Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Instagramon azt írták nekem...

Instagramon azt írták nekem hogy feljelentenek személyi jóg sértésér! Ilyenkor mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Na szóval! Én annyira de annyira beparáztam, hogy töröltem azt az instagram fiókot! Így is megtalálnak a rendőrök? Segítsetek nagyon félek! :((

2017. okt. 19. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy megtalálnak. A szolgáltató simán ki tudja adni az adataid.

Más kérdés, hogy úgyse jelentenek fel.

2017. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Miféle disznoságot csináltál?
2017. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen esetek miatt (is, saját biztonsági okból is) a szolgáltató aki a profilodat tárolja mindig köteles biztonsági másolatot tárolni az adatokról X ideig, amit kérésre kiad a hatóságoknak. Tehát te hiába törlöd a profilodat az valóban nem törlődik, csak elrejtésre kerül a nyilvánosság elől.


De úgysem jelentettek fel, ez csak ijesztgetés. Legközelebb legyen annyi eszed hogy nem élsz vissza más adataival, mert ha akarják akkor megjárhatod.

2017. okt. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
31%

Mit csináltál? Amúgy a kérdésedre válaszolva, igen, meg tudnak találni a rendőrök IP lenyomozással.

Ha esetleg valami rosszat csináltál, akkor azzal tudod nehezebbíteni a rendőrök dolgait, hogy a routered internet kábeljét kihúzod legalább 10 percre, és azután visszadugod.

Ezzel a módszerrel megváltoztathatod az IP címedet.

Ha esetleg nem csináltál semmit sem, akkor a legjobb, hogy nem foglalkozol vele semmit sem, és inkább csak ezeket az embereket le kell tiltani, vagy ha nagyon zaklatnak, akkor jelentsd őket az Instagram fejlesztőinek, és rendbe hozzák azokat.

És a félelem elkerüléséért vicces cicás videókat kell nézni, lehet hogy hülyén hangzik, de megteszi.

2017. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az IP-váltás semmire nem jó. A szolgáltató naplózza hogy mikor milyen címeket kaptál, a közösségi oldal is naplózza hogy milyen címekről történt hozzáférés. Ezt a két adatot bárki össze tudja rakni, mert az eset elkövetésének az ideje és adata számít, nem pedig hogy X hét múlva neked milyen IP-címed van.
2017. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

"meg tudnak találni a rendőrök IP lenyomozással. "

Wáó látom megragadtál a 90-es években.

2017. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ha nekünk az IP cimünk Budapestet ír ki?
2017. okt. 19. 20:45
 8/10 Gugu Gabor ***** válasza:

Az ipből meghatározzák a szolgáltatoódat, a szolgáltatódtól pedig szépen kikérik hogy akkor épp kinek volt kiosztva az ip.

ne aggódj a t upc digi stb pontossan tudja a címedet, nem csak annyit tud hogy budapest

2017. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha a másik fél komolyan is gondolta ezt a perelősdit elég baromság volt kitörölni a fiókod. Pont olyan könnyen találnak meg, mint ha nem tetted volna és valaszeg nem vet rád jó fényt, hogy "menekülni" akarsz a törléssel.
2017. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Személy jóg sertés
2017. okt. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!