Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Akik rendőrök lettek, mi...

Akik rendőrök lettek, mi motivált benneteket a pályára?

Figyelt kérdés
Bárki írhat,főleg olyanok válasza érdekel akinek a családjába nem volt rendőr.
2017. aug. 15. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nyugdij
2017. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem szerettem volna rendőr lenni....rendőrtisztire jártam mint határrendész-szervező. Aztán 2007-be jött a választási lehetőség, vagy a rendőrséghez megyek át vagy oda ahova akarok. Nagy szívás a rendőrségnél
2017. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Zápor 3.0 ***** válasza:

Őszintén szólva, nem régóta vagyok rendőr, de már fogalmam sincs, hogy egész pontosan mi is motivált a rendőri pályára.


Először, még az érettségi idején hallani se akartam róla, pedig javasolták, úgyhogy egészen más irányba indultam el.


Aztán rájöttem, hogy az az irány nem az én irányom, viszont közben valamiért mégis csak elkezdett érdekelni a rendőri pálya. Még egyszer mondom, fogalmam sincs, hogy mi volt az a szempont, ami arra terelt, nem is lényeg, és szerintem nincs is értelme azt vizsgálni, hogy mást mi motivált.


Csak azt tudom, hogy most jól érzem magam, szeretem, amit csinálok, és nem bántam meg a döntést.

2017. aug. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
En jofejnek es humorosnak tartottam a rendoroket, de bekerultem es pont kifogtam a legrosszabb brigadot, akik abban lelik csak az oromuket, h szivathatnak masokat. Undorito bagazs az enyem. Hat a munkatarsakat nem valogathatjuk meg sajnos.
2017. aug. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A hazaszeretet, tisztesség, becsület. Kár, hogy ma már ezeket nem ismerik a rendőrségen. Nem is vagyok már tagja a testületnek...
2017. aug. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Zápor 3.0 ***** válasza:

Becsület, tisztesség? Csak a rendőrségen felejtették volna el ezeket? Nem hiszem.


Én is szoktam volt gondolkodni ilyen magasztos célokon, motivációkon, hogy azért lettem rendőr, mert... hazaszeretet, segíteni az embereknek, harcolni a rossz/bűn ellen, de minek? Ez ma már sajnos nem hangzik hitelesen.


Nyilván, van benne igazság, de ez igazából az én magán ügyem, másrészt meg, minek mondogassak/írogassak ilyeneket, mikor vannak (itt a gyík-on is), akik szerint ma valaki azért megy rendőrnek, mert másra nem volt alkalmas, mert lusta volt tanulni, mert semmirekellő, mert lelki sérült, aki így próbál kompenzálni, mert hatalommániás, mert... stb. stb. stb.



Ilyeneknek minek magyarázzak hazaszeretetről, tisztességről és becsületről? :)

2017. aug. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ma nincs már semmi olyan külön juttatás, ami miatt vonzó lenne ez a hivatás. Nyugdíjba is akkor mehetnek, mint a többi civil. A fizetés sem mondható valami kiemelkedőnek, viszont nagyon könnyen lehet katonai ügyészségi eljárás alá kerülni.

A rendőr társadalmi elismertsége fizetésben és juttatásokban valahol a társadalmi középmezőnyben helyezkedik el. Ezzel szemben könnyebben kerülhetnek életveszélyes helyzetekbe, mint a tetőfedők.


A motivációt a felvételi eljárás közben vizsgálják. Ezután az első rendfokozatba kinevezett és esküt tett rendőrt az alá-fölérendeltségi (parancsuralmi) viszony motiválja.

2017. aug. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lassan már egy évtizede akarok az lenni. Van még pár évem vissza. Hivatás, erre születni kell. Az ne menjen rendőrnek aki csak random biztos munkát keres!
2017. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyugdíj meg lehet izmozni
2017. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ettol a hivatas dumatol mindig elkap a hanyinger, ne haragudj. Talaljon mar ki vki jobbat, mert ez undorito. A prostiknak is hivatastudatuk van, tuti :D
2017. aug. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!