Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi minősül zaklatásnak?

Mi minősül zaklatásnak?

Figyelt kérdés

Kaptam egy üzenetet az egyik ismerősömtől amiben ez is benne volt:

"SOHA többé ne írj rám, ne hívj fel és örökre hagyj békén a hülyeségeiddel!"

Ez után írtam egy sms-t és az sms után egyszer felhívtam de nem vette fel az sms-re sem válaszolt.

Ezen körülmények között az, hogy írtam neki sms-t és felhívtam az zaklatásnak minősül? Feljelenthet ezért?



2017. aug. 2. 21:02
 1/9 Sulek Péter ***** válasza:
24%

Nem vagyok Jogász,de szerintem igen, megírta neked,hogy soha ne írj neki és ne hívd fel, erre akarata ellenére írtál és hívtad, és nem is válaszolt tehát tényleg nem akarja, ez zaklatás feljelenthet érte és szerintem megis nyeri.

Szerintem ne hívd ne küldj neki sms, ő is megvan nélküled te is dolgozd fel valahogy. Bocsi ha fura voltam.

2017. aug. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%
Ez még nem meríti ki a zaklatás tényállását.
2017. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Köszi a válaszod és nem voltál fura. A tényeken nem lehet változtatni. :)

2017. aug. 2. 22:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van ez nem meríti ki még a zaklátás tényállását. Nyilván ezt a magatartás morált ne folytasd,mert tényleg magad ellen fordírhatod a bicskát. Amúgy a BTK-ban a zaklatás így hangzik.: Aki mást a célból,hogy megfélemlítsen,vagy magánéletébe önkény beavatkozzon és ezáltal őt tartósan vagy rendszeresen háborgassa súlyosabb bcs megvalósulása nélkül zaklatás vétsegét követi el mellyel 1 évig terjedő szabadságvesztés járhat.
2017. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Egy sms meg egy telefonhívás még nem számít "rendszeres"-nek.

2017. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sulek Péter ***** válasza:
1-es vagyok utána néztem igazatok van, bocsánat én tudtam rosszul. Minden jót szép estét :)
2017. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 apababa ***** válasza:
51%
Én ezt nem értem, mindenkinek kéne egy minimális emberismeretének lennie. Le lehet azt venni hogy az illető jól érzi-e magát a társaságomban vagy sem . Pláne ha ezt verbálisan közli. De nem, én még felhivom ezek után, amit fel sem vesz,aztán még sms is. Mi van??????
2017. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 apababa ***** válasza:
51%
Na, így már zaklatásnak tünik , még ha törvény nem is bünteti.
2017. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már régóta ismerjük egymást és azért írtam sms-t meg hívtam fel mert félreértés történt és bocsánatot szerettem volna kérni tőle.


"Aki mást a célból,hogy megfélemlítsen,vagy magánéletébe önkény beavatkozzon és ezáltal őt tartósan vagy rendszeresen háborgassa súlyosabb bcs megvalósulása nélkül zaklatás vétsegét követi el mellyel 1 évig terjedő szabadságvesztés járhat."

Ezek szerint amit én tettem nem minősül zaklatásnak hiszen nem félemlítettem meg és nem is avatkoztam bele a magánéletébe.

2017. szept. 3. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!