Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehetséges, hogy baj lesz ebből?

Lehetséges, hogy baj lesz ebből?

Figyelt kérdés
Ma 2 rendőr megjelent nálam, hogy menjek 3 nap múlva reggel a közeli kapitányságra kihallgatásra. Ezelőtt 2 héttel kaptam levelet, tanúnak kellett volna mennem, nem mentem. Most akkor tanúnak hívtak be személyesen, azért jöttek, vagy ez más?
2017. okt. 8. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

69. § (1) Ha a terhelt, a tanú vagy a szakértő idézés ellenére nem jelenik meg, és ezt előzetesen, mihelyt az akadály a tudomására jut, haladéktalanul, vagy ha ez már nem lehetséges, az akadály megszűnése után nyomban, alapos okkal nem igazolja, illetőleg az eljárási cselekményről engedély nélkül távozik,


a) a terhelt elővezetése rendelhető el,


b) a tanú elővezetése rendelhető el, vagy rendbírsággal sújtható,

2017. okt. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebbű baj lesz more.
2017. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal tanúkénti idézésre kötelező megjelenni, nem tagadhatod meg a tanúvallomás megtételét (kivéve ha közeli hozzátartozódra kellene terhelő vallomást tenned), és ha később kiderül, hogy hamisan tanúskodtál, akkor ezért a bíróság téged is megmérhet.

Ezért szoktak aztán a nyomozati szakaszban azzal huncutkodni, hogy ha már van is gyanúsítottjuk, akkor is őt csak tanúként idézik be és hallgatják meg, mert akkor ugye még köteles válaszolni a kérdésekre. Aztán utána ráérnek meggyanúsítani, persze akkor még vissza lehet vonni a vallomást, de annak már valahogy más az íze: gyakran kilóg a lóláb, jó ügyésszel necces.

A megoldás: szépen el kell menni a tanúkénti idézésre, csak nem kell emlékezni a dolgokra.

Mint a gorillák a Madagaszkár pingvinjeiben: "Nem láttam semmit, nem csináltam semmit, és nem gyakoroltam be a vallomásomat." 😉

2017. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
utolsó, ez azért nem stimmel, mert küldtek a levélhez kérdéssort, amiben egyértelműen benne van, hogy tanú vagyok, mivel leírták az esetet
2017. okt. 8. 20:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg miért nem mentél el? Félsz valakitől? "Felejteni" akkor is jogodban áll...
2017. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem is szoktak kérdéssort küldeni, a tanú beidézéséhez. Nem riportot készítenek az államtitkárral, aki írásban kapja a kérdést, és írásban válaszol. A kérdések a válaszoktól függően alakulhatnak is.


" Tudtommal tanúkénti idézésre kötelező megjelenni, nem tagadhatod meg a tanúvallomás megtételét (kivéve ha közeli hozzátartozódra kellene terhelő vallomást tenned)"

Ebben az esetben is kötelező megjelenni a rendőrségen, legfeljebb azt kell mondania, hogy erre a jogára hivatkozva megtagadja a válaszadást.

Egyébként jobban jársz, ha bemész, mert meg is bírságolhatnak, vagy másképpen is bevihetnek, és nem lesz kellemes. Ráadásul eleve gyanús, hogy miért nem vagy együttműködő.

2017. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"hogy erre a jogára hivatkozva megtagadja a válaszadást. "

de hazudni akkor sem hazudhat, és meg kell mondania, hogy ezzel a jogával élve tagadja meg a tanúvallomást.

Ha éppen akkor vagy beosztva munkára, az sem mentesít téged, a munkáltatónak kötelessége elengedni téged, és ha kell, a rendőrség ad igazolást a távollétre (hogy tanúskodtál, de az idézést is el kell fogadniuk). Szóval nem kell szabira menni emiatt.

2017. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!