Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Rendőrség

A kérdés

Lehetséges, hogy baj lesz ebből?

Ma 2 rendőr megjelent nálam, hogy menjek 3 nap múlva reggel a közeli kapitányságra kihallgatásra. Ezelőtt 2 héttel kaptam levelet, tanúnak kellett volna mennem, nem mentem. Most akkor tanúnak hívtak be személyesen, azért jöttek, vagy ez más?

10-08 17:40  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
69. § (1) Ha a terhelt, a tanú vagy a szakértő idézés ellenére nem jelenik meg, és ezt előzetesen, mihelyt az akadály a tudomására jut, haladéktalanul, vagy ha ez már nem lehetséges, az akadály megszűnése után nyomban, alapos okkal nem igazolja, illetőleg az eljárási cselekményről engedély nélkül távozik,

a) a terhelt elővezetése rendelhető el,

b) a tanú elővezetése rendelhető el, vagy rendbírsággal sújtható,

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 10-08 17:46 Privát üzenet
Ebbű baj lesz more.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 10-08 18:09 Privát üzenet
Tudtommal tanúkénti idézésre kötelező megjelenni, nem tagadhatod meg a tanúvallomás megtételét (kivéve ha közeli hozzátartozódra kellene terhelő vallomást tenned), és ha később kiderül, hogy hamisan tanúskodtál, akkor ezért a bíróság téged is megmérhet.
Ezért szoktak aztán a nyomozati szakaszban azzal huncutkodni, hogy ha már van is gyanúsítottjuk, akkor is őt csak tanúként idézik be és hallgatják meg, mert akkor ugye még köteles válaszolni a kérdésekre. Aztán utána ráérnek meggyanúsítani, persze akkor még vissza lehet vonni a vallomást, de annak már valahogy más az íze: gyakran kilóg a lóláb, jó ügyésszel necces.
A megoldás: szépen el kell menni a tanúkénti idézésre, csak nem kell emlékezni a dolgokra.
Mint a gorillák a Madagaszkár pingvinjeiben: "Nem láttam semmit, nem csináltam semmit, és nem gyakoroltam be a vallomásomat." 😉

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 10-08 19:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

utolsó, ez azért nem stimmel, mert küldtek a levélhez kérdéssort, amiben egyértelműen benne van, hogy tanú vagyok, mivel leírták az esetet

# 4/7Időpont 10-08 20:19 Privát üzenet
Akkor meg miért nem mentél el? Félsz valakitől? "Felejteni" akkor is jogodban áll...

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 10-08 20:55 Privát üzenet
Nem is szoktak kérdéssort küldeni, a tanú beidézéséhez. Nem riportot készítenek az államtitkárral, aki írásban kapja a kérdést, és írásban válaszol. A kérdések a válaszoktól függően alakulhatnak is.

" Tudtommal tanúkénti idézésre kötelező megjelenni, nem tagadhatod meg a tanúvallomás megtételét (kivéve ha közeli hozzátartozódra kellene terhelő vallomást tenned)"
Ebben az esetben is kötelező megjelenni a rendőrségen, legfeljebb azt kell mondania, hogy erre a jogára hivatkozva megtagadja a válaszadást.
Egyébként jobban jársz, ha bemész, mert meg is bírságolhatnak, vagy másképpen is bevihetnek, és nem lesz kellemes. Ráadásul eleve gyanús, hogy miért nem vagy együttműködő.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 10-09 10:30 Privát üzenet
"hogy erre a jogára hivatkozva megtagadja a válaszadást. "
de hazudni akkor sem hazudhat, és meg kell mondania, hogy ezzel a jogával élve tagadja meg a tanúvallomást.
Ha éppen akkor vagy beosztva munkára, az sem mentesít téged, a munkáltatónak kötelessége elengedni téged, és ha kell, a rendőrség ad igazolást a távollétre (hogy tanúskodtál, de az idézést is el kell fogadniuk). Szóval nem kell szabira menni emiatt.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 10-09 10:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ebből lesz valami rendörségi ügy?
12, éves vagyok és lement a barátaimmal airsoftozni. Mondták hogy próbáljam ki hogy lőjük eg 1mást. Aztán odaáltam arréb és azt ontam hogy inkáb ne, és meg lőttek és ebből..
Tavaly október 30. án vettek egy vizeletmintát ami pozitív lett marihuánára de még mai napig semmi hír lassan fél éve. Lesz még ebből valami? Vagy nem érek nekik annyi papírmunkát..
Kettő lány kiskorú bement a boltba és 4000 forint áru bolti árut akartak eltulajdonítani de nem sikerült! Elkapták őket előzetesbe voltak kihallgatták őket, és tárgyalás lesz..
Mi lesz ebből két hét múlva? Rend? Meddig tudnak még így félrebeszélni a jelenlegi kormánypártnál a közbiztonságot tekintve?
Beidéztek, mi lesz ebből?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Rendőrség rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu