilizált stílusnak tűnt és ezáltal gondolom, hogy az akkori rendőrség egy kicsit talán demokratikusabb volt mint most. Nem azt mondom kell a maximális szigor a valódi veszélyes bűnözőkkel szemben ebben én sem engednék, de azért a hétköznapi polgárokkal lehetnének néha civilizáltabbak is. Persze ez nem általánosítás, mert minden eset más, de sok olyan intézkedés kerül napvilágra, ami alapján talán romlás érzékelhető a rendőrség és a sima hétköznapi lakosság viszonyában a 90-es évek rendőrségéhez viszonyítva.
2017. júl. 30. 15:05
 10/10 Execlor válasza:

Persze romlás..

de M.O.-n mi nem romló tendenciában van? tudom ez kicsit olyan demagóg, meg elcsépelt, de igaz. Tényleg egyre romlik az Egészségügy meg az Oktatási felszereltség (nem feltétlen a színvonal mert az kapaszkodik a kádári tanítási módszerekhez a legtöbb helyen, és az sohasem volt korszerű)

2017. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!