Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igazgatásrendészeti tisztnek...

Igazgatásrendészeti tisztnek hogy néz ki az egyenruhája?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajt,hogy jelentkezek az NKE-ra igazgatásrendészeti szakra.Kiváncsi vagyok,hogy milyen egyenruhám lesz,ha felvesznek és elvégzem.

2017. aug. 22. 17:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Bár a közrendvédelmen is gondolkodom,de inkább az igazgatásrendészet
2017. aug. 22. 17:22
 2/10 anonim ***** válasza:
Az "igazgatásrendész" az rendőr. Thát az egyenruhája rendőri egyenruha.
2017. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Zápor 3.0 ***** válasza:
Mondjuk nem tudom, hogy máshol mi a szokás, meg egyébként mi a hatályos norma, de én a mi hivatásos állományú igrendeseinket sose láttam még egyenruhában, még állománygyűléseken sem.
2017. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet,hogy ők civil ruhások,mint a nyomozók?Lehet nincs is egyenruhájuk?Közrendvédelmiseknek biztosan van
2017. aug. 22. 18:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem, ha ennyire nem vagy tisztában a rendőrség szakterületeivel, illetve az ott végzett munkával, akkor vagy ne menj rendőrnek, vagy kezdj el marha gyorsan hiányt pótolni.

Mellesleg:


Mindenkinek van egyenruhája a rendőrségen. Az, hogy a bűnügyi szakterületen dolgozók nem hordják a napi munkában az egy dolog. Az igazgatásrendészeten dolgozik a legtöbb polgári személy akiknek nem kötelező az egyenruha. De a tiszti állománynak rendelkeznie kell az előírt ruházattal (csak a napi munkához nem hordják)

2017. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó hát majd a suliban megtanítják.Jó,hogy nem azt mondod,hogy ne menjek rendőrnek,ha még nem tudok bilincselni.

Tehát akkor ugyan olyan egyenruhám lenne,mint a járőröknek?Én biztos hordanám rendszeresen,akkor is,ha nem kötelező.És tányérsapkám lesz?Hordhatok majd tányérsapkát?

2017. aug. 22. 21:33
 7/10 anonim ***** válasza:

De ha jelentkezek eg y suliba akkor tudom, hogy az a szakma miről szól. Nem a suliba döbbenek rá.

A példa bilincselésről pedig nagyszerű. Tudod, hogy a rendőr bilincsel, a hogyant majd megtanítja a suli. Tudod hogy a bűnügyes nyomozati cselekményeket végez, hogy milyeneket, azt is megtanulod a suliba. De az, hogy jelentkezek "igazgatásrendészeti szakra" közben fogalmam sincs hogy az mi?

2017. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam az NKE oldalán,hogy mit csinál.Az adja ki pl.a fegyvertartási engedélyt.De nem volt kép mellékelve,hogy milyen egyenruhája van.Szoktam látni rendőröket,az egyiken sötétkék,a másikon világoskék,a harmadikon fehér egyenruha van.Valakin van tányérsapka,valakin nincs.Nem tudom,hogy az igazgatásrendész melyik ezek közül
2017. aug. 23. 19:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Van egyenruhája csak nem hordja. Mindig az adott szolgálat dönti el, hogy azt milyen ruházatban kell végrehajtani. Példának okáért, mikor igrendes lement a határra, ott egyenruhában látott el szolgálatot, nem civilben mászkált, az irodában otthon meg nem kell hordani.
2017. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Férjem polgári ruhás ,tehát utcaiba van. Ha valami olyan van mint pl az elmúlt évekbe amikor a határra ment le, akkor ott egyenruhába kell lennie. Szóval attól,hogy alapba nem hordja van neki minden és amikor ruhaszemle van akkor be is kell mutatnia. Vagyis dísz-egyenruhája az nincs mert nincs mert nem kell neki,de jó pénzért vehet (a határőrségnél ingyen kapta azt is)
2017. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!