Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Akinek pénzbüntetés helyett...

Akinek pénzbüntetés helyett kellett leülnie a büntetését, meséljen róla! Milyen volt bent a bánásmód? Bilincs, motozás, ilyenek voltak?

Figyelt kérdés
Csak az írjon, aki átélt ilyet!
2017. okt. 12. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bilincs.
2017. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Éjszaka szeretkeztem a cellatársakkal. Én ugyan nem akartam, de nem kérdezték.
2017. okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem éltem át, de az egyik ismerősöm kétszer is átélte + vár még a harmadikra, csak olyan szinten tömve vannak a börtönök, hogy 2 éve nem tudja leülni azt a pár napot.

Ugyanúgy bánnak veled, mint bármelyik másik rabbal, nem fognak kivételezni azért veled, mert csak pénzbüntetést ülsz le.

2017. okt. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Tehát megbilincselték, volt testüregi motozás is? Mintha letöltendőt kapott volna?
2017. okt. 13. 09:41
 5/12 árokpart ***** válasza:
100%
Nyugalom a 3-as túloz. Nem nem leszel egyenlő a többi rabbal, mert ez eleve nem ítélet és nem bűntény csak szabálysértés. Fogház fokozat, civil ruhában lehetsz és intézményen belül oda mész és azt csinálsz amit akarsz, csak haza nem jöhetsz. Még abban sem vagyok biztos, sőt az is elképzelhető, hogy még rendes mobiltelefont is tarthatsz magadnál, mert ugye aki csak pénzbüntetést ül annak van munkahelye, kereshetik és igazából utána ugyanúgy visszamehet bármilyen pozícióba dolgozni. Ugyanis ez nem számít priusznak és nyoma sem lesz. pl. furcsa paradoxod, de a legfelsőbb bíróság elnöke is ha nem fizeti ki a pénzbírságot akkor neki is le kell ülnie, viszont attól még, hogy üli a bírságot nem veszíti el a státuszát. Tehát bent a fogházban is ugyanúgy ő a legfelsőbb bíróság elnöke. Azt akartam ezzel a példával érzékeltetni, hogy igazából a pénzbírságot töltő személy valójában egy elzárt civil személy és nem rab.
2017. okt. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5-nek van igaza. Én is a saját ruhámban voltam, nem kaptam még rabruhát se. Így nincs is meg az igazi börtön feeling :D
2017. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De hát akkor mi értelme van?


Ki fizeti akkor ki a pénzbüntetést? És milyen összegről, mennyi időről beszélünk ellenértékben?


Ez valami olyasmi, mint amikor színésznőkről írják, hogy adóelkerülés miatt csukták börtönbe őket?

2017. okt. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5000 ft/nap.
2017. okt. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2000 Ft-ban is meg lehet határozni. Én annyiban szoktam :D
2017. okt. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szóval, ha valakinek van pl.50 ezer ft pénzbüntetése, akkor leülheti 10 nap alatt is és 50 nap alatt is.
2017. okt. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!