Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megalázónak éreznéd, ha nagy...

Megalázónak éreznéd, ha nagy nyilvánosság előtt (munkahely, suli, utca, pláza. Stb. ) bilincselnének meg rendőrök és vinnének el?

Figyelt kérdés

2017. aug. 17. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem.

Mondjuk én az a fajta vagyok, akit valahogy sose vertek meg a rendőrök, nem rúgták ki a lábam, nem kellett megbilincselni stb.

Ugye, hogy milyen érdeke?

2017. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Kellemetlennek érezném.

Ezért nem is teszek semmi olyat, amivel okot adhatnék ilyesmire. Mert azért ez csak úgy nem szokott ok nélkül megtörténni, még ha sugall is valami ilyesmit a kérdés... :-)

2017. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha ilyen valaha megtörténne, valószínűleg abban a pillanatban az érdekelne, hogy hogyan fogok újra szabadlábra kerülni , nem pedig a többi ember véleménye.
2017. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ártatlan lennék, akkor valószínűleg felháborodnék, behisztiznék és ellenállnék. (A magam 40 kilójával biztos sok esélyem lenne.:))

Ha bűnös lennék, valószínűleg elsírnám magam, hogy vége mindennek és mindent bevallanék, csak nehogy bent tartsanak pár hónapig előzetesben.

Mindenképpen megalázónak érezném, csak az első esetben felháborodnék, a másodikban inkább elfogadnám, mint előre hozott büntetést. (Szerintem a bilincs valamelyest egy jó kis büntetőeszköz.:)

2017. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, pláne ha tudom, hogy ártatlan vagyok.
2017. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha a lakókörnyezetemben, iskolában vagy munkahelyemen történik akkor megalázó lenne. Különösen ha nem adtam okot rá. Ha idegen helyen történne, ahol nem ismernek még izgatna is. Kipróbálnám milyen ha kirúgjk a lábam, letepernek, megbilincselnek, karfeszítéssel elvezetnek.
2017. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen! Megalázó lenne! De a rendőrök részéről is...
2017. aug. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy felesleges kérdés: az. Ha megfelelő ok nélkül teszik, a bíróság szó nélkül kártérítést ítél meg az emberi méltósághoz való jog sérelme miatt. A rendőrség persze minden ilyen alkalommal hőbörög és puffog, hogy ők "csak a munkájukat végezték", bár ha a kőművesek dolgoznának így, már rég romba dőlt volna a fél ország.


Korábban valami naiv lélek benyögte ide a fő-fő okosságot, amit a szatyorban élő nyárspolgárok komolyan el is hisznek, hogy ok nélkül senkit nem bilincsel meg a rendőr. Nem a frászt nem. A rendőrség rendszeresen és rutinszerűen visszaél a hatalmával. Engem már nem is számolom, hányszor állítottak elő mindenféle szarságra hivatkozva, aminek a vége mindig az lett, hogy megszüntették az eljárást, bepereltem a BRFK-t és nyertem is. És nem én vagyok az egyetlen! Sajnos Magyarországon az a szokás, hogy ha Kovács XXIV. őrmester kitalál valamit a csöpp agyával, akkor az úgy is lesz, és legfeljebb a bíróságon kérdezik majd meg, sok év múlva, hogy akkor hogy is volt ez?


Engem például vittek már be azért, mert egy 2006-os tüntetés helyszínén fényképeztem a romokat, több órával azután, hogy mindennek vége volt. Azt se tudták, mit fogjanak rám, ki is engedtek mindenféle eljárás nélkül. De voltam letartóztatva is, mint terrorista, aki bombát gyártott. Telekürtölték a sajtót a nagy fogással, aztán a bíróságon jól pofára estek, mert nemhogy bomba nem volt, de még egy csillagszóró sem. És így tovább... Nem kell elkövetni semmit ahhoz, hogy megbilincseljenek és bevigyenek, elég, ha valaki mond vagy gondol valamit rólad. Tele van a Venyige utcai BV is olyanokkal, akiket teljesen mondvacsinált ürügyekkel helyeztek előzetes letartóztatásba. Kb. 20%-uk ellen megszüntetik az eljárást vádemelés nélkül, de addig is lehúznak fél-egy évet odabent, és mellesleg búcsút inthetnek az addigi életüknek.

2017. aug. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!